JancaMia JancaMia komentáře u knih

Ryby Ryby kolektiv autorů

Úlovek z knihobudky, ryby vařit moc neumím a moje první rybí kuchařka. Krásné recepty a fotky.

25.10.2022 4 z 5

Velký bobek Velký bobek Milada Rezková

Kniha koupena v obchodu s jídlem "sklizeno" , kniha zábavnou formou mapuje trávícící soustavu , krásné ilustrace, glosované citáty.

25.10.2022 5 z 5

Na tragickej život byla pes, aneb, Ještě něco o Heleně Na tragickej život byla pes, aneb, Ještě něco o Heleně Marie Formáčková

Vzpomínková kniha na Helenu Růžičkovou, musela z ní vycházet neuvěřitelná aura a k tomu bonmoty "co na srdci to na jazyku" , věřím že kdyby jí neumřel manžel a syn jistě by dlouho rozdávala radost dál, jenže chtěla jít za svýma klukama i když to nikdy nepřiznala ...

25.10.2022 5 z 5

Přicházejí vlci Přicházejí vlci Karolína Wellartová

Půjčeno z knihovny. Uplně úžasná knížka o vlcích, mám jí doma hodinu a dočítám pár posledních stránek, knihu budu shánět jako divá. Chci jí mít ve své knihovně.

20.10.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Půjčeno z knihovny. Štěpán hodný, milý kluk na kterého rodiče kašlou. Štěpán ve své beznaději malého dítěte závislého na rodičích , intelektuálsky dospěje v citlivého mladého muže kterému se začne blýskat na lepší časy .

19.10.2022 5 z 5

Falešná hra Falešná hra Blanka Brennerová

Nebavilo, překombinovaný děj. Chápu že před dvaceti lety, byla kniha velice populární ale dnes už se tak nepíše.

17.10.2022 3 z 5

Kniha o Zličínu a Sobínu Kniha o Zličínu a Sobínu Dagmar Broncová-Klicperová

Krásný místopis, včetně dobových fotek. Půjčeno z knihovny.

Petřín a Strahov Petřín a Strahov Josef Hrubeš

Krásný místopis a přesným popisem všeho na Petříně.

Praha 6 křížem krážem Praha 6 křížem krážem Milan Polák

Půjčeno z knihovny, rozsáhlejší a celkově propracovanější než původní kniha o praze 6 .

Klasické příběhy Klasické příběhy Valerie Wilding

Půjčeno z knihovny, zároveň opáčko po letech. Nejenom že se zasmějete , ještě si zopakujete klasickou literaturu.

17.10.2022 4 z 5

The best of Apetit IV.:Česko & Slovensko The best of Apetit IV.:Česko & Slovensko kolektiv autorů

Půjčeno z knihovny, opět krásně vyvedená kuchařka plná klasických dobrot.

17.10.2022 4 z 5

Honzo, vstávej! aneb Vaříme česky od rána do večera Honzo, vstávej! aneb Vaříme česky od rána do večera kolektiv autorů

Půjčeno z knihovny, krásná česká kuchařka.

17.10.2022 4 z 5

Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek Mamma mia! aneb To nejlepší od italských matek kolektiv autorů

Půjčeno z knihovny, nápaditá kvalitní kuchařka .

Staročeský perník Staročeský perník Čeněk Zíbrt

Reprint vydání z roku 1916 , doplněna novými informacemi .

Klasická italská kuchyně Klasická italská kuchyně Marcella Hazan

Nejzásadnější a nejúžasnější italská kuchařka .

17.10.2022 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Půjčeno z knihovny, některé pasáže jsem vyloženě probrečela. Silná smutná kniha jedné přeživší .

17.10.2022 4 z 5

Autorka v knize popisuje situace které mi jsou osobně velice známé aneb sebeironický pohled do života uhoněné matky. Chvílemi se u knihy nekontrolovatelně tlemíte, potom problikne hlavou "jako u nás doma".

16.10.2022 5 z 5

Děti Antonína Kaliny Děti Antonína Kaliny Stanislav Motl

Půjčeno z knihovny. Knihu jsem si půjčila na základě knih "život na úvěr" , ve které jiný pamětník a kamarád Kaliny, vzpomíná na spolužití s Kalinou v jednom baráku. Smekám před houževnatostí a odvahou , kde přímo v pekle se staral o stovky dětí a sháněl oděvy ,obuv, jídlo, léky a další věci které děti potřebovaly .

14.10.2022 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Půjčeno z knihovny, tenounká smutná knížka o malých dětech, neuvěřitelná zrůdnost režimu na nevinných ... na krásných, citlivých, inteligentních dětech.

14.10.2022 5 z 5

Maminka vaří líp, miláčku Maminka vaří líp, miláčku Alena Jakoubková

Jedna z autorčiných slabších, oceňuju že je snaha o trošku jiný děj než u předešlých , nicméně se stejně opakovala zažité klišé : cestování, jídlo, bohaté chytré děvče + jednak, druhak, ach jo ..

11.10.2022 3 z 5