JancaMia JancaMia komentáře u knih

Dřív než se rozloučíme Dřív než se rozloučíme Věra Řeháčková

Každý z nás hledá svůj kousek štěstí. Je zajímavé jak osud dokáže zamíchat kartami. Paní Řeháčková je taková moje srdeční záležitost od mých 9 let (všechno způsobila "Zlatka nezbednice"), nejinak tomu bylo i u této knihy citlivě popsaná vážná životní témata a rozhodnutí která ne vždy jsou "šťastná" ale "musí" být.

24.06.2023 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Knihu jsem četla na začátku 90. let, objevila jsem jí v městské knihovně, přečetla jsem jí jedním dechem několikrát, Gerlindu jsem tehdy obdivovala. Kniha na mě mrkla v antikvariátu a já jí konečně mám svou vlastní.

23.06.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Hodně citlivá kniha o citech, pocitech, vztazích. Bilancování nad vlastním životem s tím nošené co se ode mě očekává versus co skutečně chci. Zamyšlení pro všechny ženy. Nejsem ezo a asi nikdy nebudu, nicméně tady bylo velice citlivě vysvětleno.
Do budoucna nám má paní Bernášková určitě ještě co nabídnout, tak jako se mi coura nelíbila , byl koloušek maximální odpich .

23.06.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Fůůů, tak tohle bylo silné kafe, knihu jsem otevřela dnes v 16 hodin odpoledne a před dvaceti minutama dočetla. Kniha vtáhne a nepustí, stejně jako Hana a Hotýlek. Trošku paní Mornštajnovou podezírám že někde dlouho seděla na kafi s paní Hanišovou, jinak si to nedovedu vysvětlit ... silné téma, napsáno naprosto skvěle ... byla to jízda od začátku až do konce ... snad za měsíc bude další knížka (s nadsázkou), nutně potřebuju !!!!

22.06.2023 5 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Klasická limonádička pro veliký holky když je jim smutno a chtěj podrbat za ouškem !!!! Hlavně tahle a další starší jsou neotřelé a nejsou přes kopírák jako všechny novější ...

22.06.2023 3 z 5

Jak vycházet s lidmi k vlastnímu prospěchu Jak vycházet s lidmi k vlastnímu prospěchu Andrew Matthews

Naprosto dokonalá kniha. Víc k tomu není co dodat, otevřete a uvidíte sami. Cenný poklad v oblasti psychologie a sociologie.

Slovník nespisovné češtiny Slovník nespisovné češtiny Jan Hugo

Pro mě jakožto knihomola další podstatná kniha v knihovničce, slovník je plný různých slangů a argotů, mnoho z nich je mi velice dobře známo. Šmírbuch jazyka českého nemá takovou úroveň jako tenhle slovník.

Univerzita hubnutí Univerzita hubnutí Leoš Středa

Dá se říct že se jedná o bibly zdravého životního stylu, jednoduše polopaticky vše vysvětlené. Vzhledem k době kdy je kniha vydaná jsou některé postupy úsměvné.

Doma chutná nejlépe Doma chutná nejlépe Jiří Prchal

Kuchařka kuchaře který v 90.letech mněl svoji stránku receptů v přílohovém magazínu deníku Právo. Na některých receptech se podepsal zub času, některé přežijí věčnost.

Hubneme s rozumem tvořivě Hubneme s rozumem tvořivě Iva Málková

Kniha působí po grafické stránce a informativní velice hodnotně, nicméně se na ní částečně podepsal zub času, některým hubnoucím procesům lze vypomoct (bcaa, matcha, izoláty). Každopádně jde kniha tím nejsprávnějším směrem aby člověk který chce pracovat na změně životního stylu, musí vybalancovat psychiku, pohyb a jídlo a pitný režim, v momentu kdy osoba tyto návyky získá jde vše doslova "jako po másle" .

13.06.2023 4 z 5

Ikony Ikony Megan Hess

Italské módní značky očima Meg Hess, příběhy značek jsou sice brány letem světem a dost povrchově. Nicméně zážitek z knihy je úžasný ,ilustrace krásně doplňují příběhy módních ikon.

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Uff, tohle bylo hodně silný , zase další částeček puzzle pekla jménem "holocaust" a zase z jiné roviny. Neuvěřitelně surrealisticky propracované, nejenom graficky ale i historicky, citově a vůbec do hloubky.

Nina 71978 Nina 71978 Vilém Pelc

Vzpomínky jedné nezletilé přeživší , nejprve byla internovaná v Terezíně z té vedla deportace do bran pekla Osvětimi , kam se dostala ve svých dvanácti letech. Knížka je sice útlá ale o to víc je tam intenzivních prožitků přeživší, jak vše vnímala a cítila + nekonečná touha žít. Vše v knize zmíněné by nemělo být zapomenuto příštím generacím. Za mě jedna z nejlepších, bohužel se špatně shání. O to větší radost mám že tenhle knižní poklad patří do mé knihotéky.

04.06.2023 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Týjo to zase byla jízda, autorka píše svižně stručně a leccos si člověk při čtení vybaví. Kniha na mě působí jako vzpomínková sonda do devadesátek a a milenia a zároveň trochu jako autorčin deníček. Po pandě další krásná kniha, ještě mám v zásobě jednu a pak už zbývají jen chybějící tři a pak bude čtecí absťák =)

21.05.2023 5 z 5

Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Michala Jendruchová

Květa a její babinec aneb člověk míní a život mění. Příjemná oddechovka s bonusem ve formě receptů navíc. Snad bude i třetí díl =) ..

16.05.2023 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Pohlazení po duši, po knize jsem koukala když vycházela a nejinak tomu bylo i druhého dílu na který se chystám. Kniha je vyloženě pro milovnice pečení, "boubelky" a ty "co neví co se životem". Když to shrnu kniha je krásně řemeslně napsaná (jakožto román) a jako bonus v ní jsou citáty a částečně je to i motivační kniha.

14.05.2023 5 z 5

Švestka a zloděj klobásek Švestka a zloděj klobásek Gill Lewis

Miloučký příběh o psí škole a vyprávění malé fenky německého ovčáka Švestky. Pro milovníky německých ovčáků, malé i velké.

13.05.2023 5 z 5

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Deník devadesátých let a počátku milenia , reálie sedí. Nicméně místy autorka tlačí příliš na pilu (strašně se snaží být vtipná, místy je to až trapné) . Jako odechovka dobré, nic převratného.

10.05.2023 3 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Opět kouzelné čtení o rodině Melzerových. Kniha je psaná tak bravurně že máte dojem že jste společně s hrdiny na místě a přihlížíte. Zároveň se dozvíte i dějepisné linky a vlákna aktuálního dění začátku 30. let.

08.05.2023 5 z 5

Zase se shledáme Zase se shledáme Madeleine Goldstein

Kniha o polských židech přistěhovaných se do francie , kniha je plná dojmů začátků 30. let a nástupu Hitlera k moci . Nicméně je psaná velice stroze , to však nebrání na údernosti prožívaných muk (ať už autorky samé nebo jejich nejbližších). Rozhodně jedna z lepších holocaustových.

08.05.2023 4 z 5