Jordyz Jordyz komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Výborná kniha, postavy zajímavé, krásně lidsky nedokonalé....Návrat ke knize po x letech, opět nezklamala! Jen mě mrzí ten začátek a předem odtajněný konec.

27.04.2016 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Spokojenost. První část knihy se mi četla lépe, i mě víc bavila. Nemám ráda takové ty urputné konce jako z amerického filmu.Tady mi to přišlo vyvážené, přesto první polovinu hodnotím lépe.

19.02.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Nedalo se odložit, napínavé, mrazivé.

05.02.2021 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Malinku jsem četla už před několika měsíci a pamatuju si, že se četla těžce. Běsa byla celkem čtivá od začátku, ale taky jsem se místy ztrácela a musela přemýšlet, o kom to zrovna čtu. Celkově hodnotím kladně, hlavně za celkový příběh a jeho hloubku.

11.12.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nebylo to špatné. Žádné velké nadšení se nedostavilo, ale četlo se dobře.

01.12.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Skvělý díl série. Napínavé od začátku až do konce.

18.11.2020 4 z 5

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Opravdu zajímavé téma. Jen mě trochu iritovala část 'pomsta'. Daleko víc mě zajímalo téma starobince. Každopádně čtivé velmi a přečteno za dva dny.

10.11.2020 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Autorka v obou svých knihách krásně ukazuje to, jak je důležitá vlastní cesta každého. Jak nás všechny formuje rodina, zážitky, setkání.... Krásný pohled do duší každé z postav. Při letmém seznámení můžeme kohokoli lehce odsoudit za chování, názory atp., ale když poznáme jeho celou životní cestu, pochopíme. Mrzí mě, že autorka má pouze dvě knihy. Řadím mezi oblíbené.

30.08.2019 5 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha přečtena za chvíli - …. a člověk pořád doufá....

31.05.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha! Opravdu stojí za přečtení. Je napsaná tak skvěle, že jsem měla pocit, že příběh sama prožívám. Přes těžké téma se kniha četla lehce. Přečteno za 2 dny a to se mi nestává.

11.09.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tato série mě opravdu pohltila. Jsem zvědavá jak celý příběh dopadne a pro zatím vůbec netuším, jaký by ten konec mohl být - a to mě baví!
Oproti prvnímu dílu měl tendo díl větší spád a plnější děj. Za mě určitě zlepšení a těším se na další!

25.04.2018 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Pět hvězdiček moc nedávám....tady nemůžu jinak. Jsem nadšená. Velice čtivé i včetně těch pasáží záznamů. Bavila mě celá kniha a přečtena za 2 dny - to se mi taky nestává :-) Doporučuji! Úžasná kniha.

22.01.2018 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Skvělá kniha, miluju historické romány - smyšlené příběhy na pozadí skutečných událostí. Tato se četla opravdu sama, příběh krásně plynul a dozvěděla jsem se spoustu věcí o životě, pravidlech, zvycích a postaveních v té době. Hlavně postavení (o právech se snad ani nedá mluvit) žen v té době je tam krásně vykresleno. Jdu na další díl :-)

21.06.2017 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Opět se mi potvrzuje, že všude jde o byznys... Chce- li být někdo zdravý, musí používat selský rozum. Chvílemi mě až mrazilo, když jsem si uvědomila, jak bez řečí a ptaní poctivě zobeme cokoli co nám doktoři předepíší a s absolutní samozřejmostí a důvěrou jim neskutečně věříme.... Je na čase to změnit :-)

02.02.2017 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Mrzí mě, že tato serie měla jen 3 díly, klidně bych jejich osudy sledovala i déle! Za mě skvělá série a nedá se nic jiného než doporučit !

29.06.2016 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Nečekaný konec mě dostal! Jsem mile překvapená. Kniha byla celkově velice čtivá.

26.01.2021 4 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Příjemná oddychovka. Postupné odcizování jako v životě...nic není tak jak si to malujeme dopředu, každý se vyvíjí a někdy holt jiným směrem....a zklamání pramenící z nepochopení. Bavily mě pohledy z obou stran - když dva prožívají totéž a každý to vnímá jinak.

10.12.2020 4 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Napínavé, čtivé, celkem neotřelá zápletka. Za mě spokojenost.

23.11.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Skvělé čtení. Povedená série.

09.11.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Zpočátku mi překážel styl, jakým je kniha napsaná. Forma deníku psaného jakoby bez emocí mě chvílemi iritovala. Ale v půlce se to zlomilo a dočetla jsem jedním dechem. Kniha přináší víc otázek než odpovědí a určitě to není jedna z těch, na které hned po přečtení zapomenete.
To, že balet je dřina je všeobecně známo, ale až takové temno? Opravdu je láska k baletu tak velká, že jsou ochotné tohle podstupovat? Nebo díky tomu, že jsou dívky v útlém věku daleko od rodiny a mezi "svými", nevnímají toto zacházení jako něco za hranou? ...

11.06.2020 4 z 5