Kackac77 Kackac77 komentáře u knih

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Stejně jako první kniha od autorky, je to takový nenáročný pohodový poslech (poslouchala jsem audioknihu). Krátká odpočinková kniha. Není v ní nic hlubokého, ani žádnou velkou myšlenku v ní neobjevíte, ale bylo to fajn.

20.04.2023 4 z 5

Svatojakubská cesta - Velký průvodce Svatojakubská cesta - Velký průvodce Anke Benstem

Jednu svatojakubskou cestu mám za sebou před pár lety a na druhou se chystám. Tento průvodce je super, neukazuje pouze trasy a kilometry, ale zastavuje se na místech kudy poutník jde a ukazuje z těchto míst zajímavosti. Super kniha.

07.04.2023 5 z 5

Zahradničení bez rytí Zahradničení bez rytí Charles Dowding

Zajímavý nový pohled na zahradničení. Zkouším to na kousku zahrady, uvidím jak to dopadne. V knize jsou jasné, jednoduché návody.

07.04.2023 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Detektivky čtu občas, tuto jsem poslouchala jako audioknihu a pro mě překvapivě to bylo opravdu dobré. Velmi napínavý příběh, prolíná se tu přítomnost s minulostí a v určité části se potkají. Od autora je to moje první kniha a určitě ne poslední. Dobře popsané postavy, motivy postav, nebylo to moc předvídatelné, což je u detektivky dobře.

22.03.2023 4 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

Další díl Rytířů z Vřesové. Boje mezi pány, úklady, zabíjení...atd. Já moc na ty "bojové" věci nejsem, a právě proto mě i překvapuje, že se mi tato série tak líbí. Je fakt, že Wolfram a Beneš už začínají být trošku jako historický Chuck Norris. No ale stejně jim fandím. I na romantiku si trošku člověk přijde... Prostě hezky se to čte.

14.02.2023 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Série o Platnéři se mi asi líbila o chlup víc. Ale stejně to bylo dobré čtení. Trochu rozvleklé a ztrácela jsem se v postavách, na které jsem si začala zvykat až v druhé polovině. Každopádně jdu do dalšího dílu.

14.01.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Děj nás zavede do začátku 16. stol. , do Čech přijíždí francouzska Diana, vdova po Vilémovi, hledá zde útočiště u svého švagra Jana. Jan není vůbec že své švagrové nadšený, naopak, ale na svém hradě ji nechá.. V příběhu dochází k různým dramatům, např. epidemie moru, různá přepadení, úklady o život, ale vše dopadne.....jak má. Mně se to líbilo. Paní Körnerová, má i lepší knihy, ale já jsem vůči ní dost nekritická, a tak dávám 5 hvězdiček.

10.01.2023 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Poslouchala jsem jako audioknihu na doporučení. Není to můj obvyklý žánr, ale překvapivě mě to bavilo. Příběh byl moc hezký. Pavoučka (hlavní postavu) jsem si moc oblíbila. Určitě zkusím další díl.

29.12.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Čtení této knížky byla taková poklidná plavba. Nejsou tu žádná dramata, zvraty, nerozjitřuje žádné velké emoce. Přesto je v něm tolik lidskosti. Hezky se to četlo.

15.12.2022 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Sci-fi není můj obvyklý žánr. Tuto knížku jsem četla díky čtenářského klubu. Bylo to zvláštní, nečetlo se mi to dobře, špatně se mi soustředilo na děj, přečetla jsem ji snad 3x, jak jsem se pořád vracela. Ale přesto některé povídky a myšlenky v nich mě zaujaly. Všechno se to točilo kolem tří zákonů robotiky a jak je všechno vlastně relativní...

01.12.2022 4 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

Ze začátku jsem si říkala, že to budou max tři hvězdy, takové nemastné neslané, bez emocí.
Ale pak v průběhu....mi došlo, že se mi to vlastně líbí. Normální životy normálních lidí. Přešlapy, pády, chvilky šťastné i nešťastné, trapné, .... prostě život.
Četlo se to hezky.

19.11.2022 4 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Příběh Stefanie a Hermíny pokračuje a je opět super. Děj je zajímavý, plný zvratů a prostě se to krásně čte. Těším se na třetí díl. Ten konec mě ták překvapil a nakopl k dalšímu dílu...

15.09.2022 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Poslední dobou mi vůbec nesedí romantické knížky, a to jsem je dřív fakt měla ráda. Co jsem četla v nedávné době mi připadalo až přiblblé. Tento příběh se mi ale fakt líbil. Ne, že by to bylo něco světoborného, vlastně to probíhalo podle známých romantických scénářů. Ale četlo se to hezky, chvílemi jsem se i zasmála, Daphne a Simon se mi líbili. Viděla jsem i nějaký díl seriálu z Netflixu a musím říct, že knížka je mnohem lepší. Taková milá odpočinkovka, vlastně jsem se dost často přistihla, že se u čtení culím.

20.08.2022 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Líbila se mi ta myšlenka, jak se člověk změní za 10 let, co s ním život udělá, nutilo mě to přemýšlet o mých posledních deseti letech. Některé pasáže mi ale připadaly dost rozvleklé a něco i úplně zbytečné, např. útržky z blogu Frannie. Byla jsem napjatá, jak to dopadne, ale nakonec celý průběh knihy i konec byl takový....nijaký.

14.07.2022 3 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Toto je moje, myslím, třetí kniha od Kundery. Tato byla taková víc filosofická...dějově se tam toho nestane. Mně se ale moc líbí Kunderovy úvahy, líbí se mi jak pracuje s jazykem. Kolikrát se při čtení chytnu, jak si říkám: ty jo, to mě nenapadlo to vidět takto...

24.03.2024 4 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Audiokniha na ČRo
Velmi dobře se to poslouchalo. Autorka píše o vlastní zkušenosti s ADHD a zároveň s autismem. Teda mít obě tyto poruchy je masakr - jak sama píše, ..autismus chce rituály, chce mít všechno jisté a srovnané, a ADHD zase tahá člověka do bordelu v životě, který autista těžko snáší. Mám dospělou dceru s ADHD, takže jsem spoustu prvků, způsobů chování, jednání.. poznávala. Přesto nemám ráda schovávání se za tuto poruchu. Autorka popisuje jak by mohla vypadat inkluze ve školách, líbí se mi to, ale zároveň mi to přijde trošku zidealizované. Každopádně zajímavé čtení. Chvílemi i vtipné. Mně to odpovídá na mé vnitřní otázky, nebo spíše mi to potvrzuje, co cítím už dýl...jediné, co se s tím dá dělat, je to přijmou a naučit se s tím žít.

16.02.2024 4 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Audiokniha
Už delší dobu jsem měla knížku připravenou k poslechu, nevím, proč jsem ji odkládala, byla super. Střídají se tu vyprávění o dvou ženách - Katce a Marii, ke konci knihy se příběhy těchto žen protnou. Celou dobu mě čtení bavilo, jsou tam smutné fáze a možná i trošku dramatické, ale i vtipné. Za mě fajn čtení.

06.02.2024 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Jarmila Čapková

Audiokniha na ČRo
Velmi milé čtení. Přestože jsem si myslela, že o Čapkovi toho dost vím, třeba ze školy, apod.,...tak mě spousta informací z knížky překvapilo. Byla opravdu zajímavá. Třeba kapitola o smrti Karla Čapka, jak vlastně díky své předčasné smrti unikl tomu koncentráku. Taky jsem nevěděla, že Jarmila Čapková svého muže ještě dlouho po válce hledala, věřila, že žije... trvalo jí než pochopila, přijala, že je mrtvý.

29.01.2024 5 z 5

Vlastníci Vlastníci Jiří Havelka

Audiokniha
Tak nevím jestli je to víc vtipné nebo děsivé. Když jsem ještě bydlela v bytě, tak jsem pár schůzí zažila. Tato knížka právě skvěle umí zachytit tu atmosféru, že si každý mele svoje, a nespojí se to ani kdyby jste se rozkrájeli. Knížka je taková super jednohubka na odpoledne.

22.01.2024 4 z 5

Bohumil Bohumil Veronika Hájek Hurdová

(SPOILER) Příběh se mi líbil. Bohumil byl sympoš, i když se i chápala, proč ho opustila žena. Co se týče děje, určitě nečekejte nic napínavého a vlastně ani světoborného, to vyprávění si spíš tak jako plyne a je trošku o ničem a trošku o všem, nevím jak to jinak vyjádřit. Cítím v tom hodně autorčiny názory na svět, se kterými více méně souzním, ale občas mi to přišlo takové zvláštně prvoplánové... Mne ten konec až tak nevadil, ale je fakt, že působí divně. Nepotřebuji mít uzavřené příběhy a happy endy nebo naopak srdceryvné ubrečené konce. Autorka ale píše píše, a pak najednou to vypadá, jakoby už ji to přestalo bavit a tak to uzavře tak nějak do ztracena.... Přesto hodnotím dobře, protože navzdory tomu co jsem napsala, mě moc bavilo to číst, a bylo to takové pohlazení po duši.

13.01.2024 5 z 5