Karoley Karoley komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Jak žít, když člověk dostane do vínku dar, o který nestojí?

Od Petry Dvořákové jsem četla Vrány, které ve mně zanechaly hluboký dojem.. a Zahrada slibovala podobně silný příběh.
Starý dům se zanedbanou zahradou, bývalý kněz, pocit vyhoření, samota, odcizení vůči všem a všemu, poznání sebe sama a jeden temný dar. Kudy vede hranice mezi odmítnutím a přijetím nepřijatelného?

Přečteno během jednoho odpoledne. Jarka mi bylo neskutečně líto, ke konci i slza ukápla.. ale pravda je taková, že v reálu bych ho za souseda nechtěla, bála bych se. Hodně kontroverzní téma.

06.03.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Vražda maskovaná jako sebevražda. Sekta. Kontrola. Manipulace. Vražedná mysl.

Moje dvanáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Mladá vysokoškolačka byla nalezená doma v posteli s proříznutým hrdlem a nožem v ruce.. stopy vedou k Farmě jednoty, zdánlivě neškodném uzavřeném společenství, v němž dívka žila. Kim se pokusí do sekty nasadit svého člověka..
Druhá dějová linka je věnována starému případu Bryanta. Kupodivu mě hned napadlo, jaké bude rozuzlení.

Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Jdu na Smrtící volání!

09.06.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Čím ďábelštější zlo, tím vražednější hra…

Druhý případ Kim Stoneové je opět skvělý! Tentokrát nahlédneme do zvrácené mysli sociopata, který se neštítí ničeho. A pro Kim to bude hodně osobní, dozvíme se další detaily z jejího ponurého dětství.

Genesis Genesis Chris Carter

Genesis. Lekce strachu, bolesti a smrti. Vrah ještě zvrácenější, než kdy dřív...

Naši staří známí detektivové z útvaru ÚNTČ - Robert Hunter a Carlos Garcia tentokrát pátrají po sériovém vrahovi, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit.

Můj dvanáctý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. A teď zas čekat!

07.06.2023 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy...

Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví.

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Za týden jsem přečetla první tři díly, což je myslím nejlepší recenze! Skvělá kniha! Pátrání v minulosti, temné tajemství, spiklenci, nález ostatků u bývalého dětského domova.. střípky z ponurého dětství hlavní hrdinky Kim. Zas mám sérii, která mi nedá spát, než ji celou dočtu!

Misery Misery Stephen King

Psal, aby se uživil. Teď musí psát, aby přežil.

Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Po osudné autonehodě se ovšem dostane do odlehlého horského domova Annie Wilkesové. Annie miluje příběhy o Misery a ani trochu se jí nelíbí, jaký konec potkal její oblíbenou hrdinku v nejnovější knize. A nespokojená Annie je velmi nebezpečná Annie.

Skvělá atmosféra strachu, děsivá Annie a její nedobrovolný pacient Pavlík. Opravdu slušné psycho!

14.04.2022 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou cenu má lidský život?

1941, sovětské čistky, deportace na Sibiř, nucené práce v kolchozu a za polárním kruhem. Život v šedých tónech.

Píše se rok 1941. Litva. Patnáctiletou Linu s rodinou odvleče z domova sovětská tajná policie. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři. Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství.

Moje druhá kniha od Ruty Sepetysové (Musím tě zradit, V šedých tónech) a opět skvělé čtení! Přečteno během jediného dne! Přidávám do oblíbených (knihu i autorku) a jdu si nachystat Sůl moře!

20.03.2024 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Konečně si hrajeme. Moji hru. Tobě se ale líbit nebude.

Moje jedenáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Každoroční soutěž talentovaných dětí, malí géniové a jejich ambiciózní rodiče. Zabíjí někdo kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti? Kim a její tým mají plné ruce práce, pobavila nová kolegyně "Fifi".
Druhá dějová linka je věnována Pennovi, který prošetřuje svůj dřívější případ. Neudělali během vyšetřování někde chybu? Zabásli správného člověka?
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od této autorky nevydrží. Už mám nachystaný další díl!

10.05.2023 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

HH 12 - Nůž
Nůž vražen do srdce čtenáře. Nejbolestnější díl s Harrym.
Kdo cítí nenávist tak silnou, aby vraždil?

Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Můj dvanáctý (a zatím poslední) Harry Hole, vraha jsem jako obvykle neodhalila a ten konec! Nemůžu se dočkat, jaký další osud Nesbo Harrymu nachystá.

21.09.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Josie Quinnová musí vykopat hluboko pohřbená tajemství.

Matčin hrob je pro mě zatím nejlepším dílem ze série! Dozvídáme se o nelehkém dětství malé Josie, o záhadách kolem její matky.. a ten konec! Přečteno za jediný den, knihu vůbec nešlo odložit! Dávám 5 všemi 10!

25.05.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Ztratily se dvě.
Vrátit se může jen jedna.
Ti druzí mají smůlu.
Jejich holčička zemře..

Třetí případ Kim Stoneové. Dvě unesené holčičky. Dva páry truchlících rodičů a jejich tajemství. Jedna tichá modlitba. Skvělá detektivka, tento díl se mi líbil zatím ze všech nejvíc. Přečteno během jediného dne, vůbec se nedalo od knihy odtrhnout!

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Nimomu nevěř.
Nic neříkej.
Špehové jsou všude.

Rumunsko, 1989. Režim diktátora Nicolaea Ceauşesca provází izolace a strach. Příběh sedmnáctiletého Cristiana Floresca, na kterého se zaměří tajná policie a nutí ho, aby donášel na své blízké. Když přijde čas, dychtivě se připojí k revoluci a je odhodlaný bojovat za změnu. Jaká je však cena za svobodu?

Moje první kniha od Ruty Sepetysové a jsem nadšená! Na knihu jsem se chystala delší dobu a konečně nastal její čas. Přečteno za dva večery, od příběhu se nedalo odtrhnout!
Ráda si přečtu od autorky "V šedých tónech".

12.08.2023 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Příběh o mentálně postiženém mladém muži jménem Charlie Gordon a laboratorní myšce Algernon. Během operace mozku je jím oběma uměle navýšená inteligence. Charlie nám formou deníkových záznamů odhaluje své nitro. Je sice mohem chytřejší, je ale i šťastnější? Skvělá kniha, zas mám nad čím rozjímat. Dávám 5 hvězd a jen lituji, že jsem se ke knize nedostala dřív.

30.12.2022 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Moje patnáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Tuhle sérii prostě miluju!

Inspektorka Kim Stoneová a její tým tentokrát řeší brutální vraždu muže v průmyslové zóně. Po rodině oběti se záhy slehne zem, zůstávají jen otazníky, hradba mlčení a spletité lži.

Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Zajímavá byla i druhá vyšetřovací linie v čele s novinářkou Frostovou, rozuzlení mě překvapilo víc než samotný vrah ;) Už se nemůžu dočkat až bude přeložený další díl (Stolen ones), závěr knihy mě dost navnadil!

21.09.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Temné tajemství z minulosti.
Nefunkční rodinné vztahy.
Všudypřítomné kočky.

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda, nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zastírající minulost.

Moje druhá kniha od Michaely Klevisové (Prokletý kraj, Kroky vraha), první s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem. A bylo to prima čtení!
Docela mě ale překvapilo, jak málo prostoru bylo věnováno samotnému Bergmanovi, vše se točilo kolem Julie a jejích životních trampot. Vraha jsem neuhodla, tento motiv mě vůbec nenapadl. V dohledné době si ráda přečtu další díly ze série!

21.09.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Preguel k sérii detektivek s Kim Stone.

První krev je prvním případem, který vyšetřuje Kim se svými novými podřízenými - Bryantem, Dawsonem a Stacey. Případ je zavede do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů.
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Už se moc těším na Spletité lži, mají vyjít o prázdninách!

14.07.2023 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jak daleko jste ochotni zajít, abyste uchránili svá nejtemnější tajemství?

Moje osmá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení! Školní bratrstva, skryté karty, privilegované bohaté dětičky. Tým Kim Stoneové vyšetřuje sérii podivných úmrtí na soukromé elitní škole. Vraha jsem neuhodla a závěr mě zdrtil!
Vrhám se hned na Osudný slib, abych věděla, co se bude dít dál..

22.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jde vůbec najít vraha, který zničil všechny důkazy? Erika Fosterová se vrací v novém případu.

Moje desátá kniha od Roberta Bryndzy, po delší době se setkáváme s Erikou, což mě potěšilo, přece jen ji mám radši než novou Kate. Eričin tým tentokrát pátrá po sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky.. a je schopen i vraždit, jen aby nebyl odhalen. Přečteno za dva dny, jinak to snad ani u tohoto autora nejde! Těším se na další díl!

12.12.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Další případ Josie Quinnové se týká uneseného miminka.. vodítkem k případu by mohla být mladá žena, která ovšem ztratila paměť.. nebo to jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo budoucí oběť?
Přečteno během soboty, knihu nešlo vůbec odložit.. a to jsem myslela, že jen tak nakouknu a přečtu pár kapitol :))

25.05.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

On je atraktivní a bohatý. Ona má šarm a eleganci. Možná je nechcete mít rádi, ale máte. Jack a Grace jsou nerozluční, stále bláznivě zamilovaní. Je to dokonalé manželství, nebo dokonalá lež? Co se děje za zavřenými dveřmi?

Přečteno takřka jedním dechem, příběh vás chytí na první straně a vypustí ze svých spárů až na úplném konci. Hodně velké psycho! Dávám 5 všemi 10 :)

17.02.2022 5 z 5