Jossie Jossie komentáře u knih

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Další skvělá kniha od Zafóna, na které mi vadila jediná věc - nemám ráda motiv, kdy někdo bojuje s duchem, protože to je marný boj.

05.11.2015 4 z 5

Ruská konkubína Ruská konkubína Kate Furnivall

Asi třetinu knihy mi trvalo, než jsem se začetla, pak už to bylo napínavé a zajímavé. Moje oblíbená hrdinka Valentina z prvního dílu přestala být sympatická (většinu času bych ji profackovala, aby se vzpamatovala), ale plně ji nahradila odvážná Lydie.

14.07.2015 4 z 5

Tajemství konkubíny Tajemství konkubíny Kate Furnivall

Žádný z pokračujících dílů nebyl už tak dobrý, jako Perla Petrohradu, ale tenhle závěrečný byl lepší, než druhý díl. Tento byl opravdu bohatý na děj, část v Číně, ale většina v Rusku, trochu osobně pochybuji o tom, že bylo ve Stalinově Rusku možno provádět ty věci, co dělala parta hlavních hrdinů, ale co, je to jen román. Konec byl takový, že by klidně mohlo být ještě nějaké pokračování.

14.07.2015 4 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Tak to mě hodně bavilo - atraktivní prostředí ruské revoluce, děj napínavý, Valentina je sympatická hrdinka, opravdu se mi to líbilo.

25.06.2015 5 z 5

Zákrok Zákrok Robin Cook

Tak třetina ze začátku těžká nuda - opět nezáživné lékařské popisy a k tomu ještě náboženské výklady, ale pak se to naštěstí rozběhlo a vlastně to nebylo špatné. Jack tu potká přátele z mládí a nestačí se divit.

15.06.2015 3 z 5

A Bůh mlčel A Bůh mlčel Karel Cubeca (p)

Rozjezd byl fajn, ale postupem času začalo být dost otravné číst neustálé citové výlevy zamilované Emy a takové to napětí, co bude dál, se rychle rozplynulo. Nejhorší bylo, že mi bylo celkem jedno, co se stane s hlavními postavami a fandila jsem jen těm vedlejším.

03.06.2015 3 z 5

Děti ducha Děti ducha Orson Scott Card

Uzavření Enderovy ságy mi přišlo jako nejslabší díl. Novinhu jsem nikdy neměla ráda a tady její sobectví dosáhlo vrcholu. Nové postavy - Petr a Valentina, mi také většinu času lezly na nervy, protože jen naříkaly nad svým osudem a tak jsem po celou dobu jen fandila Jane.

21.05.2015 3 z 5

Temné stezky Temné stezky Markus Heitz

Velmi čtivé jako všechny Heitzovy knihy, jen ti zcela záporní hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli. Bylo milé potkat tu Tungdila a zjistit, co se s ním dělo v době, kdy byl uvězněn za zdí.

27.04.2015 4 z 5

Krize Krize Robin Cook

Ráda jsem se vrátila k Jackovi a Laurie a do nějakých tří čtvrtin se mi kniha hodně líbila a byla napínavá, ovšem konec byl tak nějak jiný, než bych chtěla a některé otázky zůstaly nevyřešeny, takže lehké zklamání.

03.03.2015 4 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Na mě toho bylo v té knize trochu moc. Všeho. Příliš mnoho fantazie, příšer, bezmoci, mrtvol, penisového humoru... S každou další kapitolou jsem si říkala, už dost prosím. Takže díky, další díl číst nebudu.

22.01.2015 2 z 5

V břiše draka: Skutečný příběh o lásce, drogách a vězení v současné Číně V břiše draka: Skutečný příběh o lásce, drogách a vězení v současné Číně Robert H. Davies

Téma knihy je velmi zajímavé, popis života v Číně a pak ještě ze samotné věznice, ale bohužel je to napsáno velmi nečtivě a tak nějak tam chybí spousta souvislostí nebo dějů někde v pozadí. Zdlouhavé popisy přírody, zvyků lidí nebo soudních procesů jsou opravdu nezáživné, když je toho moc.

05.01.2015 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Bavilo mě to, byla jsem napjatá, chtělo se mi pořád číst, ale ten konec, ten byl tedy špatný.

07.12.2014 4 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Jak mám Enderovy knihy ráda, tahle mě moc nechytla. Hlavně pasáže z Cesty byly příliš zdlouhavé, samá morální dilemata a úvahy a všechny ta řešení krize na Luisitanii taky nebyla moc zábavná a technicky už hodně obtížně představitelná. A konec mě také nenadchl.

27.11.2014 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Moc pěkná kniha s dobrým příběhem, jen mi malinko vadilo, že 98% postav je v skrytu duše zlých a záporných a hlavní padouch je zlý až příliš a ti kladní mají zase andělská křídla. Vyloženě mě nudily pasáže s hady, ale jinak rozkrývání celého smutného příběhu bere dech.

01.11.2014 4 z 5

Velmi zajímavé, velmi depresivní a zcela neobyčejné. Mně osobně sedí Murakamiho výlet do fantasy světa víc, než jeho romány.

30.10.2014

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Na můj vkus tam té krutosti a nespravedlnosti bylo až moc. Ale čtivé to určitě bylo.

28.09.2014 4 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Nic proti té knize nemám, nějaké logiské nesmysly u scifek neřeším, beru to jako fantazii a pobavení, jen mě od Cooka víc baví jeho lékařské detektivky.

31.07.2014 3 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Velmi čtivé a pasáž s inkvizicí byla drsná a hodně napínavá, jen příliš mnoho šťasných náhod kazí dojem z knihy.

30.07.2014 4 z 5

Epidemie Epidemie Robin Cook

Knize moc neprospělo přílišné popisování všech infekcí a lékařských procedur. Také jsem bohužel dost brzy odhalila pachatele, ale jinak to bylo příjemné první setkání s Jackem.

25.07.2014 4 z 5

Zátoka bouří Zátoka bouří Patricia Shaw

Zatím nejdrsnější kniha od této autorky a zároveň nejnapínavější. Barvitě popsaný život trestanců v kolonii, všechny kruté tresty, pokusy o útěk, nespravedlivý pohled "obyčejných lidí" na tyto často nevinně odsouzené - moc dobře se to četlo.

10.07.2014 5 z 5