JancaMia JancaMia komentáře u knih

Domácí encyklopedie Heleny Růžičkové Domácí encyklopedie Heleny Růžičkové Marie Formáčková

Rady Heleny Růžičkové, kterak si v životě vésti a jak vésti domáctnost .

04.02.2023 4 z 5

Jako popelka Jako popelka Zuzana Francková

Krásná oddechovka co se svižně čte, na své si příjdou starší i mladší ročníky žen, pro každého je v knížce něco. Moderní variace na popelku (doslova!). Zuzanu Franckovou společně se Stanislavem Rudolfem, Lenkou Lanczovou , Věrou Řeháčkovou stavím na pomyslný piedestál spisovatelů co formovaly moje -náctileté mládí. Navíc je fajn že všechny jejich knihy jsou nadčasové a ve zralém věku si je stále s chutí přečtu (nejenom z nostalgie) .

31.01.2023 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Fíha, je děsivý co ty holky musej všechno vytrpět aby dosáhly svýho snu ( a jestli vůbec?!) . Kniha příjemně utíká , jen těch baletek všeobecně mi je líto . Na druhou stranu si umím představit že i něco podobného zažívají učni na dostihovém učilišti v Chuchli (jiný svět a přitom co do drilu úplně stejný).

30.01.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Zuzana Francková

Krásná čtivá knížka o mladé nezkušené sestřičce do které se zamiluje starší pacient a později si ji vezme a nastěhuje do své vily, kde hrdince dělá lázně manželova dcera která je stejně stará jako hrdinka. Více v knize.

27.01.2023 4 z 5

Vyjmenovaná slova Vyjmenovaná slova Jiřina Polanská

Starší dcera je žákyně třetí třídy, tuhle cvičebnici jsme musely povinně koupit k učebnicím českého jazyka a musím říct že je velice pečlivě zpracovaná. Obsahuje vyjmenovaná slova, příbuzná slova vyjmenovaných slov a ke každému druhu vyjmenovaných slov kolekce cvičení.

26.01.2023 5 z 5

Pečeme s kváskem a kvasnicemi od A do Z Pečeme s kváskem a kvasnicemi od A do Z Růžena Přibylová

Poměrně kvalitní pekařská kuchařka , nicméně podle mě je top kniha "Kváskování" .

23.01.2023 3 z 5

Já zhubnu zdravě a natrvalo: Můj průvodce na 12 týdnů Já zhubnu zdravě a natrvalo: Můj průvodce na 12 týdnů Iva Málková

Novější a srozumitelnější, modernější vydání knihy " Jak hubnout pomalu, ale jistě" . Už zapojuji celou rodinu. Lepší kniha na trvalé zhubnutí neexistuje (Močiginová, břicháč , fit pro život, Kořínková ... ti všichni se mohou jít schovat).

23.01.2023 4 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Hanácká verze "chalupářky (z donucení)" . Milé , úsměvné.

23.01.2023 4 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Oddychovka pro ženy okolo čtyřicítky, co už mají své odžito. Inéz manžel opustí pro mladší a kvůli dítěti, Inéz prolévá hrdlo a šampaňským a snaží se být nad věcí a když to nejméně čeká objeví se vysněný princ ...

23.01.2023 3 z 5

Ředitel zeměkoule Ředitel zeměkoule Miloš Smetana

Román okresního divadelního herce který se dostane do televize, vzlety a pády v milostných vztazích.

20.01.2023 4 z 5

O Červené karkulce O Červené karkulce Maria Cecilia Cavallone

Jednoduše převyprávěná klasická pohádka , pro nejmenší děti (předškoláci, první a druhá třída). Za 19,- super kup pro malé čtenáře.

17.01.2023 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Anne Jacobs je sázka na jistotu, všechny její knihy a ságy se krásně čtou, paní spisovatelka píše tak vkusně že Vás doslova po řádcích přenese do té oné doby a máte pocit jako by jste tam byly s hrdiny. Nejinak to bylo i s Franziskou.

15.01.2023 4 z 5

Psanec Psanec Diana Gabaldon

Komiks mě skvěle navnadil na to abych si postupně přečetla všechny díly cizinky.

15.01.2023 3 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Francouzká starší verze "slečny pokladní" , také se odehrávající v Bille, pokud jste tohle povolání někdy zkusily , případně je to Vaše řehole v mnohém napsaném se najdete , autorka velice dobře ví o čem píše . Tak jako u "slečny pokladní" i v této knize najdete kapitolu typologií zákazníků (smutná pravda je že to tak skutečně je, vlastní několikaletá zkušenost) .

15.01.2023 5 z 5

Kuchařka? Já sním... Kuchařka? Já sním... Lenka Kořínková

Zdařilá kuchařka v rámci světové kuchyně. Nicméně kuchařka odpovídá stáří .

14.01.2023 4 z 5

Milunky a kreténi Milunky a kreténi Zuzana Kubšová

Uspěchané, kostrbaté.

14.01.2023 2 z 5

Slovenská kuchařka Slovenská kuchařka František Kotrba

Slovenské národní pokrmy. Kuchařka je plná tradičních receptů ale najdeme i pár "modernějších" (vzhledem k datu vydání).

14.01.2023 3 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Půjčeno z knihovny. O dvou ženách z jednoho rodu, starší vzpomíná a mladší nadšeně poslouchá . Každá z žen má svůj příběh který nebyl nijak lehký.

14.01.2023 3 z 5

Narozená v devadesátkách Narozená v devadesátkách Denisa Benešová

No asi takhle, děvče bylo šikovné , mohla být pravděpodobně dobrou spisovatelkou kdyby neumřela (a kdyby ten životní start neměla tak těžkej ..). Osobně si myslím že její myšlenky jsou v knize nešťastně zpracované (poskládané) . Pokud by se jednalo pouze knihu autorky, hodnotila bych za čtyři hvězdičky takhle s bídou za dvě .. nákup ve výprodeji za 19,-

10.01.2023 2 z 5

Šestnáct a půl Šestnáct a půl Jana Jahodová

Marie a její trampoty s chlapci . V 90. letech jsem hltala ,s nostalgii krásné čtení.

10.01.2023 5 z 5