JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Jednoducho moja srdcovka. Návrat do čias, kedy som zatvorená v izbe hltala Harryho Pottera, ma veľmi potešil. Viac som si uvedomila jednoduchosť jazyka akým je kniha písaná, ale vzhľadom na to, akej vekovej kategórii je kniha určená, je úplne v poriadku.

12.06.2018

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Kniha ma neskutočne bavila. Nádherný a komplikovaný vzťah medzi katolíckym kňazom a židovským dievčaťom. Veľmi sa mi páčilo vysvetlenie zvykov toho ktorého náboženstva, použitý jazyk a popis tejto ťažke doby.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Super námet, skvelé spracovanie. Po dočítaní máte ešte viac otázok ako na začiatku. Myslím, že by mala autorka v prípade záujmu priestor na rozvíjanie príbehu. Skvelé, desivé, k zamysleniu.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Bavilo, ale skôr by som to radila k takému priemeru. Až priveľa vecí bolo riešených vďaka náhode.

12.06.2018 3 z 5

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simon Tofield

Jednoducho dokonalosť :) Takto si predstavujem zábavu bez nutnosti použitia slov :)

12.06.2018 5 z 5

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Simon nikdy nesklame :)

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Simon ma pobaví vždy. Nádherné a vtipné kresby, ktoré pobavia každého, kto mal alebo má nejaké domáce zvieratko :)

Sen o olympiádě Sen o olympiádě Reinhard Kleist

Krásny a smutný príbeh o odvážnej žene a jej vnútornej sile. Rozhodne ma tento komiks donútil sa nad určitými vecami a názormi zamyslieť.

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Táto kniha ma úplne dostala. Bavila ma od prvej, až po poslednú stránku. Prežívala som každú slzu a každú bolesť, akoby bola moja vlastná. Síce som knihu čítala ako ebook, rozhodne si ju ale zakúpim i do knihovničky :)

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Bavilo ma to! Síce príbehy takéhoto rázu často vynechávam, ale v tomto prípade som urobila výnimku, a som rada. Celeste Ng proste vie použiť jazyk a zo slov spliesť zaujímavý príbeh, ktorý vás nepustí :)

12.06.2018 4 z 5

Kniha omieľala stále tie isté fakty dokola. To, čo by stačilo zrhnúť v 50 stranách, bolo rozťahaných na 288. I keď sa jedná o zaujímavú záhadu, ktorá ma zaujíma, kniha ma už asi od polovice nudila.

12.06.2018 3 z 5

Sedem krátkych prednášok o fyzike Sedem krátkych prednášok o fyzike Carlo Rovelli

Jednoducho a zrozumiteľne vysvetlené, zábavné :) Bavilo :)

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Začína prituhovať, do deja vstupujú nové postavy :) Krásne grafické spracovanie. Rozhodne sa teším na ďalší diel :)

Sága Sága Brian K. Vaughan

Krása! Grafické podanie, originálny príbeh. Jednoducho bavilo :)

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Tak toto nie. Ufňukaná a sebeľutostvivá Ella ma svojim správaním totálne vytáčala. Milé správanie jej macochy a otca, ktorí sa snažili, aby sa u nich zabývalaa zvykla si, popisovala ako necitlivé správanie. Podľa jej reakcii by som čakala, že bude mať okolo 12 rokov a nie, že sa takto správa skoro dospelá osoba. Prostredie, v ktorom sa pohybovala ma prekvapovalo. So šikanou sa bohužiaľ sa strednej škole stretáva človek bežne, ale že bude šikanózne celé Ellino okolie, to už sa mi verilo ťažko. Pokračovanie si prečítam asi len zo zvedavosti, ale toto bolo pre mňa asi to najnereálnejšie a najumelejšie podanie Popelky, s akým som sa kedy stretla. Knihe ale nemôžem uprieť ľahké čítanie, takže dávam o hviezdičku viac ako by si kniha zaslúžila.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Bavilo! Skvelý námet, skvelé spracovanie, síce chvíľami pritiahnuté za vlasy, ale my scifisáci sme na toto zvyknutí :)

Fotografujeme Svatbu Fotografujeme Svatbu Vladimir Illetško

Táto kniha kolovala u nás doma a v práci ako super zábava, na ktorej sme sa z chuti zasmiali. Ako na absurdných pózach novomanželov, tak i na žalostnom spracovaní samotnej fotografie (viď ukážku retuše kvetu, ktorý je na výslednej fotke len čiastočne umazaný). CPress vydaním tohto odpadu u mňa dosť klesol a naozaj nechápem ako takýto človek môže fotografovať a vlastne novomanželom svojimi fotkami zničiť spomienku na ich krásny svadobný deň. Ak vás zaujíma, ako svadobná fotografia nemá vyzerať, tak túto knihu odporúčam a dúfam, že pán fotograf už svoje rady ako kvalitne fotiť a kvalitne fotku spracovať, už nerozdáva.

12.06.2018 odpad!

Louskáček Louskáček An Leysen

Krásne ilustrácie, sympatické, farebné, optimistické na prvý dojem. :)

Kráska a zvíře Kráska a zvíře An Leysen

Krásne ilustrácie, radosť listovať :)

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Wow! Táto kniha ma neskutočne bavila a dokonca som s týmto psychopatom sympatizovala a časť môjho zvrhlého ja si priala, aby sa mu jeho plány podarili. Skvelý nápad, skvelé spracovanie, síce muchy by tam človek našiel, ale ja ich bez debát odpúšťam :)