JancaMia JancaMia komentáře u knih

Anděl života z Osvětimi Anděl života z Osvětimi Nina Majewska-Brown

Vzpomínky žen, které rodily anebo pomáhaly s porody v Osvětimi. Z jejich vzpomínek až jímá hrůza a ježí se chlupy na těle (topení novorozeňat v sudu, všudypřítomné krysy (ve velikosti dobře živené kočky , které se lidí přestaly bát)) které miminka ohlodávaly a i vyčerpané maminky bez mléka, všudypřítomná špína ..) .Kniha ve mě bude ještě dlouho rezonovat. Půjčeno z knihovny.

15.09.2023 5 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Na knížku jsem si dlouho brousila zuby, dnes na mě vykoukla v knihovně v 17.40h jsem jí přinesla domů a v 18.26h jsem knihu dočetla. Tři silné životní příběhy, tři komiksové zpracování, tři spisovatelé .
Ač je každý životní příběh uchopen jinak, síla zoufalství prochází všemi ... a ještě dlouho o nich budete přemýšlet ...
Půjčeno z knihovny.

11.09.2023 5 z 5

Žárlivost Žárlivost Věra Řeháčková

Zajímavý námět. U Milana se bohužel projevovala neléčená nemoc a rodinné křivdy. Čte se rychle.

10.09.2023 4 z 5

Kočka se špatnou povahou Kočka se špatnou povahou Marie Formáčková

Soužití s papírovou kočkou očima paní Formáčkové. Úsměvné odpočinkové čtení .

09.09.2023 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Myslela jsem si že na Henryho po přečtení změním názor, bohužel se to nestalo. Pořád mám pocit že rozcapenec má pocit ze sebe dělat chudáčka, spoustu skandálů nemuselo být kdyby trochu přemýšlel (tím nechci nikoho soudit). Každý nemá to štěstí aby se jako on narodil se zlatou lžičkou v puse (a společně s tím nesl i určitou zodpovědnost) . A věčné žárlení na staršího bratra (ubohost?!). A manželka zlatokopka (nemám slov ..) .

09.09.2023 2 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Katka kdysi krásná inteligentní holka, několik desetiletí nepolepšitelná narkomanka. O tom proč není možné jít na detox (psychický i fyzický stav). Nedávno jsem jí potkala na národní třídě , vypadá jako podvyživená osmdesátiletá babička (nicméně svůj život si zničila sama). Půjčeno z knihovny.

09.09.2023 4 z 5

Deník vydržované ženy Deník vydržované ženy Petra Poncarová

Zlatá klec se všemi plusy a minusy. Příjemná oddechovka. Půjčeno z knihovny.

08.09.2023 3 z 5

Nová dobrodružství pana Kolečka Nová dobrodružství pana Kolečka Michaela Mlíčková Jelínková

Krásná pohádková-místopisná knížka. Knihu dostávali prvňáčci Prahy 6 při usednutí do školních lavic.

08.09.2023 5 z 5

Prázdné domy - Praha Prázdné domy - Praha Radomír Kočí

Urbexová kniha o krásných dnes již zanedbaných stavbách (některé znovu renovované ale nevyužité) . Půjčeno z knihovny.

08.09.2023 4 z 5

Odsunuté děti Odsunuté děti Marek Toman

Zajímavé téma které je ještě zajímavě zpracované. Půjčeno z knihovny.

08.09.2023 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Zpověď slovenské herečky. Čte se lehce , nicméně občas musíte číst mezi řádky (musíte mít svoje odžito). Půjčeno z knihovny.

07.09.2023 3 z 5

Sny nové doby Sny nové doby Anne Jacobs

Německo v době monarchie a vlády císaře Františka Josefa I. , kniha krásně vtáhne do děje že máte pocit že jste tam společně s Elisou, Charlottou a jejím otcem kterému se ztratil rukopis. Půjčeno z knihovny.

07.09.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po vránách a dědině, další kniha této úžasné paní spisovatelky. Kniha je psaná z mužského úhlu pohledu, týká se něvěry, alhoholismu , kariérních vzletů a pádů . Krásně se četlo, klobouk dolů. Půjčeno z knihovny.

07.09.2023 5 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

No, co k tomu říct. Sociálně slabší vrstvy a spolu s nimi pár "vychcánků" v Anglií. Poměrně rozsáhle jsou popsané praktiky těchto skupin. Nejhorší je, že se to asi stále děje. Další ze syrových knih Ivy Pekárkové.

03.09.2023 5 z 5

City a pocity City a pocity Jana Jahodová

Román o tom jak si sáhnout na úplné dno, nečetlo se lehce avšak jedním dechem ..

29.08.2023 4 z 5

Život na zkoušku Život na zkoušku Jana Jahodová

Cesty lidského osudu jsou nevyzpytatelné . Kniha staršího data, přečtena za jeden den. Nález v knihobudce.

27.08.2023 4 z 5

Láska s chutí pelyňku Láska s chutí pelyňku Věra Řeháčková

Opět román ze života několika zúčastněných. Život Blanky a jejích kamarádek a kamarádů s jejich těžkostmi života.

25.08.2023 5 z 5

Jmenuji se Eva… Jmenuji se Eva… Jana Mirovská

Krásná kniha o houževnatosti Evy Weilové, její život byl velice barevný. Půjčeno z knihovny.

20.08.2023 5 z 5

Sama proti času Sama proti času Věra Řeháčková

Poměrně komplikovaný příběh lásek/nevěr/manželského soužití . Dobře se četlo, konec velice nepravděpodobný byť zajímavý ale hodně překombinovaný.

15.08.2023 3 z 5

... a štěstí osleplo ... a štěstí osleplo Věra Řeháčková

Román o rodině která není plně funkční , do rodiny zasahují různé životní události kterým se nevyhnete. Hodně povedené .

14.08.2023 4 z 5