karelpeter karelpeter komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Podoba příběhu s jakýmikoliv státy či politickými režimy je samozřejmě úplně náhodná! :-)

19.10.2022 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Po všech těch pozitivních referencích jsem čekal asi trochu víc, ale kniha je čtivá a postupně graduje. Surový popis válečného šílenství.

27.05.2023 4 z 5

Pokud vám zbyly nějaké iluze o politice, radši tuto knihu nečtěte.

25.12.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pozoruhodné, že tohle někdo napsal v roce 1948 ..

28.08.2018 4 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Poutavě napsaný příběh českého zedníka, který se nebál přijmout novou pracovní výzvu.

01.08.2022 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Neuvěřitelné. Strhující. Hrůzostrašné.

03.01.2021 5 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Fráze " růstové nastavení mysli " je v knize tak často opakované, že vás už v druhé kapitole začne štvát.

09.10.2022 2 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Zajímavý přehled, kam se lidstvo posunulo za poslední dekády.

14.02.2021 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Ze začátku se človek v těch norských jménech trochu ztrácí. Kolem poloviny knihy ztrácí motivaci číst, ale pak se příběh rozjede a knihu chcete naopak dočít hned :-)

27.10.2018 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Vcelku rozumný přístup ke stravování.

03.01.2023 4 z 5

Myšlenky Tomáše Bati Myšlenky Tomáše Bati Tomáš Baťa

Kniha pro nečtenáře .. Jedná se o cca 100 myšlenek na 140 stránkách malého formátu .. Přečte to za 30 minut. Myšlenky každopádně stojí za přečtení.

01.01.2023 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis Nikdy nedělej kompromis Christopher Voss

Zajimava kniha od vyjednavace FBI. Obchodne pouzitelne techniky prolozene zajimavymi pribehy z autorovy kariery profesionalniho vyjednavace. Stoji za precteni.

31.07.2022 5 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Super čtení, krásně zmapované počátky " kariéry " kmotra Mrázka.

03.07.2022 5 z 5

Většina knihy je věnovaná spíše minulosti, nez budoucnosti. V části věnované budoucnosti se autor zamýšlí, nakolik budou v budoucnosti potřeba lidí .. případně kteří :)

09.04.2022 3 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Trochu náročnější čtení a úvahy vycházející často až z bible.

12.03.2022 4 z 5

Kniha by se dala zkrátit, některé věci jsou zbytečně roztahané a opakované. Základní myšlenky by se ovšem daly tesat do kamene. Základní čtení pro každého, kdo se chce ujistit, zda je zaměstnání pro něj ta nejlepší volba generování příjmu.

13.02.2022 4 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Nastavovaná kaše předchozí knihy. Příliž filozifické, místama jsem měl pocit, že čtu bibli..

29.10.2020 1 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Prirucka jak se malymi krucky dostat k velkym zmenam.

24.10.2020 4 z 5

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

Neuvěřitelné, že jsou ty myšlenky a projevy staré 100 let. Daly by se tesat do kamene. Smekám.

20.09.2020 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Základy osobních financí v příbězích ze starého Babylónu.

25.04.2020 4 z 5