JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Z prvých dvoch dielov som bola nadšená a tento ma chvíľami troška nudil :( Síce som z príbehu nadšená, ale tento sa mi zdal troška prekombinovaný a chaotický. Neviem popísať čo bolo tentokrát zle, možno len som nemala tú spravnú náladu :) Každopádne sa na pokračovanie teším :)

12.06.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Nechápem humbuk okolo tejto knihy s priemernym príbehom, ktorý síce neurazil, ale ani nenadchol. Čo je na ňom tak jedinečné? To, že sa jedná o spracovanie s LGBT témou? Áno, v tomto autorovi fandím, ale ak hodnotím originálnosť deja, bohužiaľ musím konštatovať, že nič jedinečné som nedostala. Knihu radím medzi oddychovky, ktoré určite zamilované dušičky zahreje u srdca. Nič akčné alebo prekvapivé ale nečakajte.

Artemis Artemis Andy Weir

Príbeh ma úplne vtiahol do deja a vykreslená atmosféra a prostredie ma neskutočne bavili. Áno, príbeh s hrdinkou a la MacGyver v ženskom podaní, ktorá si zachová vždy chladnú hlavu a dúchaprítomnosť, je troška pritiahnutý za vlasy, ale kto čaká uveriteľný dej? Kto čaká, že to nakoniec nezvládne? Artemis bola pre mňa príjemná oddychovka, na ktorej čítanie som sa vždy tešila :)

Baba Jaga Baba Jaga An Leysen

Krásne ilustrácie :) Celkovo som si An Leysen obľúbila, pretože jej knihy sú pastva pre oči. Príbeh by si ale zaslúžil viac textu a kvalitnejšie spracovať.

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Krásne ilustrácie i príbeh, škoda toho rýchlodeja, ktorý by sa dal viac a lepšie rozvíjať :)

Noční pták Noční pták Brian Freeman

S touto knihou to bolo ako na horskej dráhe. V jednej chvíli ma bavila, v druhej nie, ku koncu zase áno. Pred finále som bola z nej sklamaná a hovorila som si, že takto priamočiaro sa snáď nemôže skončiť a ono nás na konci ešte čakalo skryté prekvapenie, ktoré zase knihu pozdvihlo na vyššiu úroveň. Sícee dej nebol uveriteľný, ale v ktorej knihe je? Konečné hodnotenie je pozitívne, ale to striedanie zaujímavých pasáži s tými nudnejšími, má za následok moje priemerné hodnotenie. Rozhodne si ale kniha zaslúži pozornosť :)

Maximum Ride 1 Maximum Ride 1 James Patterson

Toto bola moja prvá manga a musím povedať, že ma naozaj bavila :) Určite sa pozriem po ostatných dieloch a rozhodne sa pozriem i po samotných knihách, ktoré boli komiksovou predlohou :) Síce ten preklad troška pobavil, ale rozhodne pre mňa nebol rušivý.

Salvatore Salvatore Nicolas de Crécy

Absurdné situácie v komikse a ich riešenie, ma veľmi bavili. Kresba bola zábavná, ale koniec ma nepotešil, pretože ono sa žiaden koniec nekonal a to som zistila práve až po dočítaní :( Škoda, že sa asi nikdy nedozvieme ako toto dobrodružstvo skončí.

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Toto bola neskutočná kniha. Veľmi ma bavila, veľmi ma bolela na srdci a ten koniec..... Wow! Som rada, že sa táto kniha nedrží štandardného vzorca, podľa ktorého sa píšu v dnešnej dobe knihy. Určite si prečítam i ďalšie dielo od autorky. I keď sa nájdu nejaké vytky/postrehy, ktoré mi tam troška vadili alebo neboli zodpovedané, hodnotím celkový dojem a pocit z nej.

02.06.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak ja neviem, asi som divná, ale mňa táto kniha dosť v niektorých pasážach nudila. Námet bol zaujímavý, ale vadil mi asi ten pubertiacky popis. Mala som pocit, že keď už autor nevedel ako situáciu vyriešiť, tak ju proste preskočil (Viď Citra a jej obvinenie z....) Celé to bolo nejaké zmätené a nemastné neslané. Čítala som i autorovú predchádzajúcu knihu a myslím, že sa vzorec spracovania opakoval. Námet skvelý, ale s koncom prišlo rozčarovanie. Určite si, ale prečítam pokračovanie. Zaujíma ma, ako sa s ním popasuje, no do klubu nadšencov, ktorí knihu považujú za jednu z najlepších kníh tohto roka sa určite neradím.

02.06.2018 3 z 5

Koralína (komiks) Koralína (komiks) P. Craig Russell (p)

Nádherná kresba, ale dej bol slabší. Asi som po predchádzajúcom hodnotení očakávala niečo viac :) Keby mi neprešlo cez ruky viacero komiksov, určite by dostal viac hviezd. Každopádne odporúčam pre mladšieho čitateľa. Možno na neho bude pôsobiť príbeh strašidelne :)

01.02.2018 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Áno, čítalo sa to dobre. Áno, kniha mala zaujímavý nápad, ale..... Bohužiaľ tam niektoré veci ostali nevysvetlené a vôbec by som knihu neradila medzi horory. Určite odporúčam prečítať a urobiť si na knihu vlastný názor.

26.01.2018 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Z knihy sa mi najviac páčili časti boja o život. Vedľajšia dejová linka hlavného hrdinu, v podobe jeho súkromného života ma nudila. Koniec bol ľahko predvídateľný, preto o 1 hviezdičku menej, ale inak podarený kúsok

19.01.2018 4 z 5

Anne Franková – komiksový životopis Anne Franková – komiksový životopis Sid Jacobson

Skvelé dielo či už po vizuálnej, či po obsahovej stránke. Samotný denník Anny Frankovej ma nebavil, ale v tejto podobe, kedy sa dozvedám aj veľa faktov z tohto obdobia, ma denník veľmi bavil a súcitím nielen s Annou, ale aj celou jej rodinou. Rozhodne zaradím na zoznam kníh/komiksov, ktoré chcem vo svojej knihovne.

14.01.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Kniha ma veľmi bavila do chvíle, kým sa pridržiavala skutočných historických faktov. V momente, kedy sa dej začal ubiehať vlastnou cestou, nadšenie opadlo. Ale áno, čítalo sa to príjemne, donútilo ma vyhľadať si o celej udalosti podrobnejšie informácie :)

14.01.2018 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Zaujímavé scifi dielo z pera ženskej autorky. Krásne vystavaný svet a detaily, no jednanie postáv mi pripadalo v niektorých chvíľkach naivné. Viem, že je kniha určená mladším čitateľom, no bohaté slovné popisy a zložitosť sveta by mohla byť použitá aj u knihy určenej pre staršiu vekovú kategóriu. Každopádne som si čítanie užila a bojím sa pokračovania. Mne by toto ako samostatný román stačilo. veľmi kladne hodnotím koniec, ktorý nie je úplne očakávaný a typický.

14.01.2018 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Toto je skvost! Neskutočne ma Sexkomiks bavil. Dozvedela som sa nové veci, zaujimavosti, pobavila sa a zasmiala. Skvelá kresba a vtipné hlášky z čítania urobili zážitok :) Radím medzi top knihy, ktoré by si mal prečítať každý.

07.01.2018 5 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Marjane Satrapi je pre mňa zárukou skvelého čítania a príbehu. Milujem Irán, milujem pohostinných milých a stále usmiatých ľudí v tejto krajine a Marjane skvele vykresľuje, že ľudia žijúci tam, sa až tak nelíšia od nás v Európe.To, že sú nútení nejako správať, ešte neznamená, že s tým aj súhlasia.

26.11.2017 5 z 5

Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Proč nejsi jak chlapi v práci, vole? Vendula Chalánková

Tak toto bolo divné. Pobavila som sa snáď len v 1-2 prípadoch. Chápem, že ide o akési umelecké vyjadrenie autorky, ale niečo proste tomu chýba.

24.11.2017 2 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Roztomilé ako vždy. Krásna kresba, príbeh určený pre deti, ale zabavia sa aj dospelí. Určite siahnem aj po pokračovaní :)

24.11.2017 4 z 5