JancaMia JancaMia komentáře u knih

Tři plus jedna Tři plus jedna Danka Šárková

Jak mám autorčiny knihy ráda , tak tuto pořád odkládám (jestli je to tím že se jedná o jednu z prvních a autorka ještě nebyla "vypsaná" . Na můj vkus příliš mnoho sexu , vína, vulgarit.

17.11.2022 2 z 5

Tajemství perníčků Tajemství perníčků Ludmila Fliegelová

Knihu jsem si předobjednala přímo od paní perníkářky Ludmily Fliegelové . Kniha je moc milá , něžná a také neskutečně krásná, přináší začínajícím i zkušeným pernikářkám mnoho cenných rad. Ukazuje různé perníkové techniky a seznamuje čtenářky se zručnými perníkařkami .

17.11.2022 5 z 5

Helena Růžičková osobně Helena Růžičková osobně Lubomír Nečas

Od pana Nečase se mi více líbila vzpomínková knížka "zůstat člověkem" (je taková lidštější) , tato je více informativní a je v ní oproti první znát odstup a více novinářských zkušeností .

17.11.2022 4 z 5

Kuchařka krůtí co má devatero chutí Kuchařka krůtí co má devatero chutí Helena Růžičková

Růžičkovic kuchařka na téma krůtí maso , kromě spolupráce s nakladatelstvím ETC ještě spolupráce s Tescomou , tehdejším krůtím výhradním distributorem + spolupráce s pivovarem Nymburk . Některé recepty hodně zajímavé a zdravé a dá se říct moderní i v dnešní době a zbytek éra 90. let . Nechybí ani přírodní krůtí plátek s broskví a sýrem nebo přírodní krůtí plátek v nivovo-smetanové omáčce. Nicméně na rok 1996 velice pokroková kuchařka . Velice zajímavý recept je na vánočního krocana dle amerického receptu .

Manžel je také člověk Manžel je také člověk Zuzana Francková

Kniha je psaná formou dotazů a odpovědí, vysvětluje jak překonat nejrůznější manželské krize . Čtivé a milé.

17.11.2022 4 z 5

Nejlepší světová street food Nejlepší světová street food kolektiv autorů

Další zajímavý počin, některá jídla známá jiná méně a i o to víc náročná na přípravu. Knihu bych označila asi jako kuchařský cestopis .

12.11.2022 4 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

Paní Vaňová opět nezklamala psychologická jízda od začátku do konce, místy tedy poměrně brutální (nicméně to tak asi je) . Půjčeno z knihovny .

12.11.2022 5 z 5

O statečném skřítku Drnovci O statečném skřítku Drnovci Vítězslava Klimtová

Moc milá pohádková knížka. Od autorky mám ráda její povídkové knihy pro dospělé a jako malá holčička jsem kdysi vlastnila Lexikon ohrožených druhů strašidel a ráda bych ho vlastnila zas. Autorka umí pohladit po duši.

09.11.2022 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Velice zajímavá literatura faktu. Je super že se ukazují obě strany přeživší i diktátoři. Jak celý mechanismus fungoval . Rozhodně ale nedoporučuji čtenářům kteří mají slabší nervy, místy je to opravdu pro otrlé .

09.11.2022 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Historické romány od paní Vaňkové miluju, tak jsem zkusila i pana Vondrušku a jsem velice mile překvapená .

Felix z nástupiště č. 1 Felix z nástupiště č. 1 Kate Moore

Kterak kočička Felix šéfovala anglickému nádraží. Milé , úsměvné ale zbytečně dlouhé.

09.11.2022 3 z 5

Thajský sen Heleny Růžičkové Thajský sen Heleny Růžičkové Helena Růžičková

Kniha popisuje cesty Heleny Růžičkové a jejího manžela po světě, největší část knihy je věnována Thajsku. Na konci knihy je i pár zajímavých thajských receptů .

Helena, konkurz na člověka Helena, konkurz na člověka Otakar Brůna

Vzpomínková fotokniha na Helenu Růžičkovou a její dva Jirky. Ač je kniha málo známá je plná spoustu zajímavých informací ze života Heleny Růžičkové.

09.11.2022 4 z 5

Léčivé bylinky lučních skřítků Léčivé bylinky lučních skřítků Vítězslava Klimtová

Moc milá knížečka , seznámí čtenáře s bylinkami zábavnou formou.

Dva roky s Helenou Dva roky s Helenou Marie Formáčková

Vzpomínání Marie Formáčkové na Helenu Růžičkovou, seznámily se spolu v roce 1978 a od té doby byly velice dobré kamarádky které si vzájemně vypomáhaly.

Sonáta pro Pavlu Sonáta pro Pavlu Jarmila Dědková

Paní Dědková se umí krásně vcítit do duší jak dospívajících tak dospělých, ač bylo v románu mnoho problémů vše bylo vykresleno bez příkras. Vkusně poukázáno na nešvary doby porevoluční a které jsou stále aktuální .. Učí mladé čtenářky bojovat a nevzdávat se při prvním klopýtnutí ...

03.11.2022 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Moje nejoblíbenější fantasy , jako malá jsem filmovou animovanou verzi hltala. Knížka má ještě lepší atmosféru.

02.11.2022 5 z 5

Princ William. chlapec, který bude králem Princ William. chlapec, který bude králem Randi Reisfeld

Po knize jsem prahla dlouhých 24 let, nicméně jsem zklamaná . Působí to na mě bulvárově a tak pro pubertální holky.

02.11.2022 3 z 5

Kvalita shodná se Slimákovou , jen každá hraje kapku na jinou strunu . Nicméně spoustě lidem tohle otevře oči.

02.11.2022 4 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Hurá učebnice zdraví a zdravé výživy aneb zpátky ke kořenům , tohle už tu dlouho chybělo .

02.11.2022 4 z 5