JancaMia JancaMia komentáře u knih

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Kniha o slečně co se rozhodla být au-pair na začátku devadesátých let, podle toho zážitky také vypadají. Stylizace je jednoduchá přímočará až místy naivní. Do knížky se podařilo dostat několik turistických míst, stravu a životní styl francouzů 90. let.

08.05.2023 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Silná kniha o nefunkčnosti rodinných vztahů. Místy poměrně depresivní, nicméně paní Soukupová jemně naznačuje že všichni o své vztahy musí pečovat a snažit se .

02.05.2023 4 z 5

Hubneme s rozumem: zdravě a natrvalo Hubneme s rozumem: zdravě a natrvalo Iva Málková

Kvalitní učebnice jak zdravě zhubnout . Kniha se zabývá výživou, pohybem, psychologií .

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mám dojem , že mnoho stigmat z doby minulé nám zůstává utajeno, naštěstí máme plno kvalitních spisovatelek (Tučková, Lednická, Mornštajnová,Soukupová, Hůlová, Hanišová) které se dokáží ožehavých méně známých témat chytnout s velkou chutí.
Smekám před prací paní Tučkové nad touto knihou, kde bravurně vykreslila ponurou skutečnost internovaných řeholnic. Dále se domnívám že kniha nebude bohužel pozitivně přijata v některých řeholních "spolcích" (je řečeno mnohé).
Kniha se musí číst na etapy, nejde číst na jeden zátah.
S díky se těším na další neméně zajímavé dílo.

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Odpočinkové veselé čtení za života IT.

29.04.2023 4 z 5

Na talíři - Jak jsme žili a co jsme jedli v 60., 70. a 80. letech Na talíři - Jak jsme žili a co jsme jedli v 60., 70. a 80. letech Marie Formáčková

Úžasná retro kuchařka , vzpomínky na dětství u babičky. Rozhodně kuchařka která si zaslouží řádný ohlas.

Řekla jsem NE tyranovi Řekla jsem NE tyranovi Eva Hurychová

Eva Hurychová a její despotický manžel , kniha dobře poslouží ženám které jsou v podobné bezvýchodné situaci a zároveň působí jako psychologický text .

24.04.2023 4 z 5

Delegátka cestovní kanceláře Delegátka cestovní kanceláře Ema Paulů

O slastech a strastech delegáta. V knize najdete práci delegáta ze všech stran .

24.04.2023 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Manžel zahýbá, dcera v kritických letech, v práci nic moc a sama se sebou také ne moc spokojená (takhle to má většina žen okolo čtyřicítky). Zajímavé rozuzlení , bohužel běžně to tak nedopadá. Kniha se krásně četla.

24.04.2023 5 z 5

Deník špatných nálad pro matky Deník špatných nálad pro matky Lotta Sonninen

Vzpomínkový deník, o tom co Vám přineslo mateřství. Deník je rozfázován na několik fází života, těhotenství, miminko, batole, předškolní věk, školní věk, puberta, dospělé děti a co vám dalo a vzalo mateřství. Všude můžete vpisovat a doplňovat momenty vašeho života s vaším dítětem. V Relay za 79,- .

19.04.2023 2 z 5

Mlžný ostrov zbarvený do ruda Mlžný ostrov zbarvený do ruda Martin Šinkovský

Zajímavý komiks s historickými reáliemi , místy nepřehledný. Celkově působí jako úvod série (která není) !!

18.04.2023 3 z 5

Mamut na kmíně Mamut na kmíně Ljuba Štíplová

Vzpomínka na dětství.

04.04.2023 5 z 5

Nejen romská kuchařka Nejen romská kuchařka Lubomíra Oláhová

Kuchařka jedné menšiny v čr ,je doplněna nářečím a historií, recepty nejsou moderní ale původní z dob kočování .

04.04.2023 3 z 5

Svěží, vtipné, milé ... ale čekala bych více "letuškových" vpádů jak to chodí z druhé strany, víc dílko působí jako cestopis.

01.04.2023 4 z 5

Praha avantgardní Praha avantgardní Karel Piorecký

super průvodce po praze

26.03.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Uff chudák Sára alias Sisi ... kdyby aspoň bráchové byly hodný ... paní Hanišová zkrátka píše bravurně ... opět nešlo knihu odložit ...

26.03.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Co říct ?! Stigma jedné nefungující rodiny , kdy otec i matka pocházejí z disharmonických rodin a s tím rukou v ruce jde výchova synů. Opět před paní autorkou smekám nad vykreslením psychologie jednotlivých postav a komplexně celého díla. Každopádně ze zpětného pohledu matky, je mi líto jak Theodora tak i Hynka , brr až z celé knihy mrazí.

25.03.2023 5 z 5

Christiane a její život po ... abych to shrnula v knize popisuje punkovou scénu 80. let v německu , co všechno přinesly peníze za první knížku, techno scénu 90. let, hippie busech směřujících do třetího světa, životě v řecku ve stanu a stromě kde potkala po Detlefovi další lásku, o narození syna a jeho ztrátě a nekonečnými fyzickými problémy kvůli fetování. Kniha nepůsobí uceleně, některé pasáže až zmatečně ale přihlížíme-li ke knize jako k životopisu, tak se dá říct že je to určitá část vzpomínek v průběhu let po Zoo.

25.03.2023 3 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Zuzana Francková

Románek z atraktivního prostředí, bohužel hlavní hrdinkou je afektovaná nána která má vše nač si ukáže aniž by se nějak přičinila. Osud zasáhne a rázem se vše změní a začne procitat ... jsem toho názoru že Zuzana Francková umí líp a důrazněji. Slabší průměr.

20.03.2023 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Ty kráso, takovej krásnej oddechovej příběh ze života, už se těším na další autorčinu knížku .. chytlavé, svižné, něžné ...

18.03.2023 5 z 5