JancaMia JancaMia komentáře u knih

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Komiks pro pacienty kteří trpí alopecií (mezi ně patří i můj muž, má to dědičné ze strany dědečka z otcovy strany). Kniha je věnována zejména ženám.
Půjčeno z knihovny.

26.09.2023 5 z 5

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Grafický román o lásce, dospívání a autorových pocitů z víry (to bych úplně vypustila).Půjčeno z knihovny.

24.09.2023 3 z 5

Babička na inzerát Babička na inzerát Taťána Březinová

Čekala jsem od knihy něco jiného a to jaké je žití staré paní u rodiny která si ji "adoptovala". Místo toho paskvil o sedmi důchodcích co si koupily školku a předělali ji na byty + jejich vzpomínky na doby dřívější.

23.09.2023 2 z 5

Žila jsem s bláznem Žila jsem s bláznem Dana Hlavatá

Na knihu jsem se dlouho těšila, nicméně je to strašná slátanina. Půjčeno z knihovny.

21.09.2023 1 z 5

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Tohle bylo pohlazení po duši, průřez dějinami a osudy lidí v samotném domě. Pevně doufám že až pojedu do Havlíčkova Brodu, v domě uvidím postavičku vlka co kdysi stál za výlohou (o které v knize básní několik generací). Půjčeno z knihovny.

20.09.2023 5 z 5

Bůh je miky mauz Bůh je miky mauz Hana Pachtová

Na knihu jsem se dlouho těšila. Na mě osobně působí jako manifest revolty proti všemu a všem , s tím že jenom "moje pravda" je ta správná, místy přitažené za vlasy ,místy se příliš tlačí na pilu. Půjčeno z knihovny.

20.09.2023 3 z 5

Drzá líná neschopná Drzá líná neschopná Tereza Límanová

Poměrně zajímavý počin, v některých situacích jsem se sama poznávala. Půjčeno zknihovny.

20.09.2023 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Na knížku jsem se dlouho těšila, konečně na mě vykoukla v knihovně. Silný příběh o tom jak k sobě dokážou být nejbližší krutí , to ve mě stále rezonuje. Příběh má dvě časové osy které se na konci protnou.

19.09.2023 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Po knize jsem velice dlouho pokukovala (zajímá mě doba válečná a poválečná , lágry všeobecně), jaké však bylo příjemné překvapení že se jednalo o přespolní sousedy tatínkova rodu (tatínek pochází z Ústí ). Knihu jsem dnes otevřela ve 14h a zavřela ve 20.15h . Četlo se jedním dechem. Půjčeno z knihovny.

19.09.2023 5 z 5

Hotelstory aneb když to hosté rozbalí Hotelstory aneb když to hosté rozbalí Vladimíra Černajová

Na knížku jsem se dlouho těšila, bohužel nesplnila moje očekávání. Přišlo mi že autorka až příliš tlačí na pilu. Půjčeno z knihovny.

19.09.2023 3 z 5

To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana II To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy Cimrmana II Zdeněk Svěrák

Povinný klenot v knihovničce každého vášnivého čtenáře =)

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Zajímavý počin o osudu opuštěné ženy. která by chtěla navázat na minulost, nicméně přítomnost jí umožňuje něco mnohem jiného s čím vůbec nepočítala .
Neurazilo, nenadchlo.

Moje peníze Moje peníze Zdeňka Jordánová

Jedna z kvalitních knížek pro osobní rozvoj, nutí k zamyšlení .

Zpět k pramenům Zpět k pramenům Bedřich Ludvík

Kniha je stejně lákavá jako kdysi seriál. Příjde mi ,že v knize jde více do hloubky oproti seriálu.

17.09.2023 4 z 5

Pražský poutník aneb Prahou ze všech stran Pražský poutník aneb Prahou ze všech stran Vladislav Dudák

Kultovní průvodce po Praze. Za život mi prošlo rukou několik různých vydání. Všechny procházky jsou neobyčejně mile zpracované , až na člověka dýchne z knihy doba starých časů .

Humans of Prague Humans of Prague Tomáš Princ

Krásná kniha plná životních příběhů lidí různého věku .

Julie umírá dvakrát Julie umírá dvakrát Eva Schmidtová

Příjemná detektivka z prostředí kojeneckého ústavu, konec neočekávaný. Úlovek z antikvariátu za 7,- .

Třináct Taxisů Josefa Váni Třináct Taxisů Josefa Váni Pavel Kovář

Osobní zpověď našeho nejlepšího dostihového jezdce a trenéra.

Zámeček Zámeček Barbora Majchráková

Když se mladá právnička vzdá své praxe a svého dosavadního života, splní si sen. Odpočinková veselá romance. Půjčeno z knihovny.

Služka Služka Hana Lasicová

Stará paní vypráví svůj příběh, kdy za doby mocnářství sloužila u bohatých lidí. Ve vyprávění skáče sem a tam. Kniha je hodně pocitová. Půjčeno z knihovny.