Janizoun Janizoun komentáře u knih

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

K tomuto prvnímu seznámení Sherlock Holmes - doktor John Watson, jsem se dostala poprvé až nyní, opět díky pěkným komentářům zde.
Doteď jsem netušila, jak došlo k prvnímu setkání těchto dvou pánů a teď už to vím :-) K tomu bravurně objasněný případ, tomu říkám krásné čtení. Až mi bylo líto, že už je konec. Výborná, napínavá, útlá knížka, kterou určitě doporučuji k přečtení.

21.08.2023 5 z 5

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Čteno nyní poprvé, zakoupeno v antikvariátu, po přečtení komentáře mého oblíbeného čtenáře zde na databázi knih. Není to vůbec poprvé co mě netušíc na čtení nalákal n.ezn.amy a jako pokaždé nelituji. ( Jen si říkám, že už nesmím tolik číst zde komentáře, páč pak prahnu mít ve své i v dětské knihovně, každou dobrou knihu a doma není pochopení, páč jsem jediný "hltač a sběrač" knih. Zatím tedy, doufám v novou, mladou generaci, které denně čtu ;-)
Kniha mě v dětství minula a je to velká škoda. Pro mě je tato kniha láska na první pohled. Dětem se také moc líbila, poslouchaly ani nedutaly (6 a 8 let) a mně několikrát při čtení ukápla i slzička. Krásné čtení, krásný, dojemný dětský příběh, který se bude určitě líbit i dospělým. Moc ráda doporučuji dál, tato kniha má své kouzlo.

12.07.2023 5 z 5

Posílám to dál Posílám to dál Lucie Bílá

Krásná kniha v níž je krásné čtení a jsou v ní i krásné fotografie. Vlastním i předchozí knihy Lucie Bílé a pokaždé z jejich řádků vyzařuje obrovská síla, pokora, štěstí, radost, naděje, moudrost, ale i smutek, pláč... A tak je to i v této knize. Lucie - Hana zůstává stále svá. Je nejen obdivuhodná, skvělá, úžasná zpěvačka, ale hlavně i obdivuhodná, skvělá, úžasná osobnost, žena. Tato knížka má mé velké doporučení.

21.06.2023 5 z 5

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Další knížka z mého dětství, která se líbí i nové generaci dětí. Dětem se moc líbila "Anička malířka", nyní i "Anička a básnička" a čeká nás další díl o Aničce, "Anička a flétnička". Krásné ilustrace, báječný dětský příběh, který prostě nezklame.

11.06.2023 5 z 5

Malý čtenář Malý čtenář Jiří Žáček

Úžasná knížka plná vyprávění, pohádek, hádanek a básniček. Moc se dětem líbila a zařadila se prakticky hned mezi oblíbené knížky. Tato knížka by určitě neměla chybět v žádné dětské knihovničce. Doporučuji všem předškolákům a školákům prvního stupně.

02.05.2023 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Moje první kniha od této autorky, nemám tedy s čím srovnávat a mně se kniha líbila. Určitě si ráda přečtu i další knihy, které tato spisovatelka napsala. Nevadil mi styl psaní, prolínání doby přítomnost - minulost a "duchařina" také ne. Za mě napínavé, zajímavé. Dávám čtyři hvězdičky :-)

29.08.2022 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak jak kolem těchto knih bylo "humbuku", tak to byla bída. Sexuální části no, budiž. Ale ten zbytek... , druhou hvězdičku dávám autorce jen za práci "kolik tomu dala stran" :-), stačilo by tak asi pro mě v této knize maximálně 150 stran :-)

14.08.2022 2 z 5

Lovci ztraceného vědění Lovci ztraceného vědění Erich von Däniken

V této knize se vydáváme po stopách zakázané archeologie, jak se dozvíme na obálce knihy.
Odborníci se zabývají otázkami pochopení a poznání našeho světa, našeho původu a také otázkami o existenci jiné civilizace.
Fyziku, psychologii, vzdělání, antropologii, archeologii, písemnictví, matematiku..., to i mnohem víc v knize postupně objevujeme. Kniha obsahuje černobílé fotografie, kresby a nákresy.

Náš vzdělávací systém nás nutí, abychom se spokojili s dnešním stavem znalostí a dnešními fakty.
Einstein správně řekl:
" Je málo těch, kteří se dívají vlastníma očima a cítí vlastním srdcem."
Historie ukazuje, že neschopnost přijímat nové myšlenky, je stejně rozšířená jako touha po poznání. Jen určitý typ lidí dokáže akceptovat důkazy, které ukazují, co je možné a co ne.
Profesor dr. Pasqual Schievella

05.06.2024 5 z 5

Povídky z kutlochu Povídky z kutlochu Záviš (p)

Záviš - Milan Smrčka, Kníže pornofolku patří mezi mé oblíbence, líbí se mi jeho písničky, líbí se mi jeho básničky a při objevení této knihy jsem se těšila na povídky.
Čekala jsem asi víc. Krátké povídání, pár řádků každá povídka, to mě trochu zklamalo, i když musím uznat, že povídky nejen tím, byly pro mě velmi originální.
Kniha nebude asi pro všechny, možná jen pro ty, kteří znají Milana Smrčku, líbí se jim jeho písničky, jeho humor a nevadí jim "syrové" vyjadřování.
Přes všechny mé výtky jsem ráda, že knihu mám, protože jsem pana Záviše velká fanynka, tak nakonec i při počátečním zklamání, hodnotím tyto povídky velmi kladně.

02.06.2024 4 z 5

Mám ráda hajného Mám ráda hajného Milena Kozderová

Milá, vtipná knížečka, která je napsaná podle skutečnosti.
Paní Milena Kozderová píše o svém životě. Píše o tom, jak se zamilovala, vdala a přestěhovala se z Prahy na venkov. Jak se z pražské zubní instrumentářky stala ženou v domácnosti, pečující nejen o rodinu, ale i o pole a spoustu zvířat. Jaké strasti a "radosti" jí to přineslo, co se všechno musela naučit, o co všechno se musela postarat, to se dočtete v této milé knížce, která se mi moc líbila. Moc se mi líbí i obálka a ilustrace, které knihu provází.
Ráda čtu komentáře ke knihám a tentokrát mě navnadil komentář mé oblíbené čtenářky "4xbabča". Děkuji za objevení příjemného čtiva, krásně jsem si početla.
Komu se líbí knížka "Vejce a já" od paní spisovatelky Betty MacDonaldové, může se mu líbit také tato nenápadná, malá, ale velmi pěkně napsaná knížka.

10.03.2024 5 z 5

HC Slavia Praha: 120 let nejstaršího klubu HC Slavia Praha: 120 let nejstaršího klubu Jiří Stránský

Jsem letitou velkou fanynkou HC Slavia Praha a pokud mi to čas dovolí tak i nové generaci Slávistů chodím moc ráda fandit a tak jsem tuto výroční krásnou knihu musela mít.
Kniha mapuje historii tohoto hokejového klubu od roku 1900 do součastnosti. Připomíná i nejlepší hráče Slávie, jako byli Jiří Holeček, Josef Hronek - nejznámější brankáři Slávie, Josef Beránek- útočník Slávie a další skvělé hráče.
Knihu určitě doporučuji fanouškům nejen tohoto slavného hokejového klubu HC Slavia Praha, ale i všem příznivcům hokeje.

06.03.2024 5 z 5

Madonna Madonna Julia Edenhofer

Madonna - kniha vydaná u nás krátce po revoluci a to v roce 1991.
Madonna Louise Veronica Ciccone královna popu, módní ikona, legenda.
Jak se dostala k tanci, ke zpívání, k filmu, vyprávění autorky knihy, citace samotné Madonny i lidí s kterými spolupracovala, úryvky písní, krásné fotografie, to vše tato skvělá, útlá, kniha nabízí.
Ačkoliv jsem nebyla nikdy Madonny velká fanynka, neunikly mi její gramodesky, které mám dodnes.
Pro fanoušky hudby může být tato kniha přínosem.

"Symbol sexu? Divná otázka. Patrně mne za něj považují, protože mám vyvinuté tělo a oblečením zdůrazňuji svou ženskost, velká část mého chování vyjadřuje sexuální touhy a je mi jedno, co si lidé o tom myslí. Možná to ze mne dělá symbol sexu, nevím. Avšak mám i slušnou a cudnou stránku, jak daleko je tento image od skutečnosti? Alespoň dvacet kroků."
Pokračuje:
"Označili mne za tulačku, kurvu, cundru, holku, která vždycky skončí na zadním sedadle auta. Když lidé nevidí za toto povrchní posuzování mé osoby, je to jejich vina."

08.02.2024 5 z 5

Galantní poezie Galantní poezie Radovan Krátký

Knihu těchto básní jsem objevila v knihobudce, přečetla jsem si ji večer na dobrou noc a líbila se mi.
Útlá knížka a v ní krátké básničky, které mi vykouzlily úsměv na tváři a ráda se k nim ještě vrátím.

Diagnóza

Ptala se u lékaře Jana,
zda je to lepší večer
nebo zrána
(pokud se týče milování),
a on jí řekl:

Paní,
po ránu je to zdraví prospěšnější,
zvečera je to zase zábavnější.

I řekla Jana mlsně,
usměvavě,
že večer vždycky touží po zábavě,
že však teď bude kromě zábavy
od rána dělat více pro zdraví.

02.02.2024 5 z 5

Zpívající memoáry, aneb, Když archiv zakuká Zpívající memoáry, aneb, Když archiv zakuká Jan Vodňanský

Knihu pana Vodňanského jsem začala číst jako e-knihu, která je zde na DK zdarma ke stažení a objevila jsem ji tentokrát při čtení komentářů, díky čtenářce "kap66", které tímto moc děkuji.
Čtečku knih nezavrhuji, naopak, tento zázrak moderní doby využívám, ale právě tato kniha byla zrovna ta, u které jsem si řekla, že to pro mě není "to pravé ořechové počtení", že mi tam něco schází , možná "dotek devadesátek", tak jsem si knížku sehnala a udělala jsem víc než dobře, pokochala jsem se totiž nejen čtením, ale kniha obsahuje i krásné černobílé fotografie.
Dočtete se o prvních padesáti letech života tohoto pana spisovatele, herce, písničkáře, ale i filozofa.
Musím se přiznat, že sice pana Jana Vodňanského znám, ale spíše jen přes písničky pro děti a bylo to pro mě nové, milé seznámení, krásné čtení, které se mi moc líbilo a zasloužilo by si více čtenářů.

19.01.2024 5 z 5

Útok na jižní pól - dobrodružství a hrdinství plavců k jižnímu pólu Útok na jižní pól - dobrodružství a hrdinství plavců k jižnímu pólu Heinrich Hubert Houben

Po přečtení moc pěkného komentáře mé oblíbené čtenářky "Filomena1961" jsem neodolala a "rozhodila jsem sítě" do mých oblíbených antikvariátů, abych knihu získala. Nakonec jsem měla úspěch a tak se tato krásná kniha mohla zařadit mezi ty nejlepší cestopisy, které vlastním.
Kniha mě okouzlila, ocitla jsem se rázem v čase dávných dob a prožívala dobrodružství spolu s těmi nejlepšími objeviteli všech dob.
Knihu doprovází nádherné mapy, černobílé fotografie ostrovů a co víc, vidět fotografii kapitána Scotta jak píše svůj deník v zimní chatě u mysu Evansova, to bylo pro mě naprosto úžasné.
Miluji tento žánr knih a tato patří opravdu mezi ty výjimečné.
Určitě všem toto čtení doporučuji a mé oblíbené čtenářce moc děkuji za objevení jedinečného, úžasného čtiva.

02.01.2024 5 z 5

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Houbová detektivka, která se opravdu moc povedla. A jelikož miluji houby, dobré jídlo a skvělý humor tohoto úžasného pana spisovatele, moc pěkně jsem si početla a moc se mi tato knížka líbila.
Pan Miloslav Švandrlík byl mistr psaní, mistr humoru a pro mě stále je i mistr na dobrou náladu.

18.10.2023 5 z 5

To všecko vodnes čas .... To všecko vodnes čas .... Ivan Foustka

Ten kdo čte mé komentáře tak ví, že mám moc ráda nejen knihy, ale i hudbu. Hudba a knihy jsou mé stálé celoživotní lásky. Má to výhodu, tyto typy lásek člověku vydrží po celý život, ty ho neopustí :-)
A tak jsem byla moc ráda, když na mě v knihobudce vykoukla stará obálka, krasopisem nadepsaná "To všecko vodnes čas - W. Matuška" a uvnitř jsem našla nevázané stránky této knihy.
Čtení obsahuje vyprávění samotného pana Matušky. Dozvíme se, kde bydlel jako dítě, jaké měl dětství, ale i jak se dostal ke kytaře, jak se na ní naučil hrát a mnoho dalšího. Přečteno jedním dechem. Krásná kniha, nádherné vyprávění , které se mi moc líbilo.

24.09.2023 5 z 5

Kdysi jsem tuto knihu četla, patřila do knihovny mých rodičů, už patří do mé knihovny a tak jsem se do ní znovu pustila. Tři příběhy pojednávající o dobru a zlu, rozpolcené osobnosti. "Dr. Henry Jekyll a pan Hyde", příběh ze starého Londýna, příběh "Markheim" a příběh z ostrůvku Aros "Kumpáni'. Tomu říkám krásné čtení, krásná klasika, která ani po letech neztratila své kouzlo. Útlá knížečka co jí dáte za jeden večer, ale stojí za to, je to dokonalost sama.

07.09.2023 5 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

Nejdříve moc děkuji "Mandlevest", díky níž jsem tento román pro ženy objevila, za krásný komentář. Pěkný, romantický příběh o psaní knih, o filmu, o matce samoživitelce, dětech a náhodné lásce se mi moc líbil. Moc hezky se mi tento příběh četl. Občas jsem se usmívala, ale i slza ukápla. Knihu určitě také doporučuji. V životě té romantiky a lásky bohužel moc není, je pěkné si o tom aspoň občas přečíst.

30.08.2023 5 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

Londýn - příběh nejslavnějšího města na zemi, je kniha plná historie, historie mnoha generací. Kniha začíná u srdce Londýna - u řeky Temže, dozvíme se o Tower Bridge, London Bridge, dočteme se i o požáru, ale i o bitvě o Londýn... a to vše ve smyšlených příbězích, které jsou naprosto uvěřitelné. V knize je nádherně popsaná celá historie tohoto kouzelného města a lidí žijících v něm. Na začátku knihy jsou i nakreslené mapy města, což se mi moc líbí. Bylo to pro mě neuvěřitelně krásné čtení. Po přečtení poslední stránky jsem si říkala škoda, už je konec.
Londýn, tuto čast Anglie a tuto Rutherfurdovu románovou ságu jsem si zamilovala. Ke knize se určitě ještě vícekrát vrátím. Jsem ráda, že tento knižní skvost už patří i do mé knihovny.
Toto čtení doporučuji nejen milovníkům Anglie a Londýna především, ale všem. Je nádhera tuto historii číst a pokud jste si doposud toto město nezamilovali, po přečtení tohoto obsáhlého, historického románu se Vám může snadno stát, že město Londýn zůstane ve Vašem srdci už napořád.

28.08.2023 5 z 5