jasnyj jasnyj komentáře u knih

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Po všech komentářích není prakticky co dodat :) Snad jen, že nebýt snachy, která je velkou čtenářkou a přivezla si knihu s sebou na návštěvu, asi bych se s touto skvělou knížkou nesetkal. Navíc mi pomohl jeden z komentářů, který napsal některý z čtenářů - takže to četl i chlap? - tak to musím taky :) A vím, že jsem udělal velmi dobře. Díky Veroniko za tuto krásnou knihu. Všem doporučuju.

07.08.2024 5 z 5

Za všechny prachy Za všechny prachy Janet Evanovich

Mě tento styl nesedl. Takové dialogy prakticky o ničem. Skončil jsem u čtvrté kapitoly. A to jsem po první nedočtěné dal po dvou měsících ještě jednu šanci.

04.06.2023 2 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Tak do půlky knížky jsem se snažil zorientovat v postavách, a do konce knihy mi některé ještě unikaly. Konec tak trochu otevřený, smutný, ale nejsmutnější je, že se takové příběhy v životě dějou a co vše může způsobit sobectví. Ale jinak opět skvěle napsané, děj má spád, žádná prázdná místa.

31.10.2022 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Tak půl na půl - část dobrý povídky a část nic moc anebo praštěný.

26.08.2022 3 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Zpočátku jsem chtěl knížku odložit. Po několika kapitolách jsem se však začetl. Děj je místy až neuvěřitelný. Je to pro nás těžko představitelné. Po útěku z Koreje v Číně byl děj zajímavý, potom však sklouzl do popisu Sinova boje se sebou samým v západním světě, občas proloženým jeho vlastními slovy. Sinovo vyprávění je dobře napsáno, některé autorovy vsuvky byly jistě potřebné na osvětlení děje, jen působily trochu rušivě. Konec jsem dočítal jen z "povinnosti" :) Samotné táborové desatero je smutnou výpovědí o pohledu na hodnotu člověka v Severní Koreji. Buďme rádi, kde jsme a važme si toho.

23.09.2021 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Příběh je silný o zlobě, nenávisti, krátkozrakosti ale i pochopení. Kniha je však na můj vkus hodně rozvláčná. Zpočátku jsem se trochu ztrácel v různých připodoběních a časových skocích. Později jsem si našel styl a dočetl jsem ji do konce. Samotný příběh by dal na útlou knížku, jež by mi více sedla. Smutnou skutečností je chování mnohých z nás podobné Nataše a jejím zákazníkům v honbě za akcemi, slevami a falešnými úspěchy.

09.01.2020 2 z 5

Za čínskou zdí Za čínskou zdí Nikolaj Petrovič Stremouchov

Zajímavý pohled na Čínu z počátku minulého století.

25.12.2019 4 z 5

Chromozom 6 Chromozom 6 Robin Cook

Trochu pomalejší rozjezd a cca po první třetině kniha nabrala spád. Konec předvídatelný jako v americkým filmu :)

30.10.2016 4 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Začátek zajímavý a dějově skvělý, v polovině (v podzemí) trochu dlouhé popisování a děj poněkud zvolnil. Závěr opět nabral spád, jen konec nebylo těžké odhadnout. Na Cooka úplně jiné téma než jsme u něj zvyklí.

05.10.2016 3 z 5

Co napsal anděl do hlášení Co napsal anděl do hlášení Pavel Bosman

Promyšlené a vtipné. A zejména inspirující.

23.09.2024 5 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Mám asi jiný vkus - nedočteno :|

23.01.2024 2 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Philipp Vandenberg

Do půlky to bylo zajímavý, pak se to zvrtlo v takové podivné plácání o ničem až do konce.

23.01.2024 2 z 5

Zloba Zloba Colin Falconer (p)

Knihu jsem koupil kdysi v Levných knihách, cirka před víc jak patnácti lety. Co mi nejvíc utkvělo v paměti byl nářek čtyřletého Michaela, když ho opustila matka. Tehdy byla spuštěna ZLOBA.
Díky čtenářské výzvě jsem ji přečetl znovu a dávám zase pět hvězd.

30.12.2023

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Níže uvedený komentář od Lostindreama jako by to napsal za mě. Nebýt čtenářské výzvy, asi knihu nepřečtu a myslím, že by mi to nechybělo :)

29.04.2023 3 z 5

Když do pekla, tak na pořádné kobyle Když do pekla, tak na pořádné kobyle Jan Jandourek

Čekal jsem sondu do života člověka, který kvůli ženě ukončil kněžství, jeho postoje jak se s tím vyrovnával a co ho k tomu vedlo. Ne, není to psychologický román. Některé pasáže by takového ražení byly, jenže opravdu jen některé. Autor se více zaměřil na ostatní než hlavního hrdinu. Dost míst bylo nudných a bez solidního děje (třeba popis cesty letadlem a přepadení zabírá jednu celou část knihy). Z mého pohledu 53% k dnešnímu datu je ještě docela hodně.

09.07.2022 2 z 5

Tesař Tesař Jon Gordon

Jako motivační četba jistě skvělý, ale čekal jsem něco jiného.

22.03.2022 4 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Kniha fakt o ničem - no pár světlých stránek by se našlo. Proto dvě hvězdy. Jinak se ztotožňuji s komentářem laepuse. Jakoby mi mluvil z "duše".

01.03.2019 2 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Téma zajímavé, ale styl jakým je kniha napsána mi nesedl. Nedočetl jsem. Třeba se k tomu někdy vrátím.

08.03.2018 3 z 5