JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Ceny Ceny Erich Segal

Přečetla jsem už několik knih od tohoto autora a všechny mě něčím obohatily. Ani tato nezůstává pozadu! Minimálně to, jakou sílu má odhodlání...ale je toho spousta. Stačí ji přečíst.

06.07.2017 5 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Autorka splnila to, co bylo společným bodem spousty lidí, se kterými se potkala a neměli takové štěstí jako ona....totiž mohla být svědkem, který mohl sdělit...
V roce, kdy knihu psala už byla svědkem, který je vnitřně smířený. Na knize se mi líbila jinakost s jakou byla napsána. To, co tu spousta lidí na knize odsuzuje, já chválím. Svědectví je přeci i o pocitech, víře v něco, co ji drželo. Obrázek o hrůzách není těžké si udělat. Pokud jenom někdo potřebuje strohá data, nechť nahlédne jinam. Za mě ano! Kniha vypovídající o hrůzách netradiční formou a je plná moudrých vět!

29.06.2017 5 z 5

Tato kniha byla třetí humoristický román, který jsem zkusila číst...tuto spíše poslouchat jako audioknihu. Je jediná, u které jsem se zasmála a vydržela! Že by mě ale nějak vyloženě nadchla to ne. Je tam spousta absurdit, jak už napovídá název. Děj je, zdá se mi poněkud rozvleklý, někdy zmatený a zvláštně se "hrne".

29.06.2017 3 z 5

Prchající stín Prchající stín Jan Cimický

Jan Cimický nezklamal. Příběh mě bavil! Samotná krimi byla poutavá a do toho myšlenky, policejní humor, rozličné povahy lidí, drbny, bezdomovci, vysoce postavení, vesničané obecně a měšťáci, Češi a Moravané... Už na druhé stránce této knihy jsem věřila, že pro mě bude fajn...a byla!

25.06.2017 5 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Zvláštní, neobvyklá, ponurá. Taková kniha pro mě byla. Hrozivější jednání bylo hlavní hrdinky, přesto mě víc děsila ta "nemohoucnost"hlavního hrdiny! Každopádně bych tyto dva nechtěla potkat na své ideální dovolené ani nikde jinde. Znovu knížku určitě číst nebudu, ale nelituji, že se mi dostala do ruky.

22.06.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha opět plna dějových linií. Dobře se čte. Člověk ale marně hledá kousek krásna na oddych.

22.06.2017 5 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

Knížka pěkná, čtivá. Z počátku mi svým motivem připomněla knihu Šťastní lidé čtou a pijou kávu... Později jsem asi udělal chybu, že jsem měla tendenci je srovnávat. Šťastní lidé....se mi líbilo víc. Tato kniha má ale také své kouzlo a nejen to "vánoční".

13.06.2017 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Nechtělo se mi věřit, žejsem tentokrát odhalila, jak to asi bude...! U knih Jo Nesba premiéra dobrého odhadu, a že jsem pár knih od něj přečetla. Jako vždy čtivé, výborné s kapkou psycholidí...

09.06.2017 5 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Agatha zase výborná, slečna Marplová také. Zajímavý příběh s vykreslenými detaily tak, jak se sluší na výbornou detektivku!

04.06.2017 5 z 5

Požehnáni ti, kdož žízní Požehnáni ti, kdož žízní Anne Holt

Od této autorky jsem četla další dvě knihy. Všechny byly se zajímavou zápletkou a bavily mě.

27.05.2017 5 z 5

Dvířka do neznáma Dvířka do neznáma Jan Cimický

Jak zde už někdo psal...J.Cimický je autorem hlavně detektivních příběhů. Já jsem na jeho krimi nenarazila. Nelituji, ale určitě bych si nějakou přečetla. Tato kniha byla výborná nejen dějem, ale i milým rozporem snu x reality. Kroutila jsem nevěřícně hlavou nad nálezem, setkání Vlastimila s těmi pravými lidmi a čekala zlom...
Moc mě pobavil okamžik výměny šéfů v práci hlavního hrdiny. Setkání ambiciózních sebemilujících postav s obyčejným člověkem bylo vážně výborné. Navíc připomínka módní hermafroditní úpravy ženského příjmení nebylo od věci.

23.05.2017 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Ke knize jsem se dostala asi před rokem. Pro mě strhující děj, mimo výpovědi závislého člověka, který nezakryl absolutně nic, pro mě byla i poutavá rovina vztahu syna k rodičům. Výborná kniha a doporučuji!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Po přečtení této knihy jsem si znovu říkala, zač jsou autoři oceňováni? Asi nemám ten správný literární vkus. Člověka už vůbec po několika desítkách stránek nezajímá zda uloví....

21.05.2017

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Upoutala mě obálka knihy i samotný název. Dá se přes knihu poznat vůně Afriky?Myslím, že lze...velmi hezky nastíněn průřez Afrikou. Spousta zajímvých příběhů turistů....nepochopitelné, co je člověk schopen udělat v zamilovanosti a ze své hlouposti. Osoba hlavní hrdinky vše pěkně spojuje.

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Aghata nezklame a Poirot také ne!Důkladné, zajímavé...jak jinak!

Dvojí život Dvojí život Jeannette Angell

Pro mě silný příběh, určitě ne nuda, jak se tu objevuje v komentáři. I po letech, co jsem knihu přečetla a narazím na knihu s náznakem společnic, prostituce, vzpomenu si. Po přečtení vím, že jsem ji sháněla v obchodech, že si ji koupím. Nepochybovala jsem tedy, že si knihu ještě přečtu. Je pravda, že nejde o prostituci z těch špinavý podmínek, hlavní hrdinka je inteligentní žena....to asi také na člověka v celkovém pohledu působí. Za mě ano, doporučuji!

Deník učitelky Deník učitelky Maria Giacobbe

Kniha, kterou jsem náhodou objevila ve své knihovničce, netuším, kde se vzala. Moc milá četba, na člověka dýchá krása i drastičnost dřivější doby. Objevuje se tu úcta člověka k člověku a také úcta k této nelehké profesi.

Poslední návrat Poslední návrat Jan Cimický

Je to už nějakou dobu, co jsem knížku četla, ale mile mě pohladila po duši. Krásné čtení, i když nemají všechny vystupující osoby lehké žití.

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Tak tomu nerozumím...toto je literatura? Tolik kritiky na knížku Posel od Zusaka za to, že je psaná jazykem náctiletého a tady chvála za chválou u knihy plné vulgarismů, nechutností? Humorná kniha? Asi nemám smysl pro humor! Za mě ne!Hvězdy snad jen za to, že, jak koukám, si kniha čtenáře našla!

20.05.2017 2 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Od Marquéze jsem už knihu četla, byla dobrá, a tak jsem si už tehdy řekla, že si nějakou další od něj přečtu. Tuto jsem začala a nedočetla....zkusím jinou. Příběhy o lásce a zase o lásce nemusím, nyní jsem se o tom přesvědčila. Ale autorovo líčení je ojedinělé to ano!

19.05.2017 2 z 5