JancaMia JancaMia komentáře u knih

Terezín: Dívky z pokoje 28 Terezín: Dívky z pokoje 28 Hannelore Brenner-Wonschick

Půjčeno z knihovny. Dětské přítelkyně z Heimu v Terezíně , které popisují co se všechno událo. Děvčátka to v té době neměli vůbec jednoduché, nicméně obdivuju jejich sílu ducha a velkou touhu po vzdělání a kultuře . Je velice smutné co si malé děti musely prožít.

09.08.2023 4 z 5

Slepé mapy Slepé mapy Tereza Brdečková

nebavilo

06.08.2023 odpad!

Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Barbora Škodová

Deníček / náborová brožurka k hasičům . Místy vtipné / trapné. Další ze zajímavých pohledů do zaměstnání které není jednoduché .

06.08.2023 3 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Drsná beznadějná depresivní kniha o tom jaká dokáže být pěstounská péče a jak to někdy může dopadnout, autentičnost do samého nitra autorky .. těším se až se mi do rukou dostane indiánský běh ... smekám před paní Boučkovou co si musela prožít, je to pořádně silné kafe

04.08.2023 4 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Ivanka Devátá a její slasti a strasti na cestách. V mnohém se poznáte a něco Vás hodně pobaví.

04.08.2023 5 z 5

I motýli pláčou I motýli pláčou Marky Volf

Krásná kniha o smutných věcech, autorka krásně vtáhla do děje chvílemi máte pocit že jste tam spolu s ní .

04.08.2023 5 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

pobavilo, humorný příběh ze života k zamyšlení .. protože občas je to asi potřeba ...

02.08.2023 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Na vesnici jsem žila 8 let, přesně takhle to chodí autorka to vystihla naprosto přesně a přitom by stačilo tak málo .. těším se na Pláňata =)

02.08.2023 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Knížka další delegátky, chápu že každý z nás má občas své práce plné zuby ale tohle bylo místy poměrně dost přestřelené ... nicméně rozumím tomu že je to občas nevyhnutelné. Čte se jedním dechem, nicméně asi pro mladší ročníky. Druhý díl určitě oželím.

31.07.2023 2 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Zajímavě uchopené téma, čte se jedním dechem, nicméně by příběh zasloužil větší psychologické prokleslení postav, situací . Příjde mi že kniha je napsána horkou jehlou.

28.07.2023 3 z 5

Černý hřebec Černý hřebec Anna Sewell

Zkrácená verze černého krasavce, nicméně zatím poslední vydání v české republice, snad se toho někdo v nejbližší době zhostí a přibude další vydání krom tohoto (z 90 . let a ze 70. let). Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Kniha pojednává o životě koně a co všechno si ve viktoriánské době zažil a jak to tehdy chodilo. Byla původně určená pro lidi okolo koní, nicméně je oblíbená po celém světě a má jí rádo plno dětí a dospělých.

27.07.2023

Marek, já a Iveta Marek, já a Iveta Jana Smetanová

dívčí románek z konce 90. let, poměrně naivní v knize se vyskytují "módní" věci všeho druhy které tehdy letěly a osudy mládeže na technické a zdravotní škole ,hledání prvních lásek

27.07.2023 3 z 5

Moje sváteční pečení Moje sváteční pečení Josef Maršálek

Krásná cukrářská kuchařka, kterou jsem si dlouho přála plná krásných receptů.

25.07.2023 4 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Na knihu jsem se dlouho těšila, nicméně na toto téma jsem četla už mnoho knih a tato mi příjde jako holocaustový román a pro lidi které s tímto tématem začínají ,na mě osobně kniha působí příliš "růžově" .

25.07.2023 2 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Nebylo to špatné, nicméně losos bavil víc uvidíme co se mnou udělá majonéza a vlaštovka =)

25.07.2023 3 z 5

Kostel svatého Norberta ve Střešovicích: Od mariánské kaple k pražské farnosti Kostel svatého Norberta ve Střešovicích: Od mariánské kaple k pražské farnosti Hedvika Kuchařová

Krásná brožurka o kostelu Sv. Norberta v městské části Norbertov ve Střešovicích.

22.07.2023 4 z 5

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Mám ráda deníkové zápisky lidí různých profesí, stejně jako pobavila letuška z economy nebo delegátka ,tak i tramvajačka. Ona každá profese má to svoje. Trošku mě napadá jestli se autorka poznala i s Rezistorem (Josefem Chodounským) který na YouTube také krásným způsobem ukázal život tramvajáka.

22.07.2023 4 z 5

Pavouk v síti Pavouk v síti Magda Váňová

Slabší dílko mé oblíbené autorky, mnohdy je smutné jak je mužské a ženské plémě prohnané, cynické, slabošské ...

22.07.2023 3 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Autorka má zvláštní smysl pro humor, dle mého názoru je autorka z Hané nebo odněkud z moravy. Buď už nejsem cílový čtenář anebo mě tento druh humoru již opustil.

22.07.2023 2 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Půjčeno z knihovny. Román psaný naivitou malé školačky na začátku puberty která řeší neustále svoji hmotnost a kamarádky včetně materiálních rozdílů + učitého nesouladu rodiny, nezájem a zároveň příkazy/zákazy , fyzické tresty. Vše je maximálně uvěřitelné, velice sugestivně uchopené, vedoucí dramatického divadelního kroužku Mirek , jeho manipulace a predátorství na nevinných děvčatech. Věřím že slečna/paní Lehečková má do budoucna co nabídnout , roste nám v ní mladá krev ve stylu Hanišové, Morštajnové, Katalpy, Soukupové, Hůlové Ledecké, Poncarové.

19.07.2023 5 z 5