JancaMia JancaMia komentáře u knih

Deník šílenství Deník šílenství Veronika Saforková

Hodně silná kniha až do samého nitra duše Veroniky. Víc takových knih na našem trhu, jediné co vadilo byly hrubky a překlepy (ale s tím mají všechny nakladatelství od Dobrovského dlouhodobý problém).

12.03.2023 4 z 5

Kulinářská kouzla s kuřaty Kulinářská kouzla s kuřaty Jaroslav Vašák

Různé úpravy kuřecího masa , pro milovníky kuřecího nepostradatelný špalíček receptur.

11.03.2023 3 z 5

Variace na kuchyně Orientu Variace na kuchyně Orientu Karel Nouza

Na svou dobu velice pokroková kuchařka ze které lze leccos uvařit i dnes , zabývá se hlavně indickou, thajskou, čínskou kuchyní .

11.03.2023 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Neodolala jsem a knihu koupila ve výprodeji za symbolické 4,-,
trefné čecháčctví jako účastníci zájezdu, výchova dívek v Čechách nebo báječná léta pod psa .

28.02.2023 2 z 5

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Knihu mi v mých 9. letech dala na čtení babička o letních prázdninách , už tehdy jsem jí četla jedním dechem. Kouzelné příběhy ze života okolo létání chalupy.

28.02.2023

Dílo Jany Poncarové a Jířího Sankota (kniha vzdáva hold malé české holčičce která to na tehdejší dobu měla vyloženě zlé, v roce 2006 vyšel její deník, osobně si myslím že by si Věrka Kohnová zasloužila více prostoru v literatuře stejně jako např. Rutka Laskierová a ne všude omílaná Annie Franková) , tato kniha je uchopena jinak než předchozí, nicméně je neméně bolestivá díky pohnutým osudům. Na Věrku Kohnovou můžeme narazit již v knize "Alžběta a Nina". Svědectví malé holčičky za protektorátu která měla tu smůlu že měla "špatnou" rasu. V knize se prolínají historické osy, román(o rodině Kohnových) i části deníku malé Věrky, doprovázeno dochovanými fotografiemi. Na to že jsem knihu natěšeně včera přinesla z knihkupectví, musím říct že opět úžasné dílo o nelehkých časech. Ještě si dovoluji podotknout že duo Poncarová-Sankot může směle konkurovat Karin Lednické ( styl Jany Poncarové je hodně podobný stylu Karin Lednické, oba styly jsou mi velice blízké).

25.02.2023 5 z 5

David Hecl: Mluví k vám kapitán David Hecl: Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Stejně jako byl zajímavý pan Mareš , tak neméně zajímavý je i pan Hecl . Pan Moravec se opět nevtíravě a zajímavě ptá na důležité aspekty okolo létání. Nyní už na přečtení zbývá pan Beneš a věřím tomu že i ten se bude číst jedním dechem.

25.02.2023 5 z 5

Slečny z Montera Slečny z Montera Vladimír Kubeš

Chápu že určitou část populace takovéto čtení baví, já jsem jen nevěřícně kroutila hlavou ...

25.02.2023 1 z 5

Kuchařka nejen na neděli: Levné letní pokrmy a saláty Kuchařka nejen na neděli: Levné letní pokrmy a saláty Jaroslav Vašák

Příjemné letní recepty ze sortimentu ovoce a zeleniny , občas se objeví i těstoviny a bílé maso.

Rande s tchyní Rande s tchyní Eva Hrašková

Eva Hrášková na mě působí jako slovenská "verze" Aleny Jakoubkové. Příjemný společenský román ze života, bohužel to tak někdy chodí .

25.02.2023 4 z 5

Ranní rosa v kopřivách, aneb co by bylo, kdyby Ranní rosa v kopřivách, aneb co by bylo, kdyby Alena Bartoňová

Povídky ze života veselé i poučné. Aneb jak svět vidí jedna píšící a kreslící kadeřnice z krkonoš a českého ráje .

Jak se neztratit v kuchyni Jak se neztratit v kuchyni Hana Porebská

Kniha volné navazuje na knihy "pod poklickou", dozvíme se základní informace o potravinách a minimum začínajícího kuchaře.

24.02.2023 4 z 5

Život v pražských ulicích Život v pražských ulicích Zdeněk Míka

Úžasná publikace, díky které máte dojem že jste se ocitly v sobě první republiky a konce monarchie ,z každé fotky na vás dýchne nostalgie starých časů .

22.02.2023 5 z 5

Čtyřicítka na krku aneb Tragikomické povídání pro dospělé dámy Čtyřicítka na krku aneb Tragikomické povídání pro dospělé dámy Hana Primusová

Nebavilo , zklamání

22.02.2023 1 z 5

Jak se sekaj milióny Jak se sekaj milióny Alena Bartoňová

Rodinný román o dědickém řízení aneb hamižnost příbuzných a jejich sprostota. Vše je líčeno bez příkras, jak to v dnešní době bohužel chodí. Povinnost pro každého kdo se chystá dědit anebo dostane část dědictví darem na základě poslední vůle. Velice poučné.

21.02.2023 5 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

Fajn oddychovka z Relay za 49,- .

20.02.2023 3 z 5

Průvodce stalinistickou Prahou 1948-1956 Průvodce stalinistickou Prahou 1948-1956 Jiří Padevět

Místopis ze kterého místy mrazí . Klobouk dolů před úžasnou prací pana Padevěta.

13.02.2023 5 z 5

Jídlo - dějiny chuti Jídlo - dějiny chuti Paul Freedman

Úžasná publikace o tom jak se hodovalo od pravěku do součastnosti . Klenot knihovny každého kuchaře.

13.02.2023 5 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Milostný trojúhelník po moravsku , protkaný všemi peripetiemi zůčastněných.

13.02.2023 3 z 5

999 rad pro domácnost 999 rad pro domácnost Tamara Alexandrovna Mirovskaja

Některé rady stále platí, jiné jsou úsměvné a poplatné době kdy kniha vznikla .. rady příjemně doprovází ilustrace pana Neprakty .

13.02.2023 4 z 5