JancaMia JancaMia komentáře u knih

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Depresivní čtení z pohledu malého kluka a jak se ho střídavá péče dotýká , navíc tím jak byl malej nemohl pochopit proč to mezi rodiči nejde slepit , smutné bohužel to tak v mnoha případech bohužel funguje ..

17.07.2023 4 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Letní čtení na dovolenou za 39,- , erotická červená knihovna. Knihu s chutí pošlu dál ..

09.07.2023 1 z 5

Hubneme s rozumem v praxi Hubneme s rozumem v praxi Iva Málková

tahle kuchařka mi pomohla krásně nastartovat metabolismus a díky ní jdou tuky krásně dolů (rukou v ruce s pohybem a pitným režimem )

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

Nejslabší kniha autorky, snad překvapí učitelka angličtiny... Vincent vyčůránek , no žádný strom neroste do nebe ... chudák Eva kam dala oči ..

09.07.2023 2 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

asi nejsem cílový čtenář, nijak mě to nezaujalo ... byť knížka byla u renomovaného knihkupce v akci za 19,- ...

09.07.2023 odpad!

Francouzská kuchyně Francouzská kuchyně Jana Martinicová

Opět nadčasová kuchařka z let minulých, rozhodně jeden z kuchařských pokladů který nesmí chybět v knihovničce každého kuchaře který řemeslu rozumí.

09.07.2023 5 z 5

123 čínskych receptov v slovenskej kuchyni 123 čínskych receptov v slovenskej kuchyni Zdenka Heřmanová

Na svou dobu nadčasová kuchařka, nicméně v dnešní době už mnohé pokrmy můžeme s lehkostí uvařit a mnoho pokrmů nám vysvětlí autentický kuchař který zmíní jaké suroviny ještě dokoupit (hoisin, teriyaky, rybí omáčku, tmavý vinný ocet, speciální saké na vaření, bambusové výhonky, klíčky mungo, kikkokam omáčky atd. ), které v době vzniku knihy k mání zkrátka nebyly ...

Tajemství nejlepších šéfkuchařů Tajemství nejlepších šéfkuchařů Pavel Maurer

Kniha staršího data, seznamuje nás s kuchařskými guru a jejich majstrštiky + ukázkou jejich působišť v době vydání knihy. Domnívám se že kniha tehdy měla doplňovat každoročního průvodce "grand restaurant" .

Cucurucuců Cucurucuců František Ringo Čech

trapas na druhou, kniha vztatá v knihobudce ze zvědavosti a zase jí vrátím ..

05.07.2023 odpad!

Spolu to dáme! Spolu to dáme! Lukáš Socha

O technologiích které spustila česká republika v době krize (nanovlákno, ochranné štíty atd.)

05.07.2023 2 z 5

Krajové pokrmy z Krkonoš a podhůří Krajové pokrmy z Krkonoš a podhůří Hana Sedláčková - Pačová

Mnoho receptů moje babička vařila, pocházíme z Podrkonoší.

Sójové maso II Sójové maso II Hana Sedláčková - Pačová

Pokračování úspěšného titulu.

04.07.2023 4 z 5

Římské tajemství Římské tajemství Eduard Martin (p)

Nostalgie

04.07.2023 5 z 5

Diabetická kuchařka Diabetická kuchařka Libuše Vlachová

Další ze skvostů 90. let, mnohé recepty fungují dodnes.

Sójové maso Sójové maso Hana Sedláčková - Pačová

Nadčasová publikace.

04.07.2023 3 z 5

Nedej se, Báro! Nedej se, Báro! Vlasta Svobodová

Knížka pro děti o uvědomění si , čeho si v životě vážit. Nikdo z nás nemá na růžích ustláno jen někdo to zvládá lépe a někdo hůře .. a někdy je těch ran až moc ..

29.06.2023 2 z 5

U nás v Evropě U nás v Evropě Markéta Hejkalová

Sonda do rodin v EU. Kniha je bohužel staršího data, nicméně to jí neubírá na aktuálnosti jak jsou na tom které státy v EU a jejich průměrní občané.

28.06.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

No, tak nějak jsem měla pocit že paní Soukupová četla myšlenky z mojí hlavy. Kdykoliv jsem cokoliv četla, od této autorky vždy to bylo natolik sugestivní a skutečné, syrové . Taky chci každému vyhovět a ve výsledku jsem vždy špatná já.

28.06.2023 5 z 5

Jak zdokonalovat sám sebe Jak zdokonalovat sám sebe Josef Toman

Nadčasová motivační kniha, protkaná úžasnými citáty. V mnohém je dnes už poměrně zastaralá, obzvláště úsměvné jsou pasáže socialistického myšlení , nicméně kam se na pana Tomana dnešní spíkři a učitelé vysoké školy života hrabou. Momentálně procházím citovým balastem a kniha mě krásně drží od chmur.

24.06.2023 5 z 5

Za vše může Zuzana Za vše může Zuzana Jiří Pelikán

Back to 90" ,aneb lásky, osudy a problémy -náctiletých v 90. letech. Jak jsem se v mnoha pasážích nostalgicky poznávala.

24.06.2023 3 z 5