JancaMia JancaMia komentáře u knih

Procházky Prahou filmovou Procházky Prahou filmovou Radek Laudin

Krásná kniha o Praze .

14.12.2022 3 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Knihu jsem přečetla poměrně rychla, byla jako dárek k objednávce (sama bych si nekoupila) . Čtení na jedno odpoledne , nebo na dovolenou. Nic převratného , stále dokola opakující se totéž co v předchozích dílech .

14.12.2022 2 z 5

Od hospody k hospodě Od hospody k hospodě Jaroslav Sapík

Životopis formou rozhovorů, kniha koupena za 29,- . Musím říct že pan Sapík je blázen a srdcař. Líbí se mi že krásně mluví o rodině i o své práci . Kniha bavila od začátku do konce , jen ty hrubky to kazily .

14.12.2022 4 z 5

Až na kostní dřeň Až na kostní dřeň Věra Nykodýmová

Knihu jsem objevila ve výprodeji za symbolických 19,- . Kniha se čte lehce ale ne vždy to není lehké čtení , místy mi ukápla slza kvůli beznaději a konkrétním situacím (představovala jsem si co bych dělala já na místě Kláry). Rozhodně kniha zůstane v mojí bibliotéce.

14.12.2022 5 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Knížku jsem si půjčila z knihovny. Zábavné skutečné příběhy dočaskářky Olgy , v knize nechybějí fotky psů a Olga krásně glosuje jejich životní cestu a co u ní daná zvířata provádějí .

14.12.2022 5 z 5

Vaříme s Helenou Růžičkovou - Králičí, zaječí a krůtí speciality Vaříme s Helenou Růžičkovou - Králičí, zaječí a krůtí speciality Helena Růžičková

Manžel už si ze mě dělá srandu. Prý jsem odložila Apetit, Vaňka a Pohlreicha na druhou kolej a vařím už jen podle Růžičků . Už ale nedodá že si recept kolikrát vybere sám :))

Markétka a Bojar Markétka a Bojar Joëlle Barnabé-Dauvister

Po knize jsem prahla od dětství(vždy půjčeno z městské knihovny a ležela jsem v ní od rána do večera a představovala si že jsem Markétka) , letos jí mojí dcerky objeví pod stromečkem. Jelikož obě mají rádi Zuzanku a obě mají rádi německé ovčáky , tak doufám že nadšení bude obrovské.

07.12.2022 5 z 5

Koupání zakázáno aneb Hastrmani nejsou tatrmani Koupání zakázáno aneb Hastrmani nejsou tatrmani Helena Růžičková

Neuvěřitelně kouzelná knížka, humor paní Růžičkové , ilustrace paní Klimtové.

Nebýt jako máma Nebýt jako máma Věra Řeháčková

Musí se nechat že paní Řeháčková v devadesátkách psala bravurně o tehdejších problémech, optikou češtiny té doby. Tahle rodina byla plně disharmonická a oba rodičové si nesli svojí vinu . Vážím si toho že paní Řeháčková šla vždy do hloubky kam až jaké chování může rodinu zavést na scestní, jsem ráda že jsou její romány tak čtivé a poučné i když mladší generaci asi nic moc bohužel neřeknou. Začínala jsem Zlatkou od koní , Pampeliškou a teď co se mi blíží čtyřicítka si zpětně čtu co tehdy pravděpodobně četla moje mamka. Tahle byla za symboliku za 12,- .

07.12.2022 4 z 5

Tati, jak to bylo? Tati, jak to bylo? neznámý - neuveden

Vzpomínková kniha, knihu dostane můj tatínek i manžel.

05.12.2022 4 z 5

Gladiátoři z táborů smrti Gladiátoři z táborů smrti Andrzej Fedorowicz

Knížka vyšla ve stejné době jako polský film který má podobný název, film byl strhující , kniha je neméně.Také mám dojem že o některých boxerech jsem četla v jiných knihách. Mám ji nachystanou jako vánoční dárek snad udělá radost.

05.12.2022 4 z 5

Hvězdin první dostih Hvězdin první dostih Joanna Campbell

Moje první knížka o Hvězdě kterou mi koupila o prázdninách babička . Knížku jsem měla přečtenou během dvou dní. Později jsem jí půjčila a už se mi nevrátila. Po sedmnácti letech jí mám zase zpátky.

Byerley Turk - První plnokrevník Byerley Turk - První plnokrevník Jeremy James

Na knížku jsem čekala dlouhých deset let, konečně jí mám . Kniha pro mě coby knihomola a koňaře je dost zásadní.

03.12.2022 5 z 5

Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích Vítězslava Klimtová

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek na začátku 90. let , konečně se ke mě vrátila a já se kochám .

Marián Labuda Marián Labuda Marie Formáčková

Krásný životopis .

03.12.2022 4 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Silný příběh přeživší ze šílené mašinérie, tentokráte zase z jiného úhlu pohledu . Začínám mít pocit že ať už člověk plnil jakoukoliv funkci na tomto hrozném místě , vždy šlo hlavně o přežití.

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Variace na malé ženy v moderním hávu.

Kniha o čaji matcha Kniha o čaji matcha Nick Kilby

Asi nejzásadnější kniha o čaji Matcha , provede Vás historií čaje, čajovým obřadem, výrobou čaje . Obsahuje mnoho chutných receptů.

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Knížečku jsem dostala v knihkupectví ke koupeným knížkám pod stromeček pro rodinu. Jak už anotace napovídá, jedná se o kouzelný příběh který se čte jedním dechem. Romantickou atmosféru dotvářejí rafinované gastronomické lahůdky.

19.11.2022 4 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Tohle není můj šálek čaje, nebudu tedy hodnotit a knihu pošlu dál ...

17.11.2022