JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Účtování s Mohamedem Účtování s Mohamedem Hamed Abdel-Samad

Jen málo o této knize....výborná!!

25.02.2018 5 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Pro mě knižní překvapení. Kniha se mi moc líbila, ač nejsem příznivcem tohoto typu knih! Humorná, s nadhledem a autorka používá krásný jazyk...že by obdivovatelka jazyka českého?

09.02.2018 5 z 5

Naverbovaná Naverbovaná Valérie De Boisrolin

Jediné, co bych si přála vzhledem k událostem v knize? Aby si svůj nerozum odtrpěli jen ti, kteří konvertují, odejdou ze svého rodného státu. Je to možná kruté, ale když i přes spoustu špatných příběhů se někdo nechá zfanatizovat touto utopií!? Ať matky a otcové...netrpí za své děti!
Kniha závažná a čtivá.

06.02.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Vánoční dárek...prý náhodná volba, ta mi ale dala! Nejen, že mě "vylekal"hrozný úvod knihy, ale ještě se mi nestalo, abych řešila knihu ve spánku...tedy zajedla se. Severské krimi mám ráda, od tohoto autora první. Poutavá, někdy strašidelná, moc pěkná zápletka. Člověk si neuvědomí, že šikana není to nejhorší...nebudu prozrazovat...budu ještě všímavější. A ještě jedna věc....vydání, které mám těžké, kniha do kabelky na volné chvíle to není.

03.02.2018 5 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Pokračování Arabské ženy už pro mě nebylo tolik poutavé. Ze vztahů rodiny a jejich známých se děj přesouvá do jedné linie, a to života starší z dcer Doroty Miriam. Diky svému muži je vystavena nebezpeči. Bohužel se kniha odvíjí dost v rovině politiky....Neodradilo mě to ale a těšim se na dalši dily.

13.01.2018 4 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Prečetla jsem spoustu knih z tohoto prostředí, v této stejně jako v předchozích, tu bylo mnoho bolesti. Na rozdíl ale od těch dříve čtených jsou tu i hezké, voňavé a někdy úsměvné pasáže. Knihu hodnotím velmi kladně.Zároveň by měla být kniha výstrahou pro ženy obdivující cizince s uhrančivým pohledem.

07.01.2018 5 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Kniha mě zajímala víceméně až v druhé polovině. Je tam spousta zbytečných detailů...fantazie malého synka, co vše se dá nahmátnout v kabelce...pro samotný děj nepodstatné, nadbytečné. Setkání s dalšími lidmi v ZOO a později se samotnými útočníky zajímavé. Přebal mě upoutal, čekala jsem víc.

04.01.2018 3 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Další výpověď o době, do které bychom se nechtěli vrátit.Četlo se dobře.

28.12.2017 4 z 5

Babičku potrkal jelen, aneb, co tomu říkáte, doktore? Babičku potrkal jelen, aneb, co tomu říkáte, doktore? Radkin Honzák

Moudré a vtipné.

16.12.2017 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

My, kdo milujeme H.Poirota skvěle ztvárněného D.Suchetem musime tuto knížku mít! Krásné vyprávění o žití Poirota se Suchetem nebo obráceně? Výborný je pečlivý seznam D.Sucheta zvyklostí Poirota, jak mu dala do vínku dáma Agatha.

13.12.2017 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Povídání této autorky je zajímavé, ale je toho na mě moc..... Boha, modliteb i provázení anděly. V některé z prvních kapitol bylo toto:" zapomněli jsme, že máme duši, a uvěřili jsme, že jsme jen maso a kosti.“ Rozhodně vím, že má člověk duši, že duševno má velkou sílu.., ale říct to tak jednoznačně? Beru to jako čtenářskou zkušenost, nic víc.

13.12.2017 2 z 5

Herák Herák Melvin Burgess

Jedna z posledních kapitol toho říká hodně o závislých lidech....když posloucháte, co zažil feťák, které mu je teď osmnáct a pak se na něj podíváte, myslíte, že mluvíte s člověkem o hodně let starším. To je fakt. Umí se skrývat, jsou mistři ve lži, jediným motorem je droga! Smutné, ale reálné! Kniha o partičce, která si ani nemyslela, že si zkazí život, když zkusí...bohužel někteří neví, že si život zkazili. To, že každou kapitolou provází jiný vypravěč mě lehce někdy mátlo. Kniha se ale jinak dobře četla, přiběh Gemmy a Dehtíka silný...

30.11.2017 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Výborný člověk, aspoň co se dalo přes text vycítit a obdivuji úžasný přehled pana Honzáka!Kéž by takových lidí i knih bylo....

23.11.2017 5 z 5

Básně Básně François Villon

Spousta mně známých veršů a ještě další. Správné dávkování a taková četba přijde vhod.

16.11.2017 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Spisovatelka je asi "sadistka"...čtenáře výborně podrásá umanutostí hlavních hrdinek. Zatím to tak ve všech knihách bylo! Z knih dýchá lidskost, lidské trápení v rodinných vztazích i partnerských. První třetinu jsem se nějak nemohla začíst, tušila jsem ale, že to přijde a přišlo! Moc hezké počtení!

16.11.2017 5 z 5

Dívka, která zvítězila nad IS Dívka, která zvítězila nad IS Farida Khalaf

Farida, to je zde obrovská síla, nenávist ke všemu, co by ji mělo ovládat, pošpinit víru celé rodiny...to byl velký motor pro útěk a boj této dívky! Smekám!
Bohužel je ještě spousta lidí, kteří si myslí, že je toto nebezpečí daleko! Ale, jak bylo trefně psáno..."... myslí si, že jeho stát bude jednou tak velký, že zahrne i Německo a Austrálii....což by ale znamenalo, že z těch zemí vyžene všechny, kdo mají jinou víru než islám....

04.11.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ne. Až moc holčičí a "hihňavé".Anebo mě moc nezajímá, jak to mají herci.... Knihu jsem ani ne v půlce odložila.

01.11.2017 1 z 5

Recyklované pohádky Recyklované pohádky kolektiv autorů

Kniha je prvoplánovitá...napišme něco, ať je tam použito aktuální téma. Jistě se tyto pohádky nebudou předávat z generace na generaci.

01.11.2017 1 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

První dotyk s touto autorkou. Lehce uvěřitelný příběh o důvěřivé ženě, která chtěla být poblíž mužské náruči. Tuto mužskou náruč však lepší vůbec nepoznat. Žárlivý, alkoholický, nevyvážený, nevyzrálý, ješitný, do sebe zahleděný Marek. Číst, poučit se!

30.10.2017 5 z 5

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Nejen pro milovníka hudby dobrá a napínavá zápletka, občas bych nepohrdla "kompasem", abych se vyvedela ze zmatenosti z množství postav, předstupeň největšího lumpa jsem odhalila, hlavního ne. Ráda se k tomuto autorovi vracím, oceňuji, že v tolika lidech "deaverovina" byla zachována!

25.10.2017 5 z 5