kahuda01 kahuda01 komentáře u knih

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Za mě slabší, než předchozí díl, ale pořád velmi dobré. Wallander se chová nelogicky, téma JAR mě tak nebavilo, zajímavé je, jak si někteří v roce 1993 představovali, že až skončí útlak zlého bílého muže, tak bude vše zalité sluncem... No a kde je JAR dnes? Blíží se Zimbabwe, všechno rozkradeno, ulice ovládají gangy...

14.06.2024 4 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Excelentní kousek! Ocitl jsem se v totalitním Lotyšsku, přímo jsem cítil kouř ze silných cigaret obou plukovníků, autor mistrně vylíčil strach a šeď života v komunistickém východním bloku, a i jako detektivka to bylo super.

20.05.2024 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Tak jsem se do pustil do Mankella, líbilo se mi, imigrantská linka sice tolik ne, ale celkově velice slušná krimi. Vyrážím na druhý díl.

08.05.2024 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Tak to sedlo, tady se Yrsa předvedla ve skvělé formě. Bavilo mě střídání dějových a časových linek, parádní popis islandské divočiny, konec trochu odbytý, ale celkově super. Tady se autorka trefila do černého (spíše do bílého)

27.04.2024 5 z 5

Jmenuju se Ozzy Jmenuju se Ozzy Ozzy Osbourne

Nemohu hodnotit jinak než 5,
God bless Ozzy Osbourne.

15.04.2024 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Paráda, knihu jsem si moc užil. Pomalejší tempo vyprávění, žádné drastické pasáže. Na obzoru se rýsuje zajímavá dvojice "vyšetřovatelů". Těším se na další díl...

05.03.2024 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Tak tohle se Tess povedlo. Zajímavé téma, propracovaná zápletka, rozhodně doporučuji.

15.02.2024 5 z 5

Den popela Den popela Jean Christophe Grangé

Četlo se dobře, viděl bych to tak na 4,5 hvězdy, lepší než předchozí díl, ale už třetí kniha na stejné téma...

05.02.2024 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Těšil jsem se na pokračování, nejsem zklamaný, ale kniha mě nevtáhla úplně do děje, motiv byl pro mě neuvěřitelný, atmosféra dostatečně hutná a "pomocnice komisaře Niémanse mi tak docela nesedla. Pěkné čtyři hvězdy.

26.01.2024 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Když jsem zjistil, že existují další dva díly série s komisařem Niémansem, tak jsem si dal pro osvěžení znovu Purpurové řeky. První dvě třetiny super, ke konci trochu zmatku a rychlé rozuzlení, takže na pět hvězd to nevidím, ale jinak super počtení a vyrážím na druhý díl.

10.01.2024 4 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Nebavilo, spousta zbytečných pasáží o jídle, pití a konání potřeby. Hlavní dvojice vyšetřovatelů nesympatická, jakýsi pokus o klasickou detektivku. Další díl už číst nebudu.

27.12.2023 2 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Lahůdka, Minier je zpět a v plné síle. První polovina byla lepší, potom autorovi trochu došel dech a konec byl pro mě lehké zklamání. Nicméně epilog to napravil a už se těším na další knihu.

17.12.2023 5 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Willa mohlo být více, stránek méně a střídání časových linek mi taky trochu dělalo problémy. Jinak super kniha

05.12.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

No byla to jízda, JD má tah na branku, psát umí, o tom není pochyb, ale těch výbuchů bylo trochu moc a přišlo mi to hodně "americké". Celkově spokojenost.

09.08.2023 4 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Opět další klasická "Lincolnovka", zajímavé téma spoustu zvratů, zpočátku jsem byl nadšený, ale ke konci Jefferymu nějak došel dech, takže lepší 4 hvězdy.

22.07.2023 4 z 5

Transatlantik Transatlantik Volker Kutscher

Tak nevím, na pět hvězd to nevidím, první polovina byla dost nudná, pak se to rozjelo, ale nebylo to úplně ono.

26.06.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Super, Nesbo opět potvrdil, že umí psát. Zajímavé téma, nekompatibilní skupina "vyšetřovatelů" a hodně zvratů. Pachatele jsem odhadl brzo, ale autor si mě zase povodil...

27.05.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tak Chris opět posunul laťku opět o něco výše, možná už toho násilí bylo trochu moc. Motiv jsem uhodl docela brzo, ale pachatele ani náhodou. Jinak opět parádní jízda za plný počet!

30.04.2023 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nemohu hodnotit jinak než 5, film znám a lituji, že jsem ho viděl dřív, než jsem četl knihu... Super počtení, hrozně rychle to uteklo. P. S. : Kombajn všechny dostane

10.04.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Yrso Yrso, co mi to děláš? Opět velmi dobrý začátek, slušný konec, ale to mezi - vata a nuda. sice tentokrát lepší než minule, ale opět zklamání. Jsem rád, že už je série za mnou...

31.03.2023 3 z 5