JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Jistě se každá žena ztotožní aspoň s několika stránkami této knihy...ať je to vztah k dětem, partnerovi, rodičům, práci...nebo jsou to touhy, sny v neposlední řadě vzpomínky hlavní hrdinky. Není to krimi s pády, klikatými zápletkami, ale je to kniha čtenářkám až někdy nepříjemně blízká.

18.05.2017 4 z 5

Piksla červů Piksla červů James Hadley Chase (p)

Zajímavý příběh. Hlavní hrdina je nechutně hamižný. Krimi je ale ukázková.

12.05.2017 4 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Silný příběh. Roosje žena plná životního optimismu přes všechny hrůzy. Podivovala jsem se nad její všeobecnou iniciativou....tanec, pobyt ve vězení, v táborech, partnerské vztahy, vztahy se známými a příbuznými. Sama ukazuje v několika případech, že ji zachránila náhoda, nejednou znalost němčiny. Doporučuji! Sám autor byl díkybohu rodinný šťoura, který přes nevoli příbuzných shromažďoval a dal dohromady tuto knihu, dobře udělal.

07.05.2017 5 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Nadchl mě nápad s 20 let starým nevyřešeným připadem! S chutí jsem se začetla, ale děj je tak nějak moc porcovaný, skoky z osoby na osobu, několikrát se opakuje to, co si kdo myslí a pak se rozhodne to říct, takže se čte dvakrát to stejné. Pro mě tedy počáteční nadšení skončilo po pár stránkách. Knihu jsem ale dočetla, protože mě zajímalo kdo a proč.

05.05.2017 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Mě tedy vůbec kniha nevedla k tomu, abych se zamyslela nad tím, co by bylo kdybych kvůli ztrátě paměti "přišla" o 10let. Ze začátku jsem si říkala, že je ta kniha zvláštní, divná, podivně napsaná, ale už jen to, že jsem ji přečetla není pro mě špatná. Navíc jsem se ke knize každou chvíli vracela, chtěla ji dočíst.... Občas mě pobavily Aliciny děti a hlavně Tom se svým vědeckým pohledem...na vše!
Hlavní hrdinka v té "nepraštěné"verzi byla pro mě silně nesympatická, afektovaná fiflena, její éteričtější já "před desti lety"mi bylo daleko sympatičtější.

02.05.2017 3 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Poučná kniha, lidé by si měli víc a častěji naslouchat.

29.04.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha se mi líbila. Děj poutavý od prvních stránek. Jen jsem marně hledala, kde by si čtenář tzv.odfrknul a nalokal se aspoň mizivého množství krásna.

28.04.2017 4 z 5

Asi i proto, že mám ráda vůni kávy i knihy byl pro mě příběh, stejně jako první díl, lákadlem. Poutavý děj, čtenář "cítí" vše, co je popisováno, ať už je to již zmiňovaná káva nebo moře....
Doporučuji!

26.04.2017

Tato knížka mě okouzlila jak obalem knihy, tak dějem uvnitř. Celá atmosféra knihy byla něčím pro mě zvláštní(v dobrém slova smyslu), poutavá. Osoby rozličné a zajímavé, silný příběh a prožívání hlavní hrdinky.

26.04.2017 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Čtivá, varující kniha pro všechny ženy, které se zakoukají do cizince a nevidí začínající útlak a násilí. Je třeba být ostražitá! Dvacet let strachu, tyranie páchaná nejen na ženě samotné, ale i na jejich dětech, odpíraná svoboda pohybu venku, to je zlo největší! Autorku zachránil pravděpodobně pud sebezáchovy, síla nebyla, zdraví také ne! Těžko předvídat, jak se budou chovat tyto týrané děti ke svým potomkům....budeme doufat, že jim budou dobrými rodiči jako jim byla, v tomto případě, jejich matka.

24.04.2017 5 z 5

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Khady byla velkou bojovnicí za svou svobodu. Úžasná energie! Měla také velkou výhodu oproti některým dalším africkým ženám...podporu svých rodičů, prarodičů a sourozenců.
Přestože byla obřízka právně zakázána, někteří lidé za toto mrzačení odsouzeni, bohužel je jistě na světě dost fanatiků, kteří ji provádějí dál!
Pro osvětu doporučuji číst ve všech koutech....

20.04.2017 5 z 5

18 vteřin 18 vteřin George Shuman

Když jsem šla číst tuto knihu, nečekala jsem nic extra...podle komentářů, knížce jsem dávala šanci do 70.str. Ale opak byl pravdou...kolem 70.str. jsem si říkala, zda mě nepřestane bavit. Zajímavý příběh, postavy také. Kniha je o bestiálním sociopatovi, ale objeví se v knize i okamžiky krásna, úcty. Za mě ano! A pralinky měl rád i můj děda.

16.04.2017 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Nene, tak tuto knihu jsem mohla nechat v knihovně pro někoho jiného. V různých recenzích jsem četla, že má autorka vypravěčské umění....buď nerozumím tomu umění nebo vypravěčství. Nejspíš mi nerozumí obojí.

13.04.2017 2 z 5

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Moc pěkná kniha, u které se člověk jen utvrdí v tom, že jsou důležitější věci než boty v botníku, umyté nádobí atd. V první polovině knihy je hrdinka na plesknutí, pak přichází věci, které čtenáře udiví stejně jako hlavní hrdinku.

12.04.2017

Švábi Švábi Jo Nesbø

Na knížku od Jo Nesba jsem se těšila. Četla jsem nejen příběhy, které vyšetřuje H.Hole, ale i další. Musím napsat, že toto byl nejslabší článek. Nejsem schopna popsat čím a proč, ale kniha mě nebavila! Z celkového poctu 392stran mě bavila snad jen stovka...a to je u Jo Nesba málo!

06.04.2017

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Knížku jsem četla na sebe dlouho. I když byla zajímavá, já jsem byla malinko zklamaná. Dá se říct, že jsem fanda této autorky, mám od ní dost přečteno. Toto byl ale zatím nejslabší kousek.

01.04.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za mě...čtivá knížka. Napínavý děj, hodně zajímavých postav. Něco bylo docela předvídatelné, ale mně to prožitek nezkazilo. Přečtu si jistě další knihu od L.Kepler.

24.03.2017 5 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Tato kniha mě moc nebavila. Možná je to i tím, že mi ji doporučila známá, která z ní byla nadšená a já jsem očekávala víc! Za mě příliš rozvlekle popisované situace, kde se vlastně nic neděje. Myslím, že kdybych přečetla 100prvních stran a sto posledních o nic nepřijdu.

17.03.2017 2 z 5

Temnota Temnota Klára Janečková

Moc pěkná knížka! Detektivní zápletka na pozadí života mladé ženy, která se znovu seznamuje se svou identitou a vším, co ji obklopuje. Příjemné bylo i díky knize zavítat do černého kontinentu. Zajímavé bylo i připomenutí autorky, že Afrika odkrývá jak krásy přírody, tak zlo lidí. Vlastně ukazuje na čem všem jde vydělat peníze!

05.03.2017 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Skvělá kniha o neuvěřitelně houževnaté, vzdělané, zcestovalé, životem poznamenané ženě! Je až neuvěřitelné, že je to příběh jen jedné ženy. Klobouk dolů!

16.02.2017 5 z 5