JancaMia JancaMia komentáře u knih

Tom Hanks: Cesta ke slávě Tom Hanks: Cesta ke slávě Roy Trakin

Škoda že tenhle jinak úžasný životopis je v dnešní době již zastaralý, zasloužil by si nové vydání se všemi posuny Toma Hankse (jakožto vynikající herce, režiséra, spisovatele) .

13.02.2023 5 z 5

Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Whitney Holcombe

Neuvěřitelně motivační knížka pro ty co chtějí zhubnout obrovskou váhu a snaží se o to .

13.02.2023 5 z 5

Příliš mnoho lásky Příliš mnoho lásky Zuzana Francková

Eva se nedostane na vysokou , zkouší svoje štěstí tedy jako au-pairka , život prověřuje všechny její vztahy a Eva se musí rozhodnout ...

13.02.2023 4 z 5

Jak vypadá láska Jak vypadá láska Zuzana Francková

O životě studentky na internátní škole a jejich láskách a že všechno není tak růžové jak se zdá ...

13.02.2023 3 z 5

Soukromý ráj Soukromý ráj Zuzana Francková

O tom když zasáhne do života mladého páru vážná nemoc , plno vážných starostí okolo mimo tu nemoc.

08.02.2023 5 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Fajn oddychovka z Relay za 49,- .

07.02.2023 3 z 5

Můj rok s inženýrem Můj rok s inženýrem Barbora Černohlávková Večeřová

Fajn oddychovka z Relay za 49,- .

07.02.2023 3 z 5

Polárka, moje psí duše Polárka, moje psí duše Michaela van Erne

Polárka štěně plemene Saarloosuv vlčák , krásné milé hodné štěně které se dává dohromady s ostatními členy smečky a rodinou. Poutavé vyprávění majitelky o tom jak jsou s Polárkou spřízněné duše. Také vzdání holdu Tanje Askani za knihy o vlcích. Pro milovníky ovčáckých psů (NO,BoM, ČSV, chodského psa atd. ) asi povinnost do knihovničky.

07.02.2023 5 z 5

Hraběnka Hraběnka Zuzana Francková

Kdybych nevěděla že knihu napsala Zuzana Francková, řekla bych že knihu napsala Helena Šmahelová, Jana Poncarová, Karin Lednická (tak příjemně se četla). Aneb život Anny (kterak se chudá dívka stala šlechtičnou, řeklo by se pohádkový osud ale ..) který kráčel padesáti lety českých dějin (se všemi nepříjemnosti té doby). Knihu rozhodně nedám z ruky.

06.02.2023 5 z 5

Tak konečně mám holky na vodítku kompletní, Martina měla smůlu na nezájem maminky a maminčiny problémy a pak už se vezla ...

05.02.2023 5 z 5

Smolařka Smolařka Zuzana Francková

Zuzana Francková opět nezklamala a zase to bylo fajn počtení.

05.02.2023 4 z 5

Obrázkový svět Obrázkový svět František Nepil

Tahle knížka mě provázela celé moje dětství společně s už vím proč a proč a jak , to byly všechno encyklopedie ve kterých jsme ležela pořád a prohlížela obrázky a představovala si až budu velká .

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Magdiny útržky paměti na hrůzy co měla za s sebou, vzpomínky protýká svými "filosofickými" texty (snad aby ulevila bolavé duši) . Stojí za přečtění , nicméně existují i lepší knihy (Vrba, Glazar, Maus, Żywulska, Krausová,Radil,Gisela Perl aj. ..) .

04.02.2023 3 z 5

Komunistické lágry Komunistické lágry Jiří Padevět

Místopis mapující kolbiště hrůz. Nezáleží na tom jestli šlo o Vykmanov II. nebo Bílou vodu (a mnohé další ..),
vždy byla internovaná inteligence , odpůrci režimu a jejich rodiny. Téměř nikdy internovaní neměly odpovídající pracovní pomůcky, zdravotní zázemí a často byly svými dozorci ve velkém týráni (hlady, zimou, ubitím ..) .

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Maria Cecilia Cavallone

Jednoduše převyprávěná klasická pohádka , pro nejmenší děti (předškoláci, první a druhá třída). Za 49,- super kup pro malé čtenáře.

04.02.2023 4 z 5

Chvála české kuchyně - bible české gastronomie Chvála české kuchyně - bible české gastronomie Yvetta Dörflová

Úžasné nahlédnutí pod pokličku české kuchyně v běhu staletí. Netřeba více dodávat.

Vyjmenovaná slova Vyjmenovaná slova Marie Polnická

Vynikající brožurka která formou diktátů a doplňování měkkých a tvrdých i/y , učí děti správně používat vyjmenovaná slova a jim příbuzná . Rozhodně doporučuji.

SOS Nadváha SOS Nadváha František David Krch

Výborně vedená kniha o tom co změna životního stylu přináší , doporučení co smíte jíst a pít a co si naopak odpustit. Vydání z roku 1993 vychází ze starších poznatků , kde se bohužel zakazuje avokádo kde je třeba zdravá forma tuků oproti novějšímu vydání apod. Jinak se nedá vytknout nic .

S váhou na houpačce S váhou na houpačce Alena Zvěřinová

Kniha vypráví příběhy lidí kteří se snažili zhubnout a nešlo jim to, do té doby než objevily sílu STOBU a správné nastartování a uchopení zdravého životního stylu.

04.02.2023 5 z 5

Detektiv s rodokmenem – Příběhy policejního psa Detektiv s rodokmenem – Příběhy policejního psa Zdeněk Jirotka ml.

Příběhy policejního německého ovčáka Fída (český komisař Rex) . Povídky příjemné , kniha je vhodná i pro milovníky německých ovčáků (přímo v povídkách najdete plno odkazů na toto úžasné psí plemeno) . Také kniha obsahuje černobílé ilustrace kde je vždy vyobrazen německý ovčák v akci.