Janniska Janniska komentáře u knih

Pravá láska Pravá láska Robert Fulghum

Krásné povídání o lásce a jejích formách.Poslouchala jsem audioknihu a musím říct že sem se kolikrát dojala až mi vyběhla slza .Doporučuji.

03.12.2019 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

jsem zklamaná.Předchozí kniha(první díl) mne bavil mnohem víc.Možná je to přemírou politiky (která tam samozřejmně patří,ale...) která mě prostě nudila.Nedočetla jsem do úplného konce takže pro mě osud Marian zůstane trochu záhadou.A já to tak chci...

26.11.2019 3 z 5

Moc se mi líbila celkově forma i úprava knihy.Hezké ilustrace,fotky.Jinak slečna je asi odvážná ,ale trochu cvok.Nevim co víc...

24.11.2019 3 z 5

Svatý týden v Terezíně Svatý týden v Terezíně Alexander Lukeš

velice zajímavá literatura faktu.Jako zdravotní sestra oceňuji autentičnost.

13.11.2019 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Hezky a jak jinak než Stephenovsky napsaná povídka.Tak trochu si říkám jestli už mistr necítí žár krematoria.Neztrácí ani léty nic ze svého vypravěčského umu.Nepřestává mě fascinovat jeho představivost a schopnost hledat v obyčejných věcech strach.Bravo

07.11.2019 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Ubírám hvězdu za pomalejší rozjezd.Jinak to nebylo špatné čtení,jen bych byla asi mi o nečíst předtím probuzení Simona Spiera.Nejsem úplně cílová skupina,ale myslím že se mi to líbilo :-)

04.11.2019 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Úžasné,excelentní.Barvité vyprávění o mladé dívce která vyráží na dráhu špionky,anglicko-francouzské odbojářky.Snaží se bojovat proti nově nastolenému režimu a získat pro spojence výhodu v podobě muže ,který svým věděním na poli fyziky může zvrátit výsledek válečného konfliktu.Pan Mawer opět nezklamal,nemůžu se dočkat až se pustím do pokračování .Bravo!

31.10.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Nádherná kniha,rozplakala mne.Je v ní velmi autenticky popsána hrůza války,statečnost lidí kteří sice nebojovali v první linii,avšak vedli boj neméně důležitý.Na konci jsem cítila velkou bolest za postavy z příběhu.Opravdu napsáno s velkou empatií.Tleskám...

23.10.2019 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Skvěle napsaná kniha.Napínavá od začátku do konce.Kapitoly se střídají mezi součastností a 4 roky vzdálenou minulostí,což příběh mírně objasňuje,zároveň zůstává celou dobu tajemný.asi SPOILER Za celou dobu spisovatel nepopíše jak stvoření ,které terorizuje náš svět ,vypadá.Možná by mi to u jiné knihy vadilo,tady to však dává smysl.Možná hlubší než se zprvu zdá.Super čtení a doporučuji i film.

16.10.2019 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Opravdu krásně napsáno.Zvláštní příběh , který je skoro neuvěřitelný.Mohl by se stát?
Styl psaní spisovatelky je super , čte se to samo.Určitě sáhnu po další knize.Možná bych vytkla neustálé opakování výpovědí u soudu,ikdyž...ne,mělo to svůj význam.Tleskám :-)

12.10.2019 5 z 5

Časožrouti mne úplně pohltili , prostě starý a dobrý Steve.Skryté okno mi přišlo slabší,ale možná mě ovlivnil pocit z filmu , který se mi prostě nelíbil.Celkové super čtení.

10.10.2019 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Dost už bylo severské krimi.Tohle mi prostě nesedlo.Postav jak na orloji,měla sem v tom bordel asi a tak se mi to celé nelíbilo.Dočetla jsem vyloženě ze zvědavosti.Zápletka by nebyla špatná,ale to ostatní...ztrácela jsem se ve vyprávění ze současnosti a minulosti ikdyž mi to běžně u jiných knih nedělá problém.Možná to bylo složitostí jmen postav.Další asi vynechám.

07.10.2019 2 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Hezké pokračování prvního dílu.Sice zde nebylo už tolik vidět dění ve zdravotnictví,spíš ostatní život té doby,ale i tak to bylo velmi hezky popsané.Příjemná sonda do doby mých rodičů.Krásně napsané

01.10.2019 5 z 5

Zkáza lodi Baron Gautsch - příběh jadranského Titaniku Zkáza lodi Baron Gautsch - příběh jadranského Titaniku Miloš Pilař

Skvělé!!!Moc se mi líbí že kniha není pouhým výčtem faktů , ale má příběh.Autor se sám k vraku potápěl a na příběhu je vidět jak se vcítil do lidí plavících se na Baronu.Vše doplněno o dobové fotografie.Doporučuji

29.09.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Zdařilá detektivka.Musím uznat že spisovatel/ka je mistrem slov , líbí se mi volba slovních obratů a styl vyprávění příběhu.Celkem se těším až začnu číst další příběhy Cormorana a Robin.

26.09.2019 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Musim napsat že se to nečetlo špatně ,ale...něco mi tam trochu chybělo,něco trochu nesedělo,možná byl ten příběh trochu moc jako pulp fiction...nevím.Tak nějak teď nevím co si o tom myslet...

17.09.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Úžasné!Kniha překypující láskou,bolestí,živozem,smrtí...láskou.Krásný,trochu smutný a skoro skutečný příběh.Přečetla sem ho se zatajeným dechem.

16.09.2019 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dočteno!Musim uznat že ze třech knih autorky se mi tahle líbila nejvíc.Trošku mi připomněla jeden z příběhů Agathy Christie , ovšem bez jejích legendárních detektivů.Rozuzlení bylo možná trochu rychlé,někomu může přijít uspěchané,ale myslím že příběh zbytečně nenatahovalo.

13.09.2019 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Možná jsem od toho čekala až moc.Kniha není špatná , je zajmavě zpracovaná a chválím super přebal.

11.09.2019 3 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Zajmavý příběh člověka který zažil hrůzy holokaustu,přežil a vypracoval se na vrchol.Kdo má rád životopisy,vřele doporučuji sáhnout po tomto titulu.Dvě třetiny jsou vyprávěním po osvobození o nivém životě Maxe v USA a jedna třetina je vyprávění z koncentračního tábora.Přečetla jsem dost knih o koncetrákách,ale přece mi tato kniha zase doplnila informace.Za mě super

31.08.2019 5 z 5