JancaMia JancaMia komentáře u knih

Rukulíbám, dobrý den Rukulíbám, dobrý den Milan Korejs

Knihu jsem jako malá podědila po mamince, moc ráda jsem si v ní listovala a představovala si jaké to bude až budu velká, jestli se všichni budou chovat tak jak je psáno v knížce.

08.01.2023 5 z 5

Thomas Paine a jeho Práva člověka Thomas Paine a jeho Práva člověka Christopher Hitchens

Neuvěřitelný nález v knihobudce . Obsahuje mnoho pravdivých poplatných myšlenek které v demokracií stále fungují.

Společenský katechismus Společenský katechismus Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

Společenská etiketa očima první republiky. Něco je v dnešní době přežitek a něco jiného stále platí. Nicméně jedna z nemála knih která patří do zlatého českého fondu a kterou by mněl mít každý doma povinně !!!

07.01.2023 5 z 5

O úspěchu O úspěchu Ivo Toman

Další z knih pana Tomana . Na českosloveském rybníčku hodně úspěšný člověk, nicméně je vidět že vrchol už proběhnul (u novějších titulů, zběžně prolistovaných v knihkupectví). Ještě že tahle je jedna z ranějších kde máte šanci najít podněcující myšlenky .

07.01.2023 4 z 5

Hektorova cesta aneb hledání štěstí Hektorova cesta aneb hledání štěstí Francois Lelord

Další z Hektorových cest které stojí k zamyšlení se nad sebou samým ... ale to platí pro všechny tři díly.

07.01.2023 3 z 5

Slovenská mafie v Praze Slovenská mafie v Praze Gustáv Murín

Na G. Múrína mě upozornil cyklus slovenských skutečných kriminálních případů . Řemeslně je kniha napsaná velice dobře, poukazuje na divoká 90. léta v "československu" a jak to chodilo. Nicméně nadpis je zavádějící.

Sexy koktejly Sexy koktejly Salvatore Calabrese

Po knížce jsem prahla od roku 2008 kdy jsem jí objevila, jaké bylo překvapení když se objevila v knihobudce =) Velice nápadité tzv. "dívčí" koktejly doplněné krásnými ilustracemi . Nicméně existují kvalitnější knihy alkoholových koktejlů .

07.01.2023 3 z 5

Sport a správná výživa Sport a správná výživa Petr Fořt

Poměrně kvalitní učebnice pro stravu a pohyb sportovcům.

Sportovní výživa Sportovní výživa Nancy Clark

Asi nejkomplexnější příručka o sportovní výživě pro laiky (začátečníky) i vrcholovné sportovce. Vysvětluje stravu, pohyb, suplementy všeho druhu, pitný režim .

07.01.2023 5 z 5

Milénium! Milénium! Johana Fundová

Vánoční dárek pro mého muže, knihu jsem zhltala za jedno odpoledne a nostalgicky vzpomínala na tu dobu. Manžel si vyžádal i devadesátky!

06.01.2023 3 z 5

Knížka příjemně doplňuje seriál, knihu jsem koupila manželovi pod stromeček, sama jsem jí přečetla během dvou dní. Pan Moravec klade zajímavé otázky a pan Mareš ještě zajímavěji odpovídá, nicméně u některých odpovědí mi zatrnulo a byla jsem ráda že jsem nemusela být v kůži pana Mareše ... no a k panu Moravcovi brzo k nám domu přiletí knížka o panu Heclu a panu Benešovi.

06.01.2023 5 z 5

Maskovaná smrt Maskovaná smrt Rainer Bernfeld

devadesátová nostalgie =) opis seriálu

06.01.2023 4 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Jana Šimulčíková

Kniha na mě vykoukla v knihobudce ,četla se jedním dechem, poměrně hezký příběh o tom co se všechno může stát.

06.01.2023 3 z 5

Dietnikum Dietnikum Blanka Hošková

Hrdinka knihy Svatka se ocitá na šikmé ploše, vše jde od desíti k pěti .. nejvíce mi bylo líto dcerky. Fajnové čtení pro ženy ve věku "mládi v p*deli, důchod v nedohlednu" .

04.01.2023 4 z 5

Komisař Rex Komisař Rex Gaby Schuster (p)

Přesný opis seriálu a moje srdcovka 90. let

03.01.2023 5 z 5

Taxis Taxis Blanka Chlupová

Autorku v různých skupinkách na FB chválily a tak jsem si jednu její knihu sehnala i já. Román se četl jedním dechem, mrzí mě ten konec ale chápu že to tak muselo být, nemůže vše být stále zalité sluncem. Dva předchozí si určitě seženu také.

01.01.2023 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Jak mě bavila Violka a opuštěný dům , tak zázraky moc ne. Nicméně román je to i tak moc krásný .

31.12.2022 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Krásné povídky inteligentní šarmantního herce který dokáže být spisovatel i režisér.

31.12.2022 4 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Na to že jde o fiktivní příběh, má kniha spád, děj příjemně odbíhá. Vše je rozepsáno uvěřitelně, ale jak zmiňují mnozí přede mnou , je to jen pohádka pro dospělé na téma hrůz druhé světové války .

31.12.2022 3 z 5

Krásné dny mého mládí Krásné dny mého mládí Ana Novac

Další výpověď další přeživší. Nevím čím to je její sugestivní výpověď na mě tolik nezapůsobila jako od jiných ( příliš pozitivní místy, pravděpodobně únik ). Nicméně i tak tato kniha stojí za přečtení.

31.12.2022 3 z 5