JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Oddychové čítanie, akšak ak si krátite cestu do práce čítaním, tak ako ja, bude sa vám páčiť. Ten, kto mal s autorkou už tú česť, vedel, čo môže čakať. ten, pre ktorého je táto kniha prvotina, si určite kúpi aj ďalšie.

20.05.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Príbeh, ktorý rozhodne chytí za srdce. Keďže v čase čítania som držala očistný pôst, nebolo ťažké sa vžiť do kože hlavných hrdinov, ktorí trpeli neustálym hladom, zimou, nedostatkom spánku, zúfalstvom. Kniha vykresľuje hrôzy minulosti, ktoré by sme si mali neustále pripomínať, aby boli varovným prstom pred podobnými zverstvami. Už nikdy nemôžeme dovoliť niečo podobné.
Kniha V šedých tónech odo mňa dostáva plných 5 *.

12.05.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Skvelá kniha, vďaka ktorej sa urobíte skok v čase. Zažijete problémy minulosti a dilemu, či sa vrátiť späť alebo ostať. Hranica medzi 20 a 18 storočím je tenká. Na oboh stranách je láska vášho života, ktorá z nich je ale silnejšia?

11.05.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Veľmi čtivá krimi s predvídateľným dejom. No myslím, že autorovi sa táto skutočnosť dá prepáčiť. V prípade pokračovania série, určite kniha nebude chýbať v mojej knihovničke.

11.04.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Aj človek s inou sexuálnou orientáciou má svoje sny, túžby a city. Nemohla som si pomôcť, ale celá kniha na mňa pôsobila smutným dojmom od prvej stránky až po poslednú, no čítala sa príjemne. Dánska dívka je príbehom o krásnej žene uväznenej v mužskom tele, z ktorého sa nakoniec vyslobodí.

23.03.2016 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Kniha o priateľstve, kniha o láske, kniha o zúfalstve, na ktorej konci prestanete dýchať a srdce vám rozstrelí na milión kúskov. Nádhera!

11.03.2016 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Literatúra učená skôr pre násť ročných. Neurazí, ani neohúri. Umelé sinusoidovo sa meniace napätie už v tom 3.diely lezie troška na nervy. Ale určite si knihy nájdu svojich priaznivcov :)

29.02.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ak túto knihu niekto zrovnáva so Zmizelou, nie je sa čo diviť, že má kniha slabšie hodnotenie. Je to ako keby ste porovnávali hrušky a jablká. Kniha ma bavila, autorka šikovne podsúvala rôzne klamlivé indície, ktoré vedú k zlému predvídaniu páchateľa. Ako oddychovka teda fajn, aj keď má svoje "muchy". No ja som sa nenudila a preto si zaslúži hodnotenie aké aj dostala :)

18.02.2016 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásny a čtivý sprievodca rôznymi náboženstvami a zvykmi. Príbeh o tom, ako životné poslanie niekedy znamená pre človeka viac ako vlatné rodinné šťastie.

03.02.2016 5 z 5

Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Guy Delisle

Skvelá kniha a určite nie moja posledná od Guy-a. Ani Orwell s 1984 nezanechal u mňa také hlboké dojmy ako Guy Delisle. Asi to bude tým, že Pchjongjang nie je dielo, u ktorého sa môžeme utešovať, že bolo len výplodom autorovej fantázie, krutá a niekedy vtipná až absurdná pravda Vám otvorí oči. Odporúčam a dávam 5*.

04.01.2016 5 z 5

Persepolis 1 Persepolis 1 Marjane Satrapi

Jednoducho skvelá. História krajiny a život v nej (v "kocke") z pohľadu malej tvrdohlavej rebelky.

28.12.2015 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Skvelá a vtipne napísaná kniha, ktorá vás presvedčí, že dobrí ľudia, sú všade :)

28.12.2015 5 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Skvelo spracovaná desivá téma, z ktorej bude mraziť aj po dočítaní.

14.12.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Autorka a hlavná hrdinka knihy prešla vlastným pozemským peklom a očistila svoju dušu od bolesti a "hriechov", ktoré ju trápili a nedovoľovali jej žiť tak, ako by chcela. Každý si potrebuje dopriať chvíľku sám so sebou a naučiť sa rešpektovať sa.

14.12.2015 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jemná a príjemná vianočná kniha, ktorá vykúzli úsmev na tvári

14.12.2015 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Ďalšia zo skvelých kníh o hraničiarskom učňovi

26.11.2015 5 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Milujem túto sériu. Síce mám za sebou iba druhú knihu, ale už teraz môžem povedať, že autorov štýl je zábavný a pútavý. Knihy sú určené nie len pre deti, ale myslím, že si na svoje prídu aj dospeláci :)

06.11.2015 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Kniha ma bavila. S tématikou stalkingu som sa prvýkrát stretla v knihe TY od Caroline Kepnes, ktorá je písaná z pohľadu stalkera. Táto je z pohľadu obete. Budete prežívať hrôzy, či na vás niekto nečíha za rohom, či vas niekto nesleduje počas nakupovania a na noc sa v byte určite začnete zamykať. Kniha, ktorá zachytáva, ako vam niekto svojim záujmom dokáže zničiť život a pocit bezpečia.

20.10.2015 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásna kniha. S napätím som prežívala strach a radosť Marie-Laury. Na jazyku som cítila chuť sladkého broskyňového kompótu, s ktorým sa rozdelila s "nepriateľom".Síce som bola sklamaná, že kniha neskončila happyendom, ale taký je proste život :) Nie vždy je plný slnka a duhy. Knihu odporúčam a za mňa dostáva 5*

02.10.2015 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Príjemná oddychovka aj pre nás straších :)

03.08.2015 5 z 5