Karoley Karoley komentáře u knih

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Čím ďábelštější zlo, tím vražednější hra…

Druhý případ Kim Stoneové je opět skvělý! Tentokrát nahlédneme do zvrácené mysli sociopata, který se neštítí ničeho. A pro Kim to bude hodně osobní, dozvíme se další detaily z jejího ponurého dětství.

24.01.2023 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy...

Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví.

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Za týden jsem přečetla první tři díly, což je myslím nejlepší recenze! Skvělá kniha! Pátrání v minulosti, temné tajemství, spiklenci, nález ostatků u bývalého dětského domova.. střípky z ponurého dětství hlavní hrdinky Kim. Zas mám sérii, která mi nedá spát, než ji celou dočtu!

24.01.2023 5 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Ohlušující, hrozivý, smrtící... Zvuk.

U hory Mount Hood v Oregonu žije komunita horalů, která se straní civilizace. Když oblast zasáhne podivná akustická anomálie, uniknou jí jen dvě dívky.

Moje pátá kniha od J.D. Barkera (trilogie Sam Porter a Volající). Sci-fi obecně moc nemusím, ale dala jsem si tentokrát říct :)) První třetina se mi líbila asi nejvíc - karanténa, strach, mrazení, nejistota, otázky bez odpovědí.. a ZVUK. Dávám 4 slušné hvězdy, příjemný čtenářský zážitek, přečteno za dva večery.

24.01.2023 4 z 5

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Blíží se konec světa - čas na poslední road trip!

Můj šestý román od Jonassona, Analfabetku a Stoletého staříka asi už nic nepřekoná, ale stále je to hodně vtipné čtení.
Hlavní hrdinové jsou pěkná sebranka - hlupák, prorokyně konce světa, tetka s fialovými vlasy a prezident afrického ostrova Kondory, přezdívaný "kretén" :)) Menší roli si střihne i americký prezident Ob(r)ama.
Dobře jsem se bavila. A Johana bych si nechala už jen kvůli těm lahodným pokrmům!

10.01.2023 4 z 5

Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezka. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše.

Během čekání na Šikmý kostel trojku jsem se pustila do Životic. O vesnici a jejím tragickém osudu během války jsem nikdy neslyšela. Silná kniha. Gestapo se pomstilo na nevinných obyvatelích obce. Připomnělo mi to Lidice a Ležáky, které byly komplet vyhlazeny během heydrichiády. V Životicích měli být povražděni "pouze" muži bez "volkslistu" (i když to dopadlo trochu jinak), tedy ti, kteří se odmítli přihlásit k německému občanství. Ti, co pomáhali Partyzánům, byli i s rodinou odvlečeni do koncentračních táborů..

Opravdu silný čtenářský zážitek. V jednu chvíli i slza ukápla. Vřele doporučuji!

Kniha je z části beletrie, z části literatura faktu. Nechybí dobové fotografie, výpovědi pamětníků, úryvky z místní kroniky a tisku.

10.01.2023 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pět bajek z kouzelného světa Harryho Pottera, doplněných poznámkami Albuse Brumbála. Z původních run přeložila Hermiona Grangerová.
Tak tyhle pohádky čtou čarodějové před spaním svým dětem ;) Pro fanoušky HH povinnost. Přečteno během chvilky, příjemná jednohubka.

Čaroděj a skákající hrnec 4*
Fontána příznivé sudby 5*
Mágovo chlupaté srdce 4*
Králice Alice a chechtavý pařez 4*
Příběh tří bratří 5*

+ hvězda navrch za Brumbálův vědecký rozbor jednotlivých bajek, to se mi moc líbilo.

30.12.2022 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Sbírka dystopických příběhů z nedaleké budoucnosti, v níž se zhroutila tradiční společnost.
Tento žánr příliš nevyhledávám, ale Nesbo je můj oblíbenec, tak jsem to zkusila, a nelituji. Příjemné čtení na dva večery.

Krysí ostrov - 4* (o pomstě a spravedlnosti v postpandemické Americe, výborná pointa)
Skartovačka - 3* (objev léku proti stárnutí)
Cikády 4 * (láska až za hrob)
Sérum - 4* (synův boj s otcem o dědictví)
Černý jezdec - 4* (střet zabijáků představující šachovou partii)

30.12.2022 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zazvonil zvonec a příběhům o naší milé aristokratce je konec. V posledním díle se Marie Kostková z Kostky ocitá pod palbou lásky, přímo uprostřed milostné šmodrchanice. A protože se nedokáže mezi nápadníky rozhodnout, nezbývá jí než čekat, až se to samo "vystříbří". Paní Tichá opět perlí, ta ženská mě chce zabít smíchy! Ještě jeden díl o manželských trampotách bych snesla ;)

30.12.2022

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Příběh o mentálně postiženém mladém muži jménem Charlie Gordon a laboratorní myšce Algernon. Během operace mozku je jím oběma uměle navýšená inteligence. Charlie nám formou deníkových záznamů odhaluje své nitro. Je sice mohem chytřejší, je ale i šťastnější? Skvělá kniha, zas mám nad čím rozjímat. Dávám 5 hvězd a jen lituji, že jsem se ke knize nedostala dřív.

30.12.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jde vůbec najít vraha, který zničil všechny důkazy? Erika Fosterová se vrací v novém případu.

Moje desátá kniha od Roberta Bryndzy, po delší době se setkáváme s Erikou, což mě potěšilo, přece jen ji mám radši než novou Kate. Eričin tým tentokrát pátrá po sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky.. a je schopen i vraždit, jen aby nebyl odhalen. Přečteno za dva dny, jinak to snad ani u tohoto autora nejde! Těším se na další díl!

12.12.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?

Na říčním člunu v Londýně je nalezen brutálně zavražděný mladík. V centru pozornosti se ocitají tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily. Laura, mladá dívka, která měla s Danielem poměr. Sousedka Miriam, která mrtvolu objevila. Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad ztrátou svého malého syna.
Příběh je to docela zamotaný. Nejvíce mě bavila dějová linka točící se kolem minulosti Miriam. Přečteno za dva dny, Dívka ve vlaku to sice není, ale bavilo mě to dost!

21.11.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Josie Quinnová musí tentokrát kopat v hluboké minulosti.

Moje pátá kniha od Lisy Regan (Mizející dívky, Dívka beze jména, Matčin hrob, Nečekané přiznání) a opět velká spokojenost!
Případ se tentokrát točí kolem vraždy matky Noaha, přítele Josii. Kde se v jejím domě vzaly předměty patřící desítky let pohřešovaným osobám? Je možné, že by se Noahova laskavá a spořádaná matka zapletla do zločinu? Jak hluboko je zakopaná pravda?

Přečteno během dvou dní, jinak to u této autorky ani nejde :) V angličtině už vyšlo dalších deset dílů, tak se máme na co těšit!

19.11.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Každá rodina má své tradice. Některá má navíc i tajemství.

Neděle odpoledne je příběhem o trápeních a tragédiích jedné rodiny, vyprávěným ze tří perspektiv. Pohledem syna Tea, matky Maryčky a otce Jaroslava. Je to kniha o vzájemném míjení i sbližování.

Moje pátá kniha od V. Hanišové (Houbařka, Anežka, Rekonstrukce, Dlouhá trať) a opět jsem nadšená!
Mlčení, smutek a jedno bolestné tajemství. Proč se matka upnula na sektu a izoluje syna od okolního světa? Co je s Teem? Kam mizí otec každou neděli odpoledne? Na konci mi bylo líto všech tří.
Dávám 5 hvězd a už se těším na další rodinné drama z dílny V. Hanišové, ta ona umí prostě skvěle!

17.11.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

I temná minulost jednou vyjde na světlo.

Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru (vyhnání Čechů ze Sudet, poválečný odsun Němců, příchod rumunských Slováků). Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerda se sem vrací z nouze po rozvodu. Linda tu pátrá po minulosti své rodiny..

Moje první kniha od Michaely Klevisové a jsem nadšená! Přečteno za dva dny, asi se vrhnu na detektivky s Josefem Bergmanem!

07.11.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Mezi stromy číhá zlo.
Tenhle les má prohnilé kořeny.

Před dvaceti lety v hlubokých lesích Orlických hor beze stopy zmizel jeho nejlepší kamarád. Po letech se Petr vrací do rodné vesnice, aby našel smíření. Z hlubin minulosti se vynořují nejen staří známí, ale i děsivé vzpomínky.
Nalákalo mě zjištění, že kniha potěší milovníky Kinga, Kariky a Tudor. Což jsem! Kačer, Pizizubka a Helena. Tajemství ukryté v lůnu Orlických hor, místní folklor, dětské stopy vedoucí k lesu.. Skvělý čtenářský zážitek! Doporučuji číst v noci.. v lese :))

07.11.2022 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Dvojitá porce temné imaginace. Soubor deseti povídek rozdělený na dvě části - Hlad a Žízeň. Mrazivé vyprávění zachycuje sto let přízračné historie vrchu Čebrať a nedalekého Ružomberku.

Můj šestý Karika (Trhlina, Strach, Tma, Smršť, Propast). V hlavní roli žlutá větrovka, jutová maska a černý kurf. Nejvíce se mi líbila povídka Strach, Výlet a Hajej. Bavilo mě, jak se jednotlivé příběhy proplétají v prostoru a čase. Doporučuji číst v noci!

Hlad 4 - (maska z juty)
Strach 5 - (vlak, žlutá větrovka)
Mlžiště 3,5 (vojáci)
Výlet 5 - (žlutá větrovka, Monika)
Bílé jámy 3 - (panelák, babka, voják)

Hajej 5 - (žlutá větrovka, Jana)
Teufelsloch - 4 (černý kufr, Černý)
Žízeň - 3,5 (žlutá větrovka, maska z juty)

07.11.2022 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Když si zapíše vaše jméno, je to rozsudek smrti...

Byla jednou jedna kapsářka Angie a té se podařilo omylem ukrást něco, co jí možná bude stát život..
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia pátrají po sériovém vrahovi, který se před ničím nezastaví. Byl okraden o svůj nejcennější majetek. A teď ho musí dostat zpátky za každou cenu.

Můj jedenáctý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Už se těším až k nám na jaře dorazí Genesis!

03.10.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

V téhle krvavé hře jde detektivu Hunterovi o život.

Pokračování Zloby. Souboj geniálních mozků detektiva Roberta Huntera a sériového vraha Luciena Foltera. Může v téhle vražedné hře vůbec někdo vyhrát?

Můj desátý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. U samotného závěru jsem skoro nedýchala, hodně překvapivé.

03.10.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Vítejte v Galerii mrtvých! Těla zavražděných jsou umělecká díla.

Můj devátý Carter a opět jsem nadšená! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující.
Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia tentokrát spolupracují s FBI a hledají sériového vraha, který mrtvé aranžuje jako umělecká díla. Přečteno za dva dny, déle mi žádná kniha od autora nevydržela. Vrah jako obvykle slušný magor. A ten závěr! Už se nemůžu dočkat, až otevřu Nenávist!

21.09.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Bílá Voda. Román o ženách, víře a zlu.

V pusté pohraniční vesnici pod zázračnou horou Mariahilf se nalézá kláster, kde byly v období komunismu internovány řádové sestry ze všech koutů republiky. Mezi nimi i novicky Tobie a Evarista z řádu Anežských panen. Čekaly je nucené práce, kriminál, ponižování.. a nátlak, aby se vzdaly Boha. Marně.

Z minulosti se přenášíme do současnosti k Leně a jejímu temnému tajemství. Spásu a odpuštění hledá u sester v Bílé Vodě. Jak se ke konci ukáže, cestu sem ji musel ukázat snad sám osud.

Vynikající kniha, přečteno za 3 dny. Evaristu jsem si moc oblíbila a nerada se s ní loučila. Přidávám do oblíbených a mám zas nad čím rozjímat.

21.09.2022 5 z 5