Jančislava Jančislava komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkná kniha, která se četla sama. Nejzajímavější mi přišel osud Alžběty, ale hezké to bylo celé. Paní Morstajnova se stává mou oblíbenou spisovatelkou.

15.08.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tato kniha mi tedy trvala dlouho než jsem ji přečetla. Začátek mě nebavil a trvalo mi dlouho než jsem se zacetla. Je pravda, že jsem i časově na tom nebyla nejlépe a za to kniha nemůže. Pak už se to četlo snáze a bylo to zajímavé. Sice bych byla raději kdyby to mezi Robin a Cormoranem "nejiskrilo" ale co se dá dělat. Jinak je kniha psaná lehce a srozumitelně, ostatně jako všechny její knihy. Znovu číst nebudu, ale určitě mohu doporučit dal.

28.07.2018 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tento díl mi dal trochu zabrat. Začátek mě moc nechytnul a četla jsem ho delší dobu než ty předešlé. Je pravda, že jsem v průběhu stihla porodit a tak na ni jednu dobu nebyl čas. Ale pak mě to opět chytlo a s chutí jsem ji dočetla. Těším se už na další díl.

26.06.2018 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Já jsem bohužel, knihu nedočetla. Nemohla jsem se pořádně začít a to jsem už byla ve třetině. Nejvíc se mi líbilo prostředí do kterého byla kniha zasazena, ale to nestačilo. Třeba se k ní někdy vrátím. Pokud by se někdo nudil a chtěl mi napsat jak to tedy dopadlo budu ráda

17.05.2018

Počátek Počátek Dan Brown

Z Počátku jsem nadšená. Krásně se četla a nebyla zbytečně prekombinovana. Mělo to spád, myšlenku, napětí i zajímavý konec. Tuto knihu řadím mezi první od tohoto autora. Sice jede podle podobného scénáře, ale mě to nevadí. Já doporučuji.

17.05.2018 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Na knihu jsem se moc těšila, protože mě nadchla celá série z ostrova Lewis. Kniha se četla v celku dobře, ale trochu postradala jiskru. Námět je skvělý, styl psaní dobrý, ale něco málo to chtělo. Konec se mi líbil a tak jsem váhala mezi 3 a 4*. Jinak mohu knihu doporučit.

11.04.2018 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Další díl mě oblíbené série přečten. Na začátku se mi to četlo trochu hůře, ale postupně mě to chytlo víc a víc. Spokojená jsem byla až ve chvíli, kdy Asad přišel se svým dalším moudrem o velbloudech. Na konci jsem málem i slzu upustila, asi starnu

16.03.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Bohužel tato kniha mě moc nenadchla. Mám od ní všechny knihy a moc se mi líbily, ale tato je trochu nudná. Autorka opět udržuje napětí kolem toho, co se stalo na grilování a snaží se čtenáře zmást celkem obstojně. Jinak tomu, ale něco chybělo. Kdybych četla tuto knihu, jako první už bych neměla potřebu od ní číst ještě další knihy. No nevadí i tak se těším na další

18.01.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak i já jsem se rozhodla Hanu přečíst a byla to síla. Příběh je psaný jasně a srozumitelně. Čekala jsem něco trochu jiného, ale i tak se mi to moc líbilo. Na konci jsem i slzu pustila, což se mi stává zřídka. Často jsem četla, že jsou daleko lepší knihy o 2. světové válce, ale nemyslím, že poselstvím této knihy bylo podrobně popsat něco, co už bylo popsáno stokrát jinde. Já jsem ráda, že kniha se nepitvala ve všech detailech, na to už nemám žaludek.

27.12.2017 5 z 5

Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Denisa Písaříková

Na knihu jsem se těšila, protože jsem ve skupině vanickovani a Vanda mi přišla příjemná a rozumná ženská.
Kniha je zajímavá a spíše motivační, což je fajn a klade důraz na instinkt matky. První kapitola se mě netykala, já jsem těhotenství plánovala a to mi přišlo škoda, že je to podané jen takto. Místy by bylo lepší ubrat na humoru, který mi tam ne vždy seděl a více téma rozebrat.
Celkově se mi kniha líbila, jen je škoda, že jsem ji nečetla dříve. Syn má 8m a to už kniha pro nás není tak aktuální. Mohu ji doporučit zejména těhotným a čerstvým maminkám.

13.12.2017 5 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky a skvělé čtení. Místy jsem se až bála. Konec byl trochu hrr, ale jinak jsem spokojená. Určitě budu číst další.

13.12.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel, musím se zařadit k těm, kterým se kniha nelíbila. Nesedli mi postavy ani děj a ani prostředí. Dívka ve vlaku se mi líbila moc, ale tato nic moc.

31.10.2017 2 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Nemohla jsem se začíst, nehodnotím.

21.10.2017

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu bych si podle obálky nevybrala, ale slyšela jsem na ní celkem chválu tak jsem si ji v knihovně půjčila a rozhodně zklamaná nejsem. Příběhy různých žen mě chytly hned, některé více některé méně, ale zajímavé byly všechny. Jen jsem úplně nepochopila, jak to bylo s penězi a občas mi časová posloupnost unikla, ale je to spíše mnou, četla jsem v pauzach, když malej spal. Mohu doporučit.

07.10.2017 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky jsem pořídila hlavně proto, že si je synem budem číst až bude starší. Trochu mě zklamalo, že jich je jen pět a jsou dost krátké. Brumbalovi poznámky jsou snad delší. Celkově to nebylo špatné, ale víc propracované by bylo lepší ( mluvím o bajkach, poznámky byly propracované dost).

05.10.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha celkem dobrá, ale spíše průměrná. Ráda jsem ji přečetla, ale znovu už asi nebude třeba. Dá se celkem brzo odhadnout jak to bude dál,ale kniha je napsaná příjemným stylem.

30.09.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Je to sice její první kniha, ale já ji četla jako poslední a všechny její knihy jsou krásné a čtivé. S touto jsem opět spokojená a jsem ráda, že je všechny mám a vím, že je budu číst znovu. Jen teď musím čekat až vyjde nová.

19.09.2017 5 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Tato povídka mě nijak zvlášť neoslovila. Konec příběhu mě moc nepotesil, ale ani postavy mi nesedí. Trochu nechápu proč vyšla zvlášť a ne jako součást nějaké sbírky.

11.09.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Opět pěkná a čtivá kniha od této autorky. Opět zajímavé postavy a záhady. Já jsem spokojená a těším se na další. Čtyři hvězdy dávám, protože jsem necítila takovou dychtivost číst, jako u předcházejících knih. Asi je to moje rozpoložení a ne vina knihy a tak dávám 4,5*

05.09.2017 4 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Tuto knihu hodnotím, jako průměrnou. Byla vcelku dobře napsaná. Příjemně mě překvapil konec neb jsem očekávala romantiku, ale vzalo to trochu jiný spád. Nicméně nijak hluboké pocity to ve mně nezanechalo a kdybych ji nečetla o nic bych nepřišla.

26.08.2017 3 z 5