JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nekutočne skvelá kniha! Toľko bolesti, radosti a emócii na pár stránkach. Nádherne a kruto vykreslený Afgánistán, nátura afgánskych ľudí a ich osudov. Neviem prečo som prečítanie tejto knihy tak dlho odkládala, i keď som vedela, že autorov štýl mi sedí. Asi preto, pretože som vedela, že túto knihu budem dlho nosiť v hlave a srdci. A teraz je za mnou a mne neostáva nič iné iba zhodnotiť, že predtucha bola správna. Na túto knihu určite nikdy nezabudnem!

26.06.2018 5 z 5

Zabil jsem Adolfa Hitlera Zabil jsem Adolfa Hitlera Jason (p)

Skvelé! Milujem Jasonovu tvorbu. Páči sa mi ako s využitím minimálneho počtu obrázkov dokáže vyvolať tak veľa pocitov. Jemne depresívne, jemne úsmevné, k zamysleniu.

22.06.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Pri voľbe tejto knihy som mala obavy, že ma sklame, že ma nebude baviť, ale naozaj som sa obávala zbytočne. Kniha, ktorá nádherne popisuje priateľstvo, rivalitu, lásku, žiarlivosť. Rozhodne sa teším na pokračovanie, som zvedavá, aké karty namiešal osud hlavným hrdinom :)

13.06.2018 5 z 5

Serpens Levis - Ve smyčkách hada Serpens Levis - Ve smyčkách hada Michal Kocián

Dej bol zaujímavý a vykreslený pekne, ale grafické spracovanie musím skritizovať. To je tak, keď obkresľujete Angelinu Jolie z fotiek dostupných na googli. Úplne mi to pokazilo zážitok a nervovalo ma to, tak ako neprehľadnosť. Nikdy som nevedela v ktorom okienku dej pokračuje.

12.06.2018 2 z 5

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Pre mňa dosť nuda, i keď kresba nádherná :)

12.06.2018 2 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Bohužiaľ tento diel bol slabší ako ten prvý a pol knihy sa tam v podstate nič nedialo. Stratila šmrnc a kúzlo, ale i tak mám túto duológiu rada :)

Doppler Doppler Erlend Loe

Absurdný príbeh, ale podaný zaujímavo a zábavne.

Rozprávky barda Beedla Rozprávky barda Beedla Joanne Rowling

Bohužiaľ ma tieto príbehy nebavili. Akoby to ani nepísala Rowlingová :(

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Roztomilé, vtipné, zábavné a krásna kresba :)

Kuře na švestkách Kuře na švestkách Marjane Satrapi

Marjane Satrapi je pre mňa úžasná osoba, ktorá dokáže čitateľa strhnúť nie len osobitou kresbou, ale i príbehom. Odporúčam!

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Bavilo, bavilo, bavilo! Krásne kratké príbehy zo života :)

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Bohužiaľ po prvej časti mi tento pripadal nudný a dialogy zbytočné.

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Skvelá kresba, hra svetla, napínavý dej. Rozhodne odporúčam!

Na odstřel Na odstřel Lucie Lomová

Pani/slečna Lomová ma po prečítaní nie velmi podareného komiksu Anna chce skočit, milo prekvapila.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pána Svěráka mám neskutočne rada a táto zbierka jeho príbehov - spomienok ma potešila a veľmi bavila. Odporúčam knihu ako audioknihu. Ak vám ju číta sám autor, je to neskutočný zážitok. Ocenenie Magnesia Litera si naozaj zaslúžila :)

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Neskutočne mi liezol hlavný hrdina na nervy. Vyjadrovanie frajera a feťáčka od úplného začiatku po samý koniec. Čtivosť a určitý nepríjemný pocit, ktorý vo mne kniha zanechala, ale nemôžem poprieť. Rozhodne sa potulovať po Tribeči po tomto príbehu nemám záujem :D

12.06.2018 4 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Dychberúce. S každou novou knihou o Severnej Korei som prekvapená koľko absurdit musia obyvatelia zažívať, v akej lži musia žiť a hlavne, že to my ostatní dovolíme, pred krutou skutočnosťou zatvárame oči a ticho ju tolerujeme.

12.06.2018 5 z 5

I taký je život. Som ale rada, že pre autorku všetky tie hrôzy skončili a o to viac sa teraz dokáže tešiť zo života. Snáď jej príbeh bude varovaním i výstrahou, možno akýmsi nabádaním k ostražitosti nie len vo vzťahu s cudzincom, ale celkovo s hocijakým chlapom.

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Dokonalé a depresívne :) Nádherná kresba

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha ma prekvapila. Síce som pred čítaním váhala, či po nej siahnuť, ale som rada, že som knihu nakoniec otvorila a začítala sa. Som zvedavá kam sa bude príbeh uberať a teším sa na ďalší diel :)