Janizoun Janizoun komentáře u knih

Neviditelní zloději Neviditelní zloději Pavel Toufar

Vědeckofantastické povídky tehdejších mladých českých autorů. Má oblíbená kniha z mládí. Tato kniha z osmdesátek v sobě skrývá krásné, napínavé čtení, ke kterému jsem se moc ráda vrátila.
U sci-fi se fantazii meze nekladou a v této povídkové knize je skvělé čtení plné fantazie, nebo možná "odkaz na budoucnost"? Jedno je jisté, je v ní napsané sci-fi tak, jak se mi líbí.
Před každou povídkou se dozvíme i něco ze života autora. Co autor, to krásné psaní.
Tento žánr literatury mám moc ráda, milovníkům starého dobrého českého sci-fi, by se tato kniha mohla líbit, i když tu je v modrém - nízkém hodnocení. Ode mě má nyní to nejvyšší hodnocení!

22.02.2024 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Kniha "Asfalt" mě nezklamala a hlavní hrdinové Kuffembach - Ostranski už vůbec ne.
Když oba vyhodí z práce, kde měli obyčejné povolání, pracovali jako ostraha obchodu, naskytne se jim příležitost výborného výdělku. Úkol je jasný - zachránit "někoho" z rukou satanistů. Lze buď tento kšeft odmítnout, nebo oslovit staré známé vojenské komando a vrhnout se rovnou do pekla.
Tak vzhůru do akce major Kuffembach, protože taková nabídka se přece neodmítá.
Naprosto šílené, akční, hodně drsné, ale také humorné čtení, které by si určitě příznivci pana spisovatele neměli nechat ujít.

02.02.2024 4 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Starý dům a jeho tajemství, dva bratři - Rory a Frank, dvě ženy - Julie a Kirsty.
Frank už vyzkoušel ledacos a chce poznat tajemství Lemarchandovy kostky. Kdyby rozluštil hlavolam této kostky, mohl by zažít rozkoš o které sní. Dokáže tento hlavolam rozluštit? A když ano, přinese mu rozkoš, kterou očekává? Co vůbec obnáší odhalení tajemství a rozluštění této kostky? A jaká tajemství skrývá starý dům?
Horor plný napětí a děsu, který se čte jedním dechem, ale u mě vede Stephen King, jeho knihy se mi líbí mnohem víc. Hellraiser u mě na pět hvězd není, ale pro milovníky a znalce hororů, bude tato kniha patřit pravděpodobně mezi ty nejlepší.

23.11.2023 4 z 5

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Káťa a Škubánek jsou pro mě nezapomenutelná dvojka, díky večerníčkům na počátku osmdesátých let. Knihu jako takovou jsem objevila až před pár lety, což je škoda, protože mým dospělým dětem jsem jí nečetla. Aspoň u mých malých dětí jsem to napravila a příběhy jim čtu nyní opakovaně a moc se jim líbí.

12.11.2023 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Úžasné, nádherné, milé pohádky, které i dnes dokážou oslovit jak dospělé, tak malé děti. Počtení, které doplňují i krásné ilustrace od Josefa Lady, se mým dětem i mně moc líbí.
Jan Drda, byl další skvělý spisovatel co dokázal napsat knížky, které budou stále věčné.

25.10.2023 5 z 5

Tak to bylo, tak to je... Járo, kakao! Tak to bylo, tak to je... Járo, kakao! Lou Fanánek Hagen (p)

Tři sestry jsou mé mládí, má nostalgie. Když jsem si doma jako šestnáctiletá zpívala a hrála - spíše "třískala" do kytary "...středa, čtvrtek, pátek, sobota a neděle, každej den jsem na Kovárně, na Kovárně v Bráníku" :-) , tak táta z toho nebyl vůbec nadšen a říkával "chodíš zpívat do kostela a doma hraješ a zpíváš jako chuligán" :-) Jejich hity "třískám" do kytary dodnes :-)
Mé hodnocení je tedy víc než jasné. Kniha se mi moc líbí. Je skvělé, že byly obě knihy tohoto frontmana kapely Tři sestry vydané v jeden celek. Kluci jsou má srdeční záležitost. Myslím, že každý, kdo je příznivcem této kapely, ten si může s chutí zajít nejen na koncert, ale určitě si i s touto knihou přijde na své a dobře si počte. Kniha má mé doporučení.

27.08.2023 5 z 5

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Krásný, dobrodružný příběh z divočiny pro děti a mládež, příběh Kazana napůl vlka, napůl psa a jeho syna Barího mě v mém mládí minul a jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala aspoň teď, na stará kolena. Kniha je plná napětí, dobrodružství a čte se jedním dechem. Mně se moc líbila. Nesmím zapomenout vyzdvihnout pěkné černobílé ilustrace.

18.08.2023 5 z 5

Lovci ztraceného vědění Lovci ztraceného vědění Erich von Däniken

V této knize se vydáváme po stopách zakázané archeologie, jak se dozvíme na obálce knihy.
Odborníci se zabývají otázkami pochopení a poznání našeho světa, našeho původu a také otázkami o existenci jiné civilizace.
Fyziku, psychologii, vzdělání, antropologii, archeologii, písemnictví, matematiku..., to i mnohem víc v knize postupně objevujeme. Kniha obsahuje černobílé fotografie, kresby a nákresy.

Náš vzdělávací systém nás nutí, abychom se spokojili s dnešním stavem znalostí a dnešními fakty.
Einstein správně řekl:
" Je málo těch, kteří se dívají vlastníma očima a cítí vlastním srdcem."
Historie ukazuje, že neschopnost přijímat nové myšlenky, je stejně rozšířená jako touha po poznání. Jen určitý typ lidí dokáže akceptovat důkazy, které ukazují, co je možné a co ne.
Profesor dr. Pasqual Schievella

05.06.2024 5 z 5

Václav Nedomanský - Můj nejslavnější únik Václav Nedomanský - Můj nejslavnější únik Karel Knap

Legenda, bývalý československý hokejový útočník Václav Nedomanský, osobnost, jméno, který každý fanda hokeje zná, klučina z Hodonína, také hráč slavné NHL, nazývaný "Big Nedo", se spojil s panem Karlem Knapem a společně sepsali paměti, dokonce také formou telefonních hovorů, jak zmínila sama tato legenda na své besedě a autogramiádě v Praze nedávno v knihkupectví Luxor.
V knize jsou nejen vzpomínky, ale také krásné fotografie.
Překvapil mě tak malý zájem na Databázi knih.
Tuto knihu doporučuji všem sportovním nadšencům.

03.06.2024 5 z 5

Verše Verše František Branislav

Kniha "Verše", byla vydaná v březnu roku 1960 k šedesátým narozeninám autora pana Františka Branislava. Dle mého názoru, se tento výběr sbírky lyrických básní k životnímu jubileu velmi podařil.
Branislavova poezie je o lásce k přírodě, k domovu, k ženám, matkám...
Tento druh poezie se mi líbí a tuto knihu hodnotím velmi kladně a k přečtení ji doporučuji.

O tobě

O tobě krásnou báseň chtěl jsem psát,
dát z křišťálu ti malé zrcadlo.
Na papír, přichystaný tolik neděl,
dnes ráno jarní slunce dopadlo.
Víc krásnějšího bych ti nepověděl.
K paprskům připsal jsem jen: Mám tě rád.

11.03.2024 4 z 5

Závidím Závidím Jiří Datel Novotný

Závidím - Vzpomínka na Jiřího Grossmanna, je kniha plná vzpomínek. Vzpomínají Miloslav Šimek, Jiří Černý, Naďa Urbánková, František Ringo Čech a mnoho dalších. V knize neschází ani písně Jiřího Grossmanna a krásné černobílé fotografie.
Jiří Grossmann byl pro mě výjimečný člověk s výjimečným nadáním a pan Jiří Datel Novotný, který už bohužel také není mezi námi, dal dohromady výjimečnou knihu, kterou nelze jinak než doporučit.

Závidím

Kdybys byl králem a mohl mi dát
Jen jakoby darem svoji zemi či stát
Když koupíš mi zámek a ze zlata štít
A sbírku všech známek já nebudu chtít
Vždyť já chci jen žít jak žít se má
A o nic víc
Je to má touha šílená
A té chci říct:

Závidím řekám vidím je téct...

10.02.2024 5 z 5

Meky: Miro Žbirka Songbook Meky: Miro Žbirka Songbook Miroslav Žbirka

Meky - Miro Žbirka, jeho elpíčka. Texty a akordy písniček, které alba obsahují, mnoho informací, to v této knize najdete.
Náhodou jsem tuto knihu objevila v knihkupectví, když jsem si šla pro knihu "Národ Sparta", ležela ve zlevněné sekci knih a bylo hned jasné, že tam po mé návštěvě nezůstane, že si ji prostě musím koupit.
Byla zabalená, poslední a po otevření jsem byla nadšená z písniček i z obsahu. Bohužel a nerada mám jednu výtku. Na krásném papíře jsou velmi malá písmenka a přitom kolem mnoho volného prostoru. Grafika písma v této knize se dle mého názoru moc nepovedla, škoda. Obsahově není této knize co vytknout, uvnitř jsou i krásné fotografie.
A protože Meky je pro mě legenda a také si ho pamatuji z hitparády "Rhytmick", kde jsem vždycky toužila vyhrát "teplákovú súpravu značky Rhytmick" :-), dávám této knize - pro mě dalšího knižního hudebního skvostu, rovnou nejvyšší hodnocení.

17.01.2024 5 z 5

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Jan Drda

Hubatá, ale hodná Plajznerka a polepšený čert Trepifajksl..., tato knížka je má nejmilovanější od Jana Drdy.
Dlouho se nikdo z Dalskabátů nepropadl do pekla. Je načase najít pekelníka co měl Dalskabáty na starost, aby byl za to potrestán. Musí se vyslat čert v přestrojení do Dalskabátů, ale ten nejlepší, s moderní metodou. Má za úkol najít čerta a dostat hříšníky do pekla. Jak to dopadne? To mnozí určitě víte a kdo ne, určitě si tuto krásnou knížku přečtěte :-)

15.09.2023 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Miluji hudbu, mé kytary jsou pro mě mé lásky do pohody i nepohody a tato kniha byla pro mě krásná čtecí rock jízda. Vůbec mi nevadilo, že kniha je napsaná formou rozhovorů, k této knize to tak nějak patří. Prakticky hltáte rozhovor za rozhovorem a toužíte vědět, jak to všechno dopadne. Tak to bylo aspoň u mě. Očekávala jsem, že se mi příběh bude líbit, protože jsem četla velmi pěkné komentáře "Mandlevest", "mončičáka 42", "Šánky" a u nich jsem si už jistá záruky dobrého čtení. Tak Vám moc děkuji děvčata z databáze knih, knihu jsem zhltla a líbila se mi. Všem doporučuji si tento příběh jedné kapely přečíst, je totiž velmi uvěřitelný.

07.07.2023 5 z 5

Masarykův triumf Masarykův triumf Jiří Kovtun

Knihu jsem si pořídila v antikvariátu, byla jsem na ní velmi zvědavá. Oslovil mě komentář mého oblíbeného uživatele, že je to špičková kniha a špičková kniha to opravdu je. Jsem moc ráda, že už patří do mé knihovny. Vše už o ní bylo řečeno, není co dodat. Kniha mě osobně překvapila a dala mi informace, které jsem vůbec ani neznala. Četla jsem jí jedním dechem a vřele jí všem doporučuji.

29.10.2022 5 z 5

Chyť ten zvuk Chyť ten zvuk Ennio Morricone

Jsem moc ráda, že tuto knihu mám ve své knihovně.
Co napsat, je to takový krásný životopis hudebního génia. Doporučuji tuto knihu všem, kdo milují hudbu a také všem co jméno Ennio Morricone možná ani v dnešní době neznají. Dozvíte se mnoho zajímavostí nejen o hudbě, ale hlavně o tomto jedinečném hudebním skladateli.

05.09.2022 5 z 5

Povídky z kutlochu Povídky z kutlochu Záviš (p)

Záviš - Milan Smrčka, Kníže pornofolku patří mezi mé oblíbence, líbí se mi jeho písničky, líbí se mi jeho básničky a při objevení této knihy jsem se těšila na povídky.
Čekala jsem asi víc. Krátké povídání, pár řádků každá povídka, to mě trochu zklamalo, i když musím uznat, že povídky nejen tím, byly pro mě velmi originální.
Kniha nebude asi pro všechny, možná jen pro ty, kteří znají Milana Smrčku, líbí se jim jeho písničky, jeho humor a nevadí jim "syrové" vyjadřování.
Přes všechny mé výtky jsem ráda, že knihu mám, protože jsem pana Záviše velká fanynka, tak nakonec i při počátečním zklamání, hodnotím tyto povídky velmi kladně.

02.06.2024 4 z 5

Vojta a medvěd Petr Vojta a medvěd Petr Věra Adlová

V této knížce je milý příběh odehrávající se převážně v centru Prahy. Vypráví o medvědovi z cirkusu, který se seznámí se školákem Vojtou z II.B. Vojta si půjčí od pána co se o medvěda stará na pár dní medvěda domů a co spolu zažijí a jak všechno dopadne, to se dozvíte, když si knihu přečtete.
Nám se čtení líbilo a "Vojta a medvěd Petr" od nás dostávají to nejvyšší hodnocení.

14.05.2024 5 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Milé vyprávění Josefa Čapka nemá chybu ani po tolika letech od prvního vydání.
Úžasná kniha, má oblíbená už v mém dětství a mým dětem se také moc líbí.
Doporučuji ke čtení dospělým i dětem. Děti pobaví, poučí a dospělé pohladí po duši.

Mytí

Huhu, když je ta voda tak studená!
To je zrovna dobře, to se tělo nejlépe otužuje, čerstvá voda je tuze zdravá! A co má říkat takhle třeba ryba? Ta je pořád ve studené vodě, ale čile tam sebou mrská a ani trochu se jí pak ta voda nezdá studená. A jak je taková ryba zdravá! Má ryba někdy kašel nebo rýmu? Nemá! Však také taková ryba nemá žádné šaty ani kapsy na nich, tak kde by nosila kapesník!

30.04.2024 5 z 5

V pravěku bylo blaze člověku V pravěku bylo blaze člověku Jiří Žáček

Pana Jiřího Žáčka mám v oblibě, knihu jsem dětem s nadšením koupila.
Vzhledově moc pěkná knížka, určitě vtipně, "moderně" napsaná, ale tento pravěk s Pepanem a s Madlou mé děti bohužel moc neoslovil.
Chválíme krásné ilustrace.
Určitě si tato kniha najde mnoho příznivců, kterým se bude víc líbit než nám a budou mít radost, když ji objeví. Proto už putovala za rodiči malých čtenářů do knihobudky.

13.03.2024 3 z 5