JancaMia JancaMia komentáře u knih

Večerníček byl prima, knížku rodiče nesehnaly a moc jsem si jí přála. Minulý týden kniha objevena v knihobudce, to si nedovedete představit tu radost, co teprv až začnu číst dcerkám.

30.01.2020 5 z 5

Pokrmy z mletého masa Pokrmy z mletého masa Lea Filipová

Zajímavé recepty z mletého masa polévky,smaženky,dušené,pečené ,cizokrajné ..

29.01.2020 3 z 5

Mezinárodní kuchařka Mezinárodní kuchařka Juliana A. Fialová

Vykoukla má mě v knihobudce, krasne nadčasové recepty ze všech koutu světa

29.01.2020 5 z 5

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

Životní osudy svadlenky Ruzenky, na malém městě, krasne vykreslene postavy. Vykoukla na mě z knihobudky a neodolala jsem.

29.01.2020 5 z 5

365 nejkrásnějších příběhů 365 nejkrásnějších příběhů Walt Disney

Dcerky dostaly minulý rok (2018) k vánocům , od té doby chtějí číst stále dokola .

25.01.2020 5 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Setkání po létech, v knihobudce. Tenkrát prima jako neználek a mým dcerkám se také líbí. Ještě že mám i další dva díly. Mám ráda tohle staré vydání ať už kvůli krásným ilustracím a hlavně není osekané jako "novější" od Tritonu.

Boží schrána Boží schrána Barbara Goldstein

nezaujalo, pošlu dál (tudíž ani nehodnotím)

25.01.2020

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Louisa May Alcott

zkrácená verze ze života čtyř sester a jejich maminky (tatínka mají v občánské válce "sever proti jihu") a jejich trampoty se sousedy a okolními děvčaty ...
Coby dvanáctileté děvče jsem knížku hltala, dnes coby šestatřicetiletá žena s nostalgií ráda vytáhnu z knihovny. Jelikož se jedná o jednu z nejoblíběnějších knížek, vlastním téměř všechna vydání. Tohle vydání jsem si dlouho přála a nakonec na mě vykouklo v knihobudce .

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

krásná klasika asi netřeba více dodávat :)

Možná přijde i kominík Možná přijde i kominík Táňa Kubátová

Opět krásná "kubátovka" kde hlavní hrdinka je po rozchodu setká se na kamárčině chalupě se sympaťákem po rozvodu (setkání je proti plánu) . A tak se tak vzájemně kočkují a poznávají jen ten konec mohl být delší .

25.01.2020 4 z 5

Návrat z vánočních prázdnin Návrat z vánočních prázdnin Hana Pražáková

Tahle knížečka na mě vykoukla v knihobudce, nejprve jsme prolistovala a doma jsem přečetla na jeden zátah. Autorka vypráví o dívce která je slabozraká a rodiče jí odloží k tetě která pracuje v rozhlase, následně do jejího pokojíčku nastěhují protivnou našpulenou sestřenici. Dívka také musí bydlet na internátě se stejně postiženými spolužáky , musí se vyrovnat se spoustou životních překážek které nakonec hravě zvládne.

25.01.2020 3 z 5

Naděje má hluboké dno Naděje má hluboké dno Jaromíra Kolárová

Příběh ženy s nádorem a její přemýšlení a vzpomínky o tom všem co si zažila a jak se ke všemu staví její rodina, hrdinčin příběh je protkáván osudy dalších pacientek na oddělení a sledování jejich boje s nemocí ...
Psáno tehdejší hovornou češtinou smíchanou s prvorepublikovými výrazy , osobně si myslím že by si tato kniha zasloužila i další zredigované vydání.
A jak jsem se ke knize dostala ? Chvála "vynálezu" knihobudek. :) (poslední dobou nemám tolik peněz abych mohla každý měsíc letět do knihkupectví anebo nakupovat přes bazar a knihobudky jsou příjemný balzám na duši, ve které se dají najít krásné poklady) . Nicméně u mě to funguje stylem vemu deset knih a dvacet které už nechci zase přinesu.

Tanec na paletě Tanec na paletě Taťána Březinová

Krásný čtivý román o osudu žen žijících v Praze a následné odstěhování do pohraničí , vše za minulého režimu , dále sledujeme osudy dětí a vnoučat ..
Kniha vtáhne do děje a nepustí, čte se jedním dechem ...

15.01.2020 5 z 5

Tři holčičky na římse Tři holčičky na římse Taťána Březinová

Tohle bylo hodně smutné a bohužel se něco takového stále děje :(

12.01.2020 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

hmmm co na to říct, tohle byla jednoznačně jízda, nicméně pouze po povrchu ..

11.01.2020 5 z 5

Když je muž v lázních Když je muž v lázních Irena Fuchsová

Krásná oddychovka s příběhy ze života

10.01.2020 4 z 5

Cesta za hranice Cesta za hranice Danka Šárková

Když dobrovolně uděláte největší chybu ..

10.01.2020 3 z 5

Nemožná holka Nemožná holka Eliška Horelová

krásné smutné čtení

10.01.2020 5 z 5

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

U nás čte celá rodina

09.01.2020 5 z 5

Křižovatky žen Křižovatky žen Taťána Březinová

Nedalo se odtrhnout , přečteno během dopoledne, autorce věříte každý radek, kniha je velice skutečná .

09.01.2020 3 z 5