JancaMia JancaMia komentáře u knih

Česká literatura od počátků k dnešku Česká literatura od počátků k dnešku Jan Lehár

Pro každého knihomola nutnost !!!! Také bych řekla že nejzásadnější ucelená encyklopedie o české literatuře . Zrcadlo je také fajn ale vadí mi že každé období má brožovanou knížku a není vše v jedné knize.

Holocaust Holocaust František Emmert

Asi nejzajímavější "encyklopedie" o Šoa , v knize najdeme kopie tehdejších vyhlášek, průkazů, předvolání, seznamů všeho druhu.

Kmeny 90 Kmeny 90 Vladimír Brož

Super generační výpoveď , na spoustu věcí se pamatuju a spoustu lidí (vyfocených, zmíněných) jsem obdivovala.

Kuchařkou proti své vůli Kuchařkou proti své vůli Helena Růžičková

Milá vzpomínková knížka , ve které Helena Růžičková vypráví o jídle a vaření , mezitím oblíbené recepty. Také pár ohlédnutí za gurmánskými zážitky v zahraničí.

02.11.2022 4 z 5

Když Helena nevaří, pánem v kuchyni jsem já Když Helena nevaří, pánem v kuchyni jsem já Jiří Růžička

Velice chutné recepty z receptáře Růžičkových , pár pokrmů už jsem uvařila a manžel se oblizoval až za ušima.

02.11.2022 4 z 5

Vše o japonském pokladu jménem Matcha Vše o japonském pokladu jménem Matcha kolektiv autorů

Seznámení se zeleným čajem Matcha, receptář nápojů + receptář pokrmů .

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Půjčeno z knihovny, kniha velice povedená u fotek některých pochoutek jsem je najednou po xy letech cítila na jazyku . Pečlivě provedená encyklopedie na výlet do ranného dětství.

31.10.2022 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Půjčeno z knihovny,
první část knihy mi připomínala styl psaní Poncarové nebo Lednické. Druhá část unylá o ničem. Za mě průměr.

31.10.2022 3 z 5

Dieta pro vášnivé megajedlíky Dieta pro vášnivé megajedlíky Lenka Kořínková

Konečně Kořínková podle mého gusta a ostatní mohou navazovat, doteď jsem se v tom plácala a teď mám jasno !!!!!!

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Nález v knihobudce, vtipný román v pokukání , táhne mi na čtyřicet, nicméně v některých situacích jsem se viděla aneb co provádělo moje mladší já a co na to moje příbuzenstvo a jejich patálie.

O dcerách a milenkách O dcerách a milenkách Hana Lasicová

Nález v knihobudce, nenadchlo neurazilo .

30.10.2022 2 z 5

Osud tančil charleston Osud tančil charleston Táňa Kubátová

Předposlední od mojí oblíbené autorky, autorce se v několika posledních knihách zalíbila první republika , snad za to může její oblíbená "Malomocná" od polské autorky . Nicméně mám radši autorčina předchozí dílka. Musím však konstatovat že bylo příjemné sledovat osudy rodiny od roku 1926 až do roku 1945 . Těším se na Bukůvky . Půjčeno z knihovny (už abych měla svoji vlastní) .

30.10.2022 5 z 5

Hodná Hodná Marta Fenclová

Podobným kolotočem jsem si také prošla i když v jiné branži , na jiné pozici ale se Šanelou už jsem také měla svou čest, jak já paní spisovatelce rozumím !!!!! =)

Dopisy Heleně Dopisy Heleně Marie Formáčková

Dopisy do nemocnice, od známých osobností s milými vzpomínkami a od neznámých lidí z celé republiky a slovenska se slovy podpory a obdivu .

26.10.2022 5 z 5

Dcera na zabití Dcera na zabití Marcela Mlynářová

Nesehnatelná, velice komické čtení ze života .

25.10.2022 4 z 5

Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Holokaust: Původ, události a příběhy mimořádné odvahy Philip Steele

Pro děti na ZŠ nebo SŠ super, nicméně pro ty co se zajímají do hloubky zbytečná kniha.

Sdělená tajemství Sdělená tajemství Helena Růžičková

Ohlédnutí za Helenou Růžičkovou, jaká byla, co jí bavilo, co měla ráda .

25.10.2022 4 z 5

Holocaust Holocaust Judith Sandeen Bartel

Na úvod dobré, nicméně mi vadily překlepy, hrubky, nejasnosti + zmatečná data .

Mezi námi děvčaty Mezi námi děvčaty Sandra Lanczová

No tak bych řekla že to docela šlo, nicméně kvalit maminčinejch knih to nedosahovalo ani zdaleka , oceňuju že v knize je uvedena tehdejší mluva a móda+ poměrně zajímavá zápletka. Nejlepší knížky od Sandry jsou: moje druhé já a kluky neřeším + lásky a nelásky , zbytek je nedopracovanej.