JajaCZ JajaCZ komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha sa čítala sama, ale rozhodne by som ju nepovažovala za trhák. Splnila úlohu oddychovky.

28.04.2017 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Kniha krásne nadväzuje na prvý diel a necháva otvorený koniec pre plynulý prechod do tretieho, ktorý si rozhodne nenechám újsť. Vadili mi iba chyby v knihe

24.04.2017 5 z 5

Dokonale do podrobnosti premyslený príbeh, ale kvantum informácii, akcií a zápletiek ma troška nudil a niekedy som sa musela vrátiť a prejsť si pasáž znova, pretože som sa pristihla pri tom, že už dej nevnímam. Dostáva 4* za snahu, ale znova by som ju už nečítala.

19.04.2017 4 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Po knihe som siahla, pretože ma čakala hodinová cesta z práce domov a nechcela som sa nudiť. Prekvapilo ma, s akou ľahkosťou ju hltám a zaujali ma osudy hlavných postáv tak, že som knihu odložila až po dočítaní. Čo som si ale z knihy odniesla, neviem. Možno len to, že rozprávkové vzťahy neexistujú nikde.....

07.04.2017 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Rozprávka pre deti s vtipnými hláškami, ktoré určite cieľovú skupinku, pre ktorú je príbeh určený, pobavia. Knihu som mala možnosť počuť ako audioknihu a bohužiaľ mi hlas Věry Slunéčkovej vadil a preto som príbeh počúvala na etapy. Keby som si mala ešte raz vybrať, vyberiem si radšej písanú formu príbehu :)

07.04.2017 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

To bola teda jazda! :) Kniha ma naskutočne bavila a Bureš sa stal po Stehlikovej, mojím objavom roku. Úroveň českých autorov rastie a som nesmierne rada, že ich kúpou knihy môžem podporiť a hlavne, že ju nebudem nikdy ľutovať.
Páčila sa mi autorova hra s časom. Jedinečná myšlienka, jedinečne spracovaná. Hneď sa vrhám na druhý diel :)

30.03.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Eva bola síce jedno z tých "šťastnejších" detí, ktoré prežilo holokaust, ale jej rozprávanie neuberá na sile a vykreslení pomerov počas pobytu v Osvietimi.
Oceňujem, že kniha popisuje život dvojičiek aj po skončení vojny, dopad tohto pobytu na ich životy a vťahy s ľuďmi. Útlu knižôčku prečítate behom večera, ale doznievať vo vás bude ešte veľmi veľmi dlho....

15.03.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Námet knihy je originálny, ale troška to celé kazia zdlhavé a nezmyselné diaĺógy medzi postavami, prípadne myšlienkové pochody SPIRO-a ku koncu knihy. Každopádne sa čítala ľahko. Teším sa na ďalší diel :)

14.03.2017 4 z 5

Arrow: Kniha první Arrow: Kniha první Geoff Johns

Samostatný komix, bez seriálu, by ma asi neoslovil. Ale kresby sú fajn.

04.03.2017 2 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Síce som sa do knihy spočiatku musela nútiť, ale zakončenie bolo famózne. Páčilo sa mi, že aj napriek tomu, že človek čakal v nejaký zvrat, nekonal sa. Príbeh by si zaslúžil podľa mojho hodnotenia 2-3*, ale zachráňujú to krásne ilustrácie.

04.03.2017 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Hlavná hrdinka mala až priveľmi intelektuálne myslenie, správanie sa a vyjadrovanie, ale inak bol príbeh pútavý. Doteraz som sa vždy dostala len po koniec 3. časti, tak snáď konečne dočítam celú sériu.

14.02.2017 5 z 5

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami Art Spiegelman

Geniálne ilustráčné spracovanie silného príbehu. Hneď som sa vrhla na druhý diel. Som zvedavá na osudy Vlaďka a jeho rodiny po príchode do Osvietimi.

07.02.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Za mňa bola kniha jednoducho skvelá. Nádherne vytvorené a prepracované prostredie. Teším sa na pokračovanie. Dúfam, že sa ho čoskoro dočkáme.

01.02.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Aj keď je dej ľahko predvídateľný, kniha ma bavila. Nečakala som žiadne šokujúce odhalenia alebo vyvrcholenie. Ak si budem potrebovať znova oddýchnuť, siahnem po ďalšej knihe od autorky.

28.01.2017 5 z 5

Harry Potter a prekliate dieťa Harry Potter a prekliate dieťa Jack Thorne

Ako milovníčka Harryho Pottera, musím dať 5*. Je mi jasné, že príbeh sa nevyrovná knihám, ale jedná sa o hru, ktorá knihy nemá predbehnúť, ale doplniť.
Teším sa, že Rowling znova otvorila pomyselné okno do sveta kúziel a ukázala ako sa darí hrdinom po rokoch. Krásne som si zaspomínala. Určite ma to namotivovalo na prečítanie si celej série znova.

24.01.2017 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Určite pomože začiatočníkom odraziť sa z dna / pohnúť z miesta

21.01.2017 5 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Síce som sa nedozvedela nič nového, ale knihu som prečítala jedným dychom. Určite odporúčam tomu, komu záleží na tom, aby ho objavili a mali radi.

15.01.2017 5 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Kresba pekná, dej už je bohužiaľ slabší a neohúri.

15.01.2017 2 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Kniha má zaujímavý námet a nádherné spracovanie. Odporúčam ale iba tomu, kto má rád ilustrácie, comics. Ak si niekto myslí, že to bude premyslená a šokujúca detektívka, román alebo dráma s obrázkami, veľmi sa sklame.
Anin duch je proste lahôdka. Po prečítaní, som si ju musela znova prelistovať a len tak si ešte raz prezerať obrázky :) Mňa to bavilo :)

12.01.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ruta Sepetys píše neuveriteľne pútavo a strhujúco. Stránky knihy doslova hltáte a nastakuje vám husia koža pretože máte dojem, že mrazivý chlad v nej popisovaný, naozaj aj cítite.
Odporúčam tak, ako aj ostatné jej knihy.

12.01.2017 5 z 5