JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Aj keď sa tento diel z veľkej časti venoval popisu rozvoja vzťahov medzi postavami, koniec to akčnosťou a krvavosťou vyvážil. Mňa to bavilo. Nebolo to presladené ako som očakávala a musím uznať, že autorka postupne buduje zaujímavý fantasy svet :) Teším sa na pokračovanie :)

24.11.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Som naozaj prekvapená :) Čakala som slátaninu pre násťročné pubertiačky a dostala celkom sympaticky a vydarene spracované fantasy. Teším sa na ďalší diel, dúfam, že bude minimálne tak zábavný ako tento :)

14.11.2017 5 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Už dlho sa mi nestalo, aby som sa pri čítaní nudila a odbiehala mysľou od deja. Táto kniha to dokázala. Téma zaujímavá, ale spracovanie žalostné, miestami trápne a neuveriteľné. Zachránil to troška asi len koniec. Mrzí ma to, možno som len na knihu nebola správne naladená. Ale väčšine sa páči a to je hlavné :)

03.11.2017 2 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Čakala som oddychovku a dostala som oddychovku. Dej nebol ničím výnimočný, ale aj napriek tomu sa kniha čítala príjemne a ľahko. Myslím, že sa bude páčiť hlavne mladším čitateľkám :)

18.10.2017 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Milujem! Skvelá kniha. Presne to, na čo som v posednej dobe mala chuť. A nutne potrebujem pokračovanie :)

18.10.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Príjemná oddychovka, skvelý nápad s cestovaním v čase. Som zvedavá na pokračovanie :)

10.10.2017

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

"Čooo?" :-O Pri tejto knihe som mala pocit akoby to písal niekto iný ako Kerstin. Prvá kniha ma nadchla (ako skvelá oddychovka), v druhej časti to sršalo napínavými alebo životu ohrozujúcimi pasážami, ktoré hrdinovia zvládali s humorom a chladnou hlavou. Samozrejme začalo pribúdať Gwendolynínho vzdychania nad krásou a dokonalosťou Gideona a záverečným dielom, do ktorého čítania som sa už nútila, skvelý potencial myšlienky autorka úplne pochovala :( Bohužiaľ len 3 hviezdy

10.10.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Pekný a silný príbeh, ale asi neviem úplne presne, čo tým autor chcel konieckoncov povedať...Pôsobilo to na mňa umelo.

25.09.2017 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Kniha, o ktorú som doslova zakopávala na každom kroku, ma nakoniec dostihla. A tak som ju otvorila a nechala sa príbehom pohltiť...
Keď nazerám na príbeh ako celok, musím uznať, že bol čtivý a určite nezanechal jedno oko suché, no vadili mi zdĺhavé popisy vzájomných pohľadov do očí, popisy dotykov a filozofických a vrelú lásku popisujúcich dialógov ťahajúcich sa cez x strán. Mám len ja pocit, že hlavní hrdinovia celých cez 300strán prežívali iba svoju lásku a nežili bežný život teenagera, ktorí majú domáce povinnosti, kamarátov, záľuby alebo učenie do školy? Keďže som čítala knihu v originále, mohla som si ju dávkovať v rozumných množstvách, bohužiaľ som mala nutkanie ju niekoľkokrát odložiť. Nakoniec som ale dospela k úspešnému koncu, ktorý prekvapil. Myslím, že by postačilo, keby autorka zakončila príbeh tak, ako sme všetci očakávali, no ona tam vtlačila happyend, ktorý sa mi zdal už prehnaný a mohla si ho odpustiť.
Každopádne tým, ktorí si chcú oddýchnuť pri niečom sladkom, knihu odporúčam. Verím, že si svojich nadšených čitateľov nájde

23.09.2017 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Ak to pojmem len ako knižný thriller, tak je dej neuveritelný a pritiahnutý za vlasy, ak ale pripustim, že by sa kniha dala spracovať do filmu, myslím že by mal dobrý ohlas. Miestami som bola unavená z Lousinho večného pochybovania a nepochopiteľneho udržiavania tajomstva. Čítala sa ale v celku fajn. Kniha neurazila ani neohúrila, preto ju radím medzi priemer :)

13.09.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Po kladných ohlasoch som bola na knihu veľmi zvedavá a keď sa objavila v akcií od ereading.cz, bez váhania som si ju zakúpila. Táto útla kniha, popisuje dosť zložité a náročné téma domáceho psychického násilia. Ani neviete kedy a je koniec. Samozrejme ak by sme hľadali, tak nájdeme chybičky, čo sa týka premyslenosti a náročnosti deja, ale je to koniec koncov thriller pre ženy, ktorý zlupnete ako malinu :) Určite zaraďujem medzi fajn oddychovku.

27.08.2017 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Tak to bok nárez! Iba som nakukla, aby som zhodnotila kresbu a nakoniec komiks nepustila, kým som ho celý neprečítala :) Teším sa na pokračovanie. Kresba nádherná, príbeh pútavý, takže otáčate stránky a chcete vedieť ako to skončí....ale potom zistíte, že to ešte len začalo :)

19.08.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Autorka sa vie krásne pohrať so slovami a jej kniha sa preto číta ľahko ako pierko, ale z príbehu, ktorý sa zo začiatku javí zaujimavo, vznikne klbko nepravdepodobných náhod, ktoré sa do konca viac a viac zamotáva. Bohužiaľ kniha nemá žiadný hlbší význam, nič k zamysleniu, čo si v sebe čitateľ nosí dlho po dočítaní. Ale ako oddychovka sa možno bude páčiť :)

10.08.2017 2 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Malá nenápadná kniha, skrývajúca medzi svojimi stránkami poklad, ktorý nosí vo svojom srdci každý z nás - LÁSKU. Krásne a roztomilé ilustrácie popisujú zrod lásky medzi partnermi, ako aj jej vývin od nesmelého randenia, po spoločné bývanie a každodenný život s krásnymi a veselými, ako aj smutnejšími chvíľkami. Celú dobu listovania knihou som sa usmievala a videla svoj vzťah.

26.07.2017 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Kniha ma naprosto uchvátila. Po Chlapcovi v pruhovanom pyžame som čakala knihu, ktorá bude jej slabším odvarom, ale nestalo sa tak. Autor splietol skutočný príbeh Hitlera ,s fikciou Pierrota, v jeden silný uveriteľný celok, ktorý vo mne zažal taký plameň zvedavosti, že som si počas čítania googlila fakty popisované v knihe a hľadala podrobnosti. Ak sa kniha dočká filmového spracovania, rozhodne si ho nenechám újsť!

23.07.2017 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Príbeh o Levane má veľmi bavil. Bol skvelým doplnkom k sérií a veľa otáznikov, ktoré vznikli, vysvetlil.

22.07.2017 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Jednoducho skvelý časový kokteil, ktorý potrebuje čerešničku v podobe tretieho dielu. Teším sa :)

15.06.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Autorova prvotina ma veľmi bavila, čo sa o jeho druhom počine povedať nedalo. Čakala som kedy konečne skončí. Miine samovražedné myšlienky mi začali liezť na nervy. Čo sa týka samotného prípadu, mala som pocit, že autor varí z vody. Snáď Bjork nastúpi znova na ten vlak, ktorý rozbehol prvým dielom.

09.05.2017 3 z 5

Dukanova dieta - Jak rychle a přitom trvale zhubnout Dukanova dieta - Jak rychle a přitom trvale zhubnout Pierre Dukan

Náučná kniha, ktorá može vačšine pomocť v boji s kilami. Bohužiaľ nie som zastáncom tohoto "rychlého" chudnutia bez možnosti pohybu a budovania svalov, preto mne kniha len rozšírila obzory.

06.05.2017 4 z 5

Barma Barma Guy Delisle

Knihy od Guy Delisleho milujem. Jeho humor, náučný a pútavý sposob podania príbehu. Jeho knihy budú rozhodne klenotom každej knižnice.

06.05.2017 5 z 5