Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Třikrát Inspektor Borniche Třikrát Inspektor Borniche Roger Borniche

Gringo - jako dokument, kriminalista Borniche v propletenci mafiánských mezinárodních zájmů expandovat do USA z Evropy přes Kubu a Jižní Ameriku vše z čeho kape zisk.
Na zájmovou osobu Gringa je nasazen francouzský kriminálník, kterému inspektor za zradu slíbí půl milionů franků. Akce je tajně sledovaná ze všech policejních a špionážních center, i když provázanost chybí. Hledaní mafibossové v předrevoluční Havaně mají ráj, ale jen do jisté doby.
Honba pěkně zapeklitá, ani se nedivím, že autor se raději dal na dráhu spisovatelskou a tohle téma nám raději naservíroval knižní formou.
"Kmotr" a jeho doba - rozšířené spektrum.
Audioverze - náročná a skvělá.

17.06.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Moc se mi nechtělo (anotace), pak v jednom tahu.
Autorka ženské postavy vehementně privileguje ve všech rolích v příběhu.
Inspektor Luc Callanach má jistě v jejích očích podobu manžela. (Poděkování)

Citace:"Jen mi řekni, že tentokrát mě ta moje výpomoc ( kriminálce) nedostane do lochu a nebudu muset žádat o kauci."
"Ale na začátku, když semínka extremismu teprve klíčí, kdo ví co musí mít člověk v srdci?"

Jako celá série "Dokonalá" je i tento díl pečlivě vystavěn.
Konflikt na policejních postech má grády a je to vyšťavené pozitivum vedle deprimujících nálezů.
Čtivé, dokonalá závislost.

17.06.2020 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Můj úlet z Bio do Maso kreativity.
Prabožstvo, teroristé a mafie, verzus afgánští veteráni v honbě za .......
Citace:" Základní zásadou naší zločinecké organizace a důvod proč jsme měli všichni pocit, že jsme něco víc než obyčejní kriminálníci, bylo pravidlo spravedlivého dělení. ". (Půl pro nás a půl pro veterány a pozůstalé.)
Svérázná mise v krvavém marasmu.
Čtivé, :-[

14.06.2020 3 z 5

Tmavší než jantar Tmavší než jantar John D. MacDonald

Nejlepší je důvěřovat značce autora a na anotaci se vybodnout.jako audičetba od p. Honzoviče nebyla ani potřeba si něco vyhledávat, a tak mi byl obsah neznámý, a o to lepší poslech v excelentním provedení.
Příběh má náboj jisté přitažlivosti, jenž v opakovaném popisu by být nemusel.
To, jak svodům hrdina odolává, je správně bizarní - množstevní představa, národnosti, zvyklosti a zvrhlosti - proti půvabům, inteligenci, křehkosti a situaci "na odstřel".
Vydařené dílko.

13.06.2020 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť Peter Tremayne (p)

Dobrat se ve svém vlastním rodokmenu roku 1228 je závazek jak hrom.
A tak historii ve svých dílech autor zkrášluje trvalými hodnotami čestnosti, poctivosti, spolu s bystrostí, důvtipem, ušlechtilou duší královského rodu, spanilého vzezření - sestrou Fidelmou.
Příběh vyšetřování zločinu je pestrý a zápletky zasukované, takže jistá trpělivost nutná a nevídané rozhřešení se dostaví.

11.06.2020 4 z 5

Třikrát ve slepé uličce Třikrát ve slepé uličce James Hadley Chase (p)

Máš co ti patří - audioverze v přednesu co pohltí a zavede posluchače v šeptavé formě do zákoutí pocitů na zcestí zločinnosti. Víc než knižní četba, je to naporcované stupňující, adrenalinové, vývojové napětí.
Klasik ve vzorové formě.
Jak skoro banální kiks dovede ego nechat balancovat na hraně úspěchu zločinu.
Když pohledná přitažlivost spolu s šarmem dobíjí srdce žen a pilotní profese nese znaky úspěchu, pak ztráta tohoto existenčního vrcholu zničí soudnost na poctivý život.
Myšlenky na zločin jsou o to víc intenzivnější, čím větší je marnost návratu k bývalému postu.
Citace:" Až teď si vzpomněl, že dosud nenašel ten klíč, kterými může být osudným."
Hvězdná klasika v super podání.

10.06.2020 5 z 5

Pohledávka Pohledávka John Grisham

Další sonda do společenskosociálních problémů Ameriky.
Chápu, ale mentalitu bych na to neměla.
Odvaz, odvážnému štěstí přeje, pokus o revoltu v zakotveném řádu v závislosti na finanční mafii.
Odhalení praktik, je varující a v tom je autorův románový přínos jeho děl.
Stačí číst, nemusíme se zaplétat do složitostí v burzovním chaosu. Vše je zde v knize jasné navíc v kombinaci s dalšími skutečnostmi z imigračních příběhů.
Važme si co máme, ohrožení existuje.

08.06.2020 4 z 5

Nevada Nevada Zane Grey

Podmanivé popisy přírodních scenérií - Google a krajinomalíři dokáží příběh zpestřit.
Autor má uhlazený, čistý styl, jeho hrdinové vůli, odvahu, věrné vztahy a ideje se správným koncem.
Dakota - přezdívka, kryjící muže vícero tváří. Jen láska má strhnout masku, ale nejdřív je čas pomsty.
Hezký se to čte, útrapy z cest jsou překonány, masivní krádeže -skoro jen vedlejší produkt společnosti, jen vztahy a city je to na čem záleží.
Pokapáno medovinou.

08.06.2020 4 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Je čas na zlepšení nálady, zde mi tekly i slzy od smíchu.
Mládí a tolik problémů, k tomu bystrý postřeh a neřešitelnosti rodinných vztahů, vlastní touhy a trudomyslnost, to je jistota autorčiny věhlasnosti v tomto oboru.
Citace :" Školní vánoční besídka;. Účinkuji v experimentální hře o narození Páně. Jmenuje se Jesličky pod hvězdami. Hraju Josefa a Pandora Marii. Ježíška nejmenší prvňák, jí prášky, aby vyrostl.
Dnešní zkouška skončila fiaskem. Pan S...vzal slečnu učitelku E... na "slovíčko" do sprch. Všichni jsme slyšeli každé slovo, které na ni ječel. Řekl, že chtěl vidět tradiční hru o narození Páně s mrkací panenkou v roli Ježíška a tři krále oblečené v županech a s utěrkami. Vyhrožoval, že hru zakáže, jestli Marie, alias Pandora. (13letá) , bude v těch jeslích dál předvádět porodní bolesti.
To je pro něj typické, úzkoprsé, maloměšťácké, sexuálně uskřípnuté...
Měli jsme soukromou zkoušku Marie a Josef u mě v pokoji. Improvizovali jsme velký výstup, kdy se Marie vrací z kliniky pro plánované rodičovství a oznamuje Josefovi, že je těhotná....
Den D..
já měl čas převléknout se za Josefa ..vládlo elektrizující napětí...potom zaduněla z reproduktorů hudba z Vetřelce, rozevřela se opona,objevily se abstraktní jesličky a byli jsme vystrčení do světel reflektorů. Dostal jsem se Josefovi pod kůži, ale P...už tak dobrá nebyla, zapomněla, že se má na Ježíška (Petera) dívat něžně.
Tři punkové/Králové, moc harašili řetězy a zkazili mi řeč o situaci na Středním východě, a andělé představující paní Thetcherovou se setkali s hlasitým syčením publika, že v něm jejich úmorná recitace úplně zanikla.
Když nás náš otec vezl autem domů, řekl:" Už dávno jsem se tak nenasmál. Čí to byl nápad , udělat z toho veselohru?" Neodpověděl jsem. Nebyla to veselohra. "

Vděčné, věčné téma mládí v objevování života.
Super.

08.06.2020

Třikrát ve slepé uličce Třikrát ve slepé uličce James Hadley Chase (p)

Tvrdá lekce - audiočetba a samozřejmě skvělá.
Když se návrat z spoza mříží jeví jako naděje na nový start do života, pak jde o hrdost ve výběru nabídek práce, tedy neklesnout pod úroveň. Lákavá nabídka se jeví nadějně, ale to by v tom nesměl být ženský element. Takže z problémů do kaliště a houšť až k ponoru.
Super, jako vše čím nás autor obdařil. Klasika vzorová.

04.06.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Velká gratulace, povedlo se, věřit v instinkt na první "palebný " dojem se vyplatí.
( I když tu studnu bych asi zúžila.)
Citace:" Temnota mě omotala jako role plesnivého sametu. Na totální panice je nejhorší její iracionalita; když vnímáte, jak vám mozek zaplavuje vřící olej hrůzy, v němž se kousek po kousku rozpouštějí zbytky toho jediného, co vás může zachránit - logického uvažování. A vy s tím nic nenaděláte."
No, nevem na revanš bokovku, když ti bylo pomoženo.

Bezvadný, gejzír hlášek, realitní fígle, paragrafy k okamžitému použití, pamětihodnosti dramatických vzpomínek a osobností z galerky, Václavův Ardo a Midaský klan v rejstříku českých fi. - wau.
Superdílo, to něco - neřeším, neb pocit mimořádnosti je fajnovost, co se jen tak nezažije. III. by potěšila.

02.06.2020 5 z 5

Třikrát Inspektor Borniche Třikrát Inspektor Borniche Roger Borniche

Povídka o policajtovi.
Autorova výpověď o době, ve které sehrál svou životní roli.
Přiznání, že pozitivní výsledky policejních zásahů, odhalování zločinnosti a chytáníí vězeňských uprchlíků, by bez nátlaku, podrazů a bonzáctví z řad galerky a jejich nejbližších, nebyly tak výkonné, což je přiznáním spolu se zážitkem, coby svědkem popravy gilotýnou, znechucenou frustrací, nad těžkým svědomím z přeměny své vlastní osobnosti.
Ve filmové roli, idol Alain Delon, se v této audioverzi nezapomenutelně připomíná.
Příběh, který na závěr podstatu zločinnosti odhaluje, je krutě reálný.
Jako z deníku kriminalisty.

31.05.2020 5 z 5

Klient Klient John Grisham

Z obálky " Strhující. ( San Francisko Chronickl)"
" Poutavé ...a jednoznačně originální ( Cosmopolitan)"
"Grisham je naprostý mistr!" (The Washington Post)

Jedinečný v tématu, příběh jak obstát proti všemu co blízkost zločinu, mafie, nevěrohodná FBI, policie, tisk a soudní proces ,skýtá mu chlapci v nebezpečí při vyšetřování státního zločinu.
Citový smysl pro dětskou bystrost a dobrodružství ve spravedlnost je styl, jenž ohromí.
" Citace :" Soudce :" Tak a teď mám řekni, kde to je!"
Chlapec :"A co když neřeknu, co bude pak ?"
Soudce :" To je pohrdání soudem, a za to je vězení."
Chlapec :" I když jsem nic neprovedl ?"
Soudce:"Ano. Kdo odmítne ..."

Dětská duše verzus zákony pro zločince.

28.05.2020 5 z 5

Královnin náhrdelník I. Královnin náhrdelník I. Alexandre Dumas, st.

Dramatická zábava - takto se nám jeví dílo, jen kdybychom neznalí ty kruté konce. 1786 l.p.
Takže' povaha královny, ať byla jakákoli se díky autorovým dílům jeví coby křehká, čistá duše.
Dvojnice na královském dvoře vzbudí pozornost, pletky se kují a bouře jsou na dohled.
Jak snadné je uvěřit, vždyť na každém šprochu, je pravdy trochu, a Alexander uprostřed vzpomínek pamětníků žil.
Autor je pro mne, ať si říká kdo chce, co chce, romantický historik.
Audioverze s požitkovým poslechem.

26.05.2020 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Aura silně potrhaná.
Autorka se veze, ale cesta uhlazená může klouzat, stačí cákanec nepatřična a dílo klesne.
Pocit, že si v rodinném klanu každý mluví svým jazykem, kterému ti ostatní až tak nerozumí, anebo porozumí, až když to, už není komu oplatit laskavostí.
Pocit lhavého přátelství, snadného odsudku, zrady, špatně vyjádřených a pochopených citových pohnutek, afektů v postojích za cosi, co smazal čas, působí divoce.
Přidat tak počet potomků, pak by majitelka penzionu mohla na dobu určitou doplnit štít ochrannou známkou " ústavní penzion".
Citace:" To, co lidi doopravdy zabíjí, není kulka, čepel nebo rána pěstí do obličeje. Lidi zabíjejí pocity. Ponechané příliš dlouho svému osudu. Někdy v chladu, zamrzlé. Někdy pohřbené a páchnoucí. A někdy opuštěné, ponechané, aby zestárly a nabraly bizarnosti."
Čtení, žádný med, i když ten zdejší musel mít grády.

25.05.2020 3 z 5

Případ roztěkané rusovlásky Případ roztěkané rusovlásky Erle Stanley Gardner

Perry Mason v akci. Dá se věřit umanuté, herecké adepce? Hraje si v životních traumatech své budoucí role? Využití potenciálu je tak či tak lákavé.
Toť sázka do procesu o velkou blamáž, nebo o pocit, že je instinkt akceschopný.
Akce budí reakci, a tak není divu, že past je nastražená, jen lehce zavadit a sklapne. I když je to jen malá ťafka, chce se pryč, jenže, nic není jen tak, a tak scénář dramatu na cestě za vysněnou profesí má v sobě akce z branže protřelých individuí.
Pochybnosti trvalé, vývoj překvapivý, audiokniha v tom správném tonusu.

24.05.2020 5 z 5

Emilia Galotti Emilia Galotti Gotthold Ephraim Lessing

Audioverze, příběh o touze lásky a cudné ctnosti i za cenu života.
Citace :" Moje srdce se musí stát obětí mocenského zájmu."
"Nesnažte se mi vlichotit mocí, která je mi na nic. "
Drama citů a mravopočestnosti.

23.05.2020 5 z 5

Vraždy na čínském jezeře Vraždy na čínském jezeře Robert van Gulik

Audiokniha, která čínské císařství zobrazuje jako kulturní a státní mocnost, přísně střežící politické choutky k rebeliím a zvratům na panovnickém dvoře.
Ve vyšších kruzích jsou součástí společnosti i jisté dámy, které spolu s vícero manželkami a dcerami tvoří atmosféru luxusu, ve kterém jako ve zlaté kleci se odehrávají tragédie, dramata a zločiny.
Soudce Ti coby začátečník na postu, má u vrchnosti vroubek, neboť i když odhalí spiknutí proti císařství, není to dost v předstihu, " I nastupující úředník má mít přehled o tom, co se v jeho působišti děje." Tvrdý režim je zárukou pevné vlády tvrdé ruky.
Je patrný vřelý vztah autora k této zemi a době.
Jeho hrdinky ověnčil něžnými jmény - Chryzantéma, Bílá orchidej, Lotosový květ, Mandloňový květ, Sasanka, Vrbové chmýří, Měsíční víla.
Dvorské mravy byly přísné a tresty (ubičování k smrti), kruté, proto ten pocit vznešené výjimečnosti se nedá neprocítit.
Příběh je bohatý a autor hodný obdivu.

(Asi by autor měl být povinně čten na právnických fakultách, neboť pohrdání soudem, ( nový trend doby), by mělo být
řádně trestáno.)

22.05.2020 5 z 5

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Prvotina v tématu.
Co je to za zločin mít peníze v bance.
Jde o 3K " Kde, Kdo, Kolik".
Dilema oddanosti a nezákonnosti jsou spolu s lákadly vyjímečnosti v postavení a mzdy na hraně se svědomím, a tak snad proto, je to ojedinělé hrdinství, které i když se to zdá čestné, je zde opět úplata na scéně. Tak kterou nechat ležet? Na hraně je vše, a výrok " Daně a smrt" má zde platnost zákona.
Zdařilý počin z mlžné reality.

21.05.2020 5 z 5

3x Doug Selby 3x Doug Selby Erle Stanley Gardner

Doug Selby využïvá šanci, audioverze opět skvělá.
Stálý protivník v zájmech zazobaných, privilegovaných a zákona ingnorujích individuím je ve stálém střetu s okresním prokurátorem.
Byla to sebevražda či ne? Pochybnosti mají své nastíněné důkazy, které jsou v zájmu zničení vstupenkou do otrávené cukrárny, jen znalost závislosti sladkých lákadel dovede zamotat vyšetřování.
Citace:" Já k vám přicházím s olivovou ratolestí, a vy mi ji vytrhnete a mlátíte mi s ní do hlavy."
Ani super nabídka na výnosný džob, nepřesvědčí Douga přejít na stranu obhajoby nekalých živlů.
Starý, ale dobrý.

18.05.2020 5 z 5