Janizoun Janizoun komentáře u knih

Poslední dny Jana Palacha Poslední dny Jana Palacha Zdenka Kmuníčková

Malá, tenká knížečka a přesto je v ní všechno. Kniha je velmi smutná, velmi poučná v každé době a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Rozhodně stojí za přečtení.

24.09.2022 5 z 5

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Musím se přiznat, že do této knihy jsem se ze začátku musela nutit. Nějak mě "nebrala". Ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a četla jsem dál. Je to sice napínavá kniha a nakonec se mi i líbila, ale hodnotím jí jako průměrnou knihu.

31.08.2022 3 z 5

Zpěvník – Největší hity Zpěvník – Největší hity Zdeněk Svěrák

Jelikož miluji hudbu, hraji na kytaru a zpívám dětem, tak oceňuji všechny zpěvníky co za to stojí. A tento zpěvník je skvělý a díky za něj. Obsahuje spoustu krásných písniček i s akordy. Doporučuji všem, hudba je radost ;-)

23.08.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tato kniha mě tedy moc nebavila. Nebyla úplně špatná, ale ani nic moc. Byla to má první kniha od tohoto autora a za mě zklamání. Zkusím jinou knížku, abych autora hned "neházela do jednoho pytle..." , dám mu šanci :-)

18.08.2022 3 z 5

Jaroslav Heyrovský Jaroslav Heyrovský Jiří Koryta

Životní příběh jedinečného člověka, vědce, díky jemuž česká chemie a elektrochemie žije, příběh Jaroslava Heyrovského, nositele Nobelovy ceny za chemii.
"Pracuj, ukonči, uveřejni" - heslo, které jeho žáky inspirovalo, aby vědecky pracovali.
Pokrok ve všem jde stále mílovými kroky dopředu, ale říkám si, že ne všechny objevy jsou ku prospěchu.

Bez Jaroslava Heyrovského by vypadala jinak nejen česká chemie, ale i světová elektrochemie.

03.09.2024 5 z 5

Plašmyška Plašmyška Kateřina Kubalová

Plašmyška byl malý myšák, který se všeho bál a tak mu všichni začali říkat Plašmyška. Jednoho dne se nastěhovali sousedé a pozvali jeho rodinu i s ním na seznamovací hostinu, ale Plašmyška se bál, nikam nešel, jen tiše poslouchal co se za dveřmi děje a slyšel jak se mu všichni posmívají, že na oslavu nedorazil. Rozhodl se tedy jít do světa najít odvahu.
Zda ji našel a co ho cestou potkalo, to se dozvíte v této moc nejen pěkné, ale i krásně ilustrované knížce.
Příběh o zvířátkách, povahách a odvaze, který dětem ukáže jak se nebát a jak si v životě poradit při nesnázích.

17.08.2024 5 z 5

Čtení na dobrou noc s velkými písmeny: čtení před spaním Čtení na dobrou noc s velkými písmeny: čtení před spaním Ute Haderlein

Kniha, která je vhodná pro začínající malé čtenáře. Nenáročný text na pochopení, velká písmena, krásné ilustrace - převážně přes celé stránky, přesně to, co mé děti upoutalo na první pohled a pak se i s chutí samy pustily do čtení.

Kniha obsahuje čtyři příběhy:

Vy zářivé hvězdičky
Moje milé sluníčko!
Dobrou noc, měsíčku!
Jaro, léto, podzim a zima

07.06.2024 4 z 5

Benjamín Benjamín Stefanie Lazai

Kniha vypráví o chlapci jménem Benjamín. Má maminku s roztroušenou sklerózou a tatínka, který pracuje v zahraničí. S výchovou mamince pomáhá její kamarádka Katka, která mu vysvětluje jak na tom maminka je. Ještě má svého dobrého kamaráda Lukáše a učitele ve škole, kterého má moc rád.
S maminkou zažívá nelehké životní situace.
Jednou však Benjamin chce dokázat velkou věc, mluvit o své mamince a její nemoci před celou třídou.
Jestli se mu to povede, to se dočtete v tomto krátkém příběhu.
Čtení to je sice smutné, ale velmi poučné.

07.02.2024 5 z 5

Záhady českých dějin – co se skrývá pod povrchem historických událostí Záhady českých dějin – co se skrývá pod povrchem historických událostí Petr Čornej

Tato kniha je z knih, která je jako stvořená pro ty, kteří se zajímají o historii a chtějí se i dozvědět události, o kterých nemají ani ponětí. Je k ní dokonalá anotace.
Kniha je rozdělena do částí:
I. Nejasné dávné dějiny
II. Předčasná úmrtí - např. "Posledního Přemyslovce".
III. Zrady skutečné i domnělé - např. " Zradil Milota z Dědic?"...., nejde vypsat všechny části, protože toto úžasné čtení je nabyté historií.
Jsem blázen do archeologie, do historie a tuto knihu doporučuji podobně laděným čtenářkám - čtenářům.
Možná se Vám čtení bude líbit tak, jako se tuze moc líbilo mně.

01.02.2024 5 z 5

O lidech nešikovných O lidech nešikovných Jindřich Plachta

Zbožňuji filmy pro pamětníky. Už jako malá holka jsem znala mnoho filmů nejen s panem Jindřichem Plachtou.
Když jsem sháněla knihu "Pučálkovic Amina", protože ač je zde na databázi e-kniha zdarma ke stažení, chtěla jsem "Aminu" ve vázaném knižním vydání, našla jsem v antikvariátu i tuto nenápadnou knížku.
V této knize Jindřich Plachta píše své myšlenky, úvahy o životě, které mnohé byly i v novinách v roce 1928. Z jeho vyprávění se postupně také dozvíme, jaké měl první dojmy, když prvně stál na prknech, které znamenají svět a mnoho dalšího.
Ačkoliv byla tato předválečná a poválečná doba hodně těžká, vždycky mě to k ní nějak táhlo a má pro mě dodnes své kouzlo.
A tak není divu, že tato milá kniha má mé nejvyšší hodnocení.

08.01.2024 5 z 5

Poslední dny Jana Masaryka ve vzpomínkách Jaromíra Smutného Poslední dny Jana Masaryka ve vzpomínkách Jaromíra Smutného Pavel Carbol

Moc zajímavá kniha, která nám nabízí pohled Jaromíra Smutného, přítele Jana Masaryka, na tehdejší předválečnou i poválečnou politiku a především se zaměřuje ve vzpomínkách, na události kolem smrti Jana Masaryka.
Samotnou mě léta toto zajímá, ale jsou události, které se nikdy nedozvíme.

03.11.2023 5 z 5

Já, Asimov Já, Asimov Isaac Asimov

Isaac Asimov - nejlepší z nejlepších ve psaní sci-fi a taková je i jeho biografie. Tuto knihu mít byla má povinnost, tak jsem moc ráda, že po letech už má místo v mé knihovně.
Autor v této knize otevřeně píše o své rodině, o náboženství, o lásce, o manželství, ale třeba i o rozvodu, sexu a cenzuře... Kniha je plná různých témat a přesto tato kniha neobsahuje vůbec žádné vulgarismy.
Doporučuji tyto paměti nejen fanouškům tohoto autora, je to úžasné čtení pro všechny.

23.09.2023 5 z 5

Byl na Sázavě přívoz Byl na Sázavě přívoz Jan Morávek

Mám ráda Posázaví a tato kniha se mi moc líbila. Moc děkuji mým oblíbeným čtenářům, za pěkné komentáře, díky Vám jsem tuto krásnou knihu objevila. Jen jak stárnu, častěji potřebuji při čtení knih kapesník. Při tomto krásném čtení jsem ho také potřebovala, neubránila jsem se slzám. Nádherné čtení z dávných časů.

"A to je ta krásná země, - - domov můj!"

21.09.2023 5 z 5

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Krásné příběhy Kvaka a Žbluňka se dětem moc líbily. Kniha je i poučná a má moc pěkné ilustrace. Na první čtení je ideální.

27.07.2023 5 z 5

Oblázek na obloze Oblázek na obloze Isaac Asimov

Krásně a neskutečně napsané. Pro mě prostě skvělá kniha, opět skvělé scifi. Úžasný příběh, který je jedinečný i po 73 letech, kdy Isaac Asimov tuto knihu napsal. Stopro tuto knihu doporučuji, bylo to opět krásné počtení.

03.07.2023 5 z 5

Dědečkovy povídačky Dědečkovy povídačky Zuzana Pospíšilová

Tato dětská knížka není špatná, ale je docela taková zvláštní. Dědeček vypráví svým vnoučatům příběhy co zažil, když byl sám malý a jelikož neumí R a Ř tak příběhy nemají tyto dvě písmena. Některé příběhy jsou tedy slabší, ale dětem se to líbilo. Hodnotí mé děti (6 a 7 a půl let) a mám dát 4 hvězdičky :-⁠)

07.02.2023 4 z 5

Odemčený vesmír Odemčený vesmír Stephen William Hawking

Tato kniha je pro osmileté děti a po přečtení jsem si řekla "tý brďo", to je krása dozvídat se od dětství tolik informací o vesmíru, o planetách, měsíci.... o celém světě kolem nás. Doporučuji tuto knihu všem, nejen dětem. V knize je spousta zajímavostí o všem. Je nabitá informacemi a je naprosto úžasná.

27.01.2023 5 z 5

Kamarádi na výletě Kamarádi na výletě Lenka Jakešová

Pěkná dětská knížka o zvířátkách, nezklamala mě a dětem se moc líbila. Líbí se mi, že po příběhu přijde i písnička, která má u sebe notový zápis i s akordy, což je skvělé. Krásné jsou i ilustrace, nám se moc líbí. Za mě i děti plný počet bodů :⁠-⁠)

25.10.2022 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Tak tato kniha mě nijak zvlášť nenadchla. Trochu mě sice i pobavila, ale jinak nic moc. Sama mám čtyři děti, ale asi kniha není určena pro matky již dospělých dětí a k tomu ještě malých dětí :-) Kdybych si pokaždé měla dát "skleničku" , teď skoro v padesáti letech bych byla dávno alkoholičkou :-) Kniha je pravděpodobně určena mladším maminkám, těm se třeba bude líbit víc :-)

04.09.2022 3 z 5

Plážová chatka Plážová chatka Christina Olséni

Koupila jsem si tuto knihu ve slevě a moc jsem si od ní neslibovala a velmi příjemně mě tato kniha překvapila. Bylo to pěkné, humorné, oddychové, zábavné čtení s kriminální zápletkou. Moc se mi to líbilo. Za mě můžu doporučit jako čtení "na pohodu" ;-)

29.08.2022 4 z 5