katasokolov katasokolov komentáře u knih

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

4/5*

Hlavní hrdina je docela osvěžující knižní postavou, jelikož nedělá nic pro dobro okolí, ale jen pro své vlastní snahy a cíle, které končí na královském trůnu.

Takže, pokud k životu nepotřebujete kladné a čistě bělostně skvoucí charaktery, pak se nechte unést zjizveným princem, který kouří hašiš, je celý potetovaný a z jeho pusy padá jedna sprostost za druhou . Pozor, má ale i uměleckou duši.

Nakonec si najde i svoji polovičku, která ho skvěle doplní. Děj měl spád, byly tam boje, sváry, politika, tajemství i milostný příběh s pomalejší tendencí (tedy tak do poslední třetiny knihy ).

Od autorky se mi zatím z této série líbily obě knihy, takže se určitě nebráním ani pokračování.

Narážky na Lvího krále tam byly, ale autorka to zdárně přeskládala a vytvořila zajímavý svět.

Plus musím velmi pochválit epilog, konečně jednou něco neskončilo stylem - vzali se, měli kupu dětí a jen díky nim se cítili naplnění a našli smysl života .

Zajímavá se může jevit taky představovačka našich hlavních hrdinů na samém závěru knihy. Je to takový dotazníček.

03.03.2024 4 z 5

Prekliaty kráľ a krvavá koruna Prekliaty kráľ a krvavá koruna Carissa Broadbent

3,75/5*

Námět stále baví, ale knihu bych alespoň o 1/4 seškrtala, a to minimálně.

Těšila jsem se na pohnutou a krutou minulost Raihna, z těch flashbacků se ale nic nového nedozvídáme, je to jen opakování téhož z předchozí knihy, akorát na vícero stranách. To bohužel platí i pro další části textu.

Oproti předchozímu dílu se nám zde střídají pohledy hlavních postav. Děj začíná přesně tam, kde skončila první část a na naše hrdiny čekají mnohá úskalí, která je potřeba překonat a zdolat, aby mohli společně vládnout všem lidem/upírům v království rodu noci.

Rozjezd je zase strašně pomalý a já takové knížky nemám příliš v lásce. Děj se nicméně později rozproudí a některé jeho části jsem si hodně užívala. Pouť za hledáním ostatků mrtvého boha mi silně připomněla sérii Nikdynoc - zejména její třetí a finální pokračování. Také konečně nahlédneme pod pokličku Vincentova života a původu naší hlavní hrdinky.

Zrada, osud, láska, víra, odpuštění, převrat, válka, bohové, rostoucí magické schopnosti, dědictví, kumulace moci, spojenectví, provázání srdcí a duší, degradace a anihilace podřadných ras, pomsta, šťastné zítřky.

Autorka plánuje další čtyři knihy zasazené do tohoto světa - ve třetí knize se podíváme blíže na rod stínu. Také je již venku novela, která se soustřeďuje na Raihnova hlavního generála Valea a jeho manželku Lilith. A také můžete sáhnout po jedné standalone - Slaying The Vampire Conqueror s vibe Buffy, přemožitelky upírů ;).

Na Fourth Wing tahle série ale nemá ani náhodou .

A btw - co mají všichni s těmi jeskynními horkými prameny ?

Spoilery:

Jelikož upláchnul hlavní záporák, tak je jisté, že se s našimi postavami ještě setkáme.

Stejně tak, je nakrknutá z vývoje událostí bohyně Nyaxia, která nezapomíná.

24.02.2024 4 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

3,5/5*

Jeden sladký, kraťoučký příběh. Hokejové prostředí vždy potěší, ústřední dvojice byla sympatická a vtipem hýřící, takže v této oblasti nevidím žádný problém. Oba milují horory a ona, zapřisáhlá nemilovnice sportů, si oblíbí lední hokej a no strings attached se přemění v něco trvalejšího rázu.

Mělo to velmi zajímavou setkávačku ústřední dvojice a taky moc hezký závěr - #holkasceduli. Doporučuji, pokud chcete vypnout a užít si sportovní romantiku, u které se pobavíte. Souhlasím s recenzemi, že překlad některých slov nebyl úplně šťastný a nevím, jestli někdy budu mít odvahu na to, přečíst si třeba takovou Haunting Adeline v překladu .

Další díl by se měl zaměřit na kamarády Collina a Harper -) Ryan a Rhodese, a jelikož děj této knihy končí ve Vegas, asi všichni víme, jaké téma nás zde bude čekat.

Podobné: Elle Kennedy a její série Off-Campus

29.12.2023 3 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

3,5/5*

“Nechej mě, abych z tebe vylákal temnotu - pomůžu ti ji formovat.

Persefona, Hádes, jejich příběh a love story jsou takové vděčné téma, se kterým se teď docela roztrhl pytel. Nechápejte mě špatně, já ho miluju, ale přeci jen jsem od knihy čekala něco víc.

Čte se to lehce a rychle, přestože se příliš mnoho neděje. Vesměs jde hlavně o sázku, kterou mezi sebou hlavní protagonisté uzavřeli a pak také o to erotické napětí, kteréžto se kolem nich po celou dobu vznáší. Potěšilo mne zapojení Moir a vyvažování moci pána podsvětí.

Zajímavým znakem bohů jsou zde rohy, které mohou ve světě smrtelníků zakrýt. Také Persefonina moc tady nefunguje zrovinka tradičním způsobem, alespoň z počátku, než si uvědomí svou cenu.

Ponořte se do světa hazardu, božstev, klepů a politických machinací. Je to sice taková osekanější verze, ale je možné, že to autorka ještě dožene.

Měly by navazovat ještě další dvě části a pravděpodobně se na ně v budoucnu podívám taky. Ohledně této dvojice mám ještě v merku knihy od T. C. Kraven - jejich vizuální stránka pohladí po duši, tak snad tomu bude stejně i po té obsahové.

05.12.2023 3 z 5

Lore Lore Alexandra Bracken

Čteno v originále.

Strucně nastíněný příběh:

Zeus potrestal vzbouřené bohy hrami zvanými Agon. Po sedm dní, každych sedm let, bude těchto devět chodit po světě ve své smrtelné podobě a jednotlivé rody (potomci vznešených hrdinů) je bude lovit s cílem získat jejich božské schopnosti a nesmrtelnost. Starých bohů už moc nezbýva, a když se na prahu Lořina domu objeví jedna z nich začne to pravé dobrodružství. Lore se bude muset rozhodnout, zda se do tohoto světa, který před sedmi lety opustila, chce ještě vůbec vracet, a zdali chce participovat na této přehlídce smrti a touze po moci.

Recenze: Velmi kladně hodnotím celý nápad příběhu, který mě zaujal už v samotné anotaci. Skvělé je zasazení řecké mytologie do současného New Yorku. Autorka krásně popsala řecké božstvo spolu s řeckými bájemi a pověstmi a zdařile knihu doplnila o poznámkový aparát, který znázorňuje jednotlivé rody a nová a stará božstva. Největším plusem knihy je, že se jedná o stand-alone, tedy nemusíte na rozuzlení čekat několik let. Příběh v sobě ukrývá osud, přátelství, neočekávaná spojenectví, lásku, touhu po pomstě či volání po rovnoprávnosti. Je tam velmi pěkně a nenásilně nastíněna romantická linka, a přestože se v knize najde pár hluchých míst jedná se o velmi zdařilou věc s neotřelými nápady a zápletkou, což už u fantasy žánru jen tak nevidíme. Takže za mě spokojenost!! Pokud by někoho zajímala řecká mytologie, mohu doporučit knihu od Roberta Gravese Řecké mýty.

26.11.2023 4 z 5

Dračí republika Dračí republika Rebecca F. Kuang

2,5/5*

Nejdřív bych chtěla podotknout, že první díl téhle válečné série jsem milovala, stejně jako odhodlání a sílu hlavní hrdinky příběhu.

Snad proto jsem ještě víc naštvaná, že v Dračí republice neprobleskuje absolutně nic z Makové války, jakoby se jednalo o úplně jinou sérii. Děj se jen nesmírně vleče, přičemž se nestane prakticky nic. Jediným světlým bodem je postava Ne-Či. Fantasy prvek se vytrácí (jakési nadpřirozeno zůstává jen u popisu šamanství, ale je toho žalostně málo). Negativní recenze se vesměs shodují, že autorka pouze vybrakovala velké dějiny Číny a přidala pár fantasy prvků, s čímž se naprosto ztotožňuji.

Co se týká hlavní protagonistky, to se mi snad ani nechce komentovat. Ano, všichni víme, že prošla válkou a má PTSD (nebyla však jediná a btw, tohle je teď nějaký trend, že plno postav v knihách prochází tímto stavem ?), ale co na tom sejde, když v první části knihy je neustále pod parou, úplně mimo a vzdychající po Altanovi. Moc se to nezlepší ani v dalším úseku. KAM SE SAKRA PODĚLA TA CHYTRÁ, CÍLEVĚDOMÁ A PRŮBOJNÁ OSOBA ? Už to není morálně šedá postava, ale jen hloupá a sebestředná holka - po finále jedničky jsem si říkala, to je ale badass a na její další vývoj se těším, well..........................Postoj Kitáje mi taky není úplně zřejmý - od nenávisti k Rin a věrnosti říši přejde ke zrádci, ochranáři a zachránci?! Ostatní postavy na tom nejsou o nic lépe - jsou nezapamatovatelné, k uzoufání nudné a ploché, bez vývoje a vám je vcelku jedno, jestli se dožijí konce příběhu (SPOILER: mnohé ne, vítej na hostině G. R. R. Martine :D....KONEC SPOILERU). Některé pasáže jsem pak jen zběžně přeskákala, protože tohle bylo vážně utrpení.

Jsem z druhého pokračování trilogie hodně rozčarovaná a třetí díl už číst nechci - našla jsem si tedy rozuzlení a zjištění, že tahle série dopadne podobně jako Divergence, mě ujistilo ve správnosti mého počínání.

A já se teď jen ptám, co mělo být poselstvím téhle trilogie?
Všechno musíme spálit a postavit znovu a líp?! To je tedy demokracie jako stehno!
Takže Fénixi, jdi se bodnout........................... a pardon jako, ale role Evropanů (pardon Hespeřanů) jako největších bídáků a kolonizátorů už je ohraná!

À propos, ta nechutná scéna jako vystřižená z dílu GoT, kdy Arya servíruje večeři lordu Freyovi, byla vážně nutná k posunu děje??

A o té scéně, kdy Rin létá jako Jíra v Jasněnce a ševci radši pomlčím :D.

09.11.2023 2 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

3/5*

Je libo dark romance s naštvanými mafiány a zběsilými motorkářskými gangy?

Příběh plynul hladce a člověk byl najednou na konci. Milostná linka byla zajímavá, ale nejoriginálnější na ní byli Romeo a Juliet :).

Pokud chcete trochu odvážnější knihu na deštivá víkendová odpoledne, pak byste klidně mohli sáhnout po této. Přesto jsem ale očekávala trochu větší divočinu, zejména kvůli varování uvedeném na přebalu knihu.

Nicméně doporučuji, a pokud patříte mezi milovníky drsných a mocných mužů zločineckého podsvětí, pak nemůžete udělat chybu vybráním právě Diabla.

Také moc chválím vizuál knihy a věnování od autorky, v knize koupené v rámci předprodeje, potěšilo, společně s moc pěknou záložkou - a těch není nikdy dost - co si budeme.

05.11.2023 3 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Čteno v originále.

Řekněme si to na rovinu, ta zápletka byla jak ze seriálů z devadesátých let, takových těch, které měly stovky epizod a jejich úkolem bylo jediné, šokovat těmi největšími nesmysly, které se daly vymyslet :-D.

SPOILER: rodinný příslušník, jenž se vrací po 9 letech v kómatu :D
KONEC SPOILERU

Nicméně, ústřední dvojice prostě a jednoduše baví a autorka umí vytvořit to správné erotické dusno. Mezi nejlepší postavy řadím Aidena a Colea.

Moje cesta s Royal Elite zde končí a na další knihy, se zatím v budoucnu, nechystám. Přečetla jsem si ke každé anotaci a zajímavý se mi jeví pouze příběh Colea..Ze začátku téhle série jsem se chtěla dostat na kobylku tomu, co je za prapodivným vztahem Kim a Xandera, ale když jsem si přečetla spoiler, tak vám rovnou můžu říct, že je to tak hloupá zápletka, že to číst fakt nechci :D.

Nechápu tyhle natahované série - trochu mi to připomnělo Viciouse, který byl skvělý a následující knihy nestály za nic. To samé máme u Papírové princezny - hlavní dvojice super, příběhy zaměřující se na další členy rodiny nikoliv.

Co považuji za pozitivní: Aiden se neproměnil v úplného nudného podpantofláckého blbečka, jako tomu většinou bývá :D a některé milé flashbacky z minulosti hlavních hrdinů.

Za mě je rozhodně nejlepší první díl v této sérii.

28.10.2023 3 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

3,75/5*

“Když vyrůstáte s netvory, naučí vás, jak mezi nimi existovat. Nebojím se jich. A to až v nepřirozené míře.

“Tohle je rodina. A láska. A nenávist. A nepředstavitelné množství trpělivosti. Je to mír se špetkou chaosu, hněv i kejkle, křik i ticho. Tomu všemu chaoticky vládneme. Předvádíme před cizími lidmi šílené kousky, po úderu půlnoci se převlékáme za netvory, ale na konci noci, když se opona zatáhne a show skončí, jsme to prostě my. Půlnoční běsnění.

Tenhle díl mi přišel hodně zmatečný, jelikož autorka dost skákala v čase a mezi jednotlivými postavami a situacemi. Děj se prolíná s knihou minulou a dostáváme se na kobylku mnohým aspektům, jenž se dotýkají Eliho a jeho činů. Poznáme nové tváře, ale dozvíme se o nich jen pramálo a dějové linky rozhodně nejsou uzavřené. Hraní s myslí našich hrdinů je na denním pořádku a autorka si zase hraje s naší vlastní myslí. Co je pravda, a co ne ? Už si myslíte, že víte a na dalších stránkách jste vyvedeni z omylu.

Keaton je zádumčivý, striktní a smrtonosný, Cartier zase odhodlaná, krásná a tajnůstkářská.
Oba tvoří velmi zajímavý pár a jejich postelové hrátky jsou trochu jinačího rázu než u ostatních párů a jednoho tria z Půlnočního běsnění.

Kniha baví a fanoušci temných, peprných a syrových příběhů si přijdou na své. Na překombinované příběhy je Amo expert!!!!!

A doufám, že všechny nitky se rozpletou v posledním pátém díle, kde budou hrát prim náš Joker a naše Harley, protože ti dva jsou tak skvěle nečitelní a střelení.! Doufám, že jejich motivy pro konání finálního čísla se vyjasní, protože po tomhle díle dost tápu.

11.10.2023 4 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

3/5*

První díl z moderního Olympu mne velmi zaujal. Druhý už je jen jeho slabším odvarem. Nezapírám, že kniha se opět četla lehce, ale prostě a jednoduše už to nebylo ono.

Ústřední dvojice nenadchne/neurazí a příběh byl přeci jen jednoduššího rázu. V úplném závěru přišlo pár zvratů, které mohly zaujmout - a celkem jsem si oblíbila Diovu sestru Helenu, přesto ještě popřemýšlím, zda kupovat další díl.

Teď už se budu těšit na listopad a na Dotek temnoty od Scarlett St. Clair.

14.09.2023 3 z 5

Sametový rozvod Sametový rozvod Jana Karšaiová

4/5*

Vztahovka s lehce naťuknutým tématem rozpadu Československa.

Četlo se to velmi dobře. Je to krátká věc, která zaujme na první dobrou. Autorka se snaží poukázat na rozdělení dvou zemí na svébytné entity skrze nefunkční manželství ústřední dvojice Čecha Evžena a Slovenky Kataríny. Krátce jsou zmíněny i životy jejich rodin a přátel.

Byla bych uvítala víc politických a společensko-ekonomických dopadů na dané události, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o rozsáhlé dílo, bylo pojetí více než dostačující.

Italštinu autorky posoudit nemůžu, protože jsem tímto jazykem nepolíbená, ale překlad a strohé jednoduché věty mi absolutně nevadily a k tématu naprosto sedly.

Citace z knihy:

Demokracie se až příliš podobala temným rokům minulosti. Později mělo být Slovensko nazýváno černou dírou Evropy.

Velice povedený rozhovor se nachází také na stranách 108/109 a zdařilá je i e-mailová korespondence na straně 113.

06.09.2023 4 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

3/5*

To, že Amo píše velice čtivě, je fakt. Ale já prostě některé její příběhy žeru a některé jsou až moc mimo tento čas a prostor. Části textu byly zmatené a zrychlené - na málo stránkách se autorka snažila sehrát až moc velké divadlo, a to se jí ve finále vymstilo.

Rozuzlení bylo podobné jako v knize Habibi a jsem docela zvědavá, co s tím autorka ještě vykouzlila v pokračování. Obsese krví mi zase připomněla některé pasáže z Cat and Mouse Duet.

Nicméně nejlepší autorčinou sérií pro mě zůstává Půlnoční běsnění.

30.08.2023 3 z 5

Komunita zmizelých Komunita zmizelých Shea Ernshaw

4/5*

V poděkování autorka zmiňuje, že je vděčná za lidi, kteří dostanou danou knihu k těm správným čtenářům. Myslím, že tady to platí víc než jinde. Tahle kniha vám svou atmosférou a stylem psaní buď sedne, nebo prostě nesedne. Za sebe mohu říct, že mně se forma i příběh líbily a jsem velmi příjemně překvapená.

Děj se soustředí okolo jedné odlehlé vesnice/komunity stojící mimo reálný svět tam venku. Mají svá pravidla a taky své strašáky, stejně jako své vůdce. Co se ale stane, když do takto uzavřené skupiny bude chtít nahlédnout člověk zvenčí?! A nedej bože, kdyby chtěl někdo odejít ;).

Autorce se velmi dobře podařilo popsat manipulaci s masami, popření vlastního vědomí a jeho ustoupení pravdě společenství. Myslím, že kdo čeká od knihy nějakou větší akci, či vyloženě hororovější, popřípadě thrillerové a detektivní počteníčko, ten bude zklamán. Naopak čtenáři, kteří si více užívají psychologické romány s prvky mírného nadpřirozena, budou skákat nadšením.

Když to shrnu - bylo to tajemné, mělo to drive, který vás nutil číst dál a snažit se uchopit tu knižní realitu a konečně pochopit, co se tam sakra děje, u toho konce už si člověk některé aspekty domyslí, což ale ve výsledku ničemu nevadilo. Stejně tak mi nepřekáželo ani pár méně uvěřitelných rovin příběhu.

CITACE:

MYSL JE SLABÁ, PODDAJNÁ VĚC, TAK VOLNÁ A PLNÁ DĚR, TAK LEHCE MANIPULOVATELNÁ.

28.06.2023 4 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

3,5/5*

Chcete vypnout a zapomenout na dlouhý, vleklý týden u odvážné knihy s příměsí tajemna a erotiky? Pak bude tahle kniha přesně pro vás.

Myslím, že víc psát ani nemusím ;).

PS: Není nutné číst předchozí díly pro požitek z tohoto.

03.06.2023 3 z 5

Tvoje vina Tvoje vina Mercedes Ron

2,5/5*

Původně neplánovaná kniha, která se ve finále stala součástí trilogie. To myslím mluví za vše. Je mi to moc líto, ale tohle bylo zklamáním. Postavy, jež jsem si oblíbila v knize Moje vina, se transformovaly do úplně jiných bytostí, které s těmi původními nemají pranic společného. Dokonce opadá i vzájemná chemie Nicka a Noah.

Děj se hrozně táhl a celá kniha byla jen sérií hádek ústřední dvojice (zejména kvůli úplným nesmyslům) a jejího usmiřování. Rozjezd se konal až na několika závěrečných stránkách, kdy do šachové partie vstupují rodičovské figury. Hlavní protagonisté mi lezli na nervy. Jsem dost naštvaná, že to autorka takhle pokonila. Příběh se scvrknul do nekonečného táhlého kruhu a 400 stran o témže je prostě a jednoduše nuda. Nikdo nechce, abychom byli spolu . Co teď?.. bú bé.

Ještě budu přemýšlet, zda sáhnout po závěrečném dílu, protože ty osoby, které jsou na začátku téhle jízdy, se zde ani nemihly a jejich chování nedávalo žádný smysl. Na to, že Nick má být o pět let straší než Noah, tak se choval v mnoha situacích ještě víc pošetile a nerozumně.

Nicméně se ale těším na zfilmovaný první díl, který by měl na obrazovky dorazit 8. června. Snad aspoň tohle bude stát za to trailer vypadal slibně.

26.05.2023 2 z 5

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Vztah Madison a Bishopa mě bavil hodně. Když se sejdou dvě tvrdé palice, tak lítají třísky.
Série začala naprosto perfektně a pak to začalo upadat. Je to škoda. Mělo to velkej potenciál. Evidentně si to ale čtenáře najde i nadále, protože bude pokračování, a teď se podržte, o nové generaci . ...jako já tohle prostě nechápu :-D - proč ?!

Pro mě tahle série skončila trojkou a budu dělat, že dál nic není. Tillie a Saint mi prostě nesedly, to už byla lepší postava i Tatum:D.

Btw, tahle završující kniha jedné éry byla tak trochu hororem i pohádkou dohromady :D. Některé pasáže byly ujeté a zápletka nesmyslná (jako násilník, který se pokusil zničit vztah ústřední dvojice najednou přijde do pokoje neozbrojen a při namíření zbraně do ksichtu se začne smát - wtf :-D), ale budiž za ty dva hlavní protagonisty, za Natea a za to, že z Bishopa neudělala autorka na konci měkkouše ještě za 3*.

11.05.2023 3 z 5

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

2,5/5*

Tohle je mi moc líto, protože ten nápad byl jednoduše boží a každý, kdo má rád knižní universa, se na jeho zpracování musel neskonale těšit. Začátek mi přišel zajímavý, pak ale jakoby příběhu došel dech a už se nevrátil, ani finále to nezachránilo.

Nejhorší je, že sama nevím, čím to, že nejsem z knihy tak nadšená, může být. Postavy i svět byly cajk, ale zároveň tak nějak nedostačující. Celé to působilo nedotaženým dojmem, se snahou nahustit mnoho informací s malým manévrováním prostorem. Navíc chemie mezi ústřední dvojicí nebyla prakticky žádná a kocour Sheldon byl za zabití :-D. Detektivní zápletka taktéž nezpůsobila kdovíjak přesvědčivým dojmem.

Pokud bude pokračování, tak se do něj nepustím, ale příběh se dá číst i jako standalone, což je dobře.

Věřím, že si kniha své čtenáře najde. za mě zůstalo pouze u nepříliš vydařeného rozpracování ideje, která měla velký potenciál. Interesantní se jevila akorát myšlenka v samém závěru, kdy autorce měl být tento příběh vnuknut múzou, ale něco podobného už jsem četla v sérii Nikdynoc.

03.05.2023 2 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Odsýpající thriller.

Byť mne autorova předchozí kniha, Ukaž mi, zaujala víc, tak ani tento počin nebyl vůbec špatný.

Celý příběh byl napěchovaný samými neuvěřitelnostmi a závěr tomu nasadil korunu :). Řekněme si to takhle, normálního člověka byste tam hledali marně :-D a pravděpodobnost mnohých skutků těchto knižních postav je hodně maličká, přesto jsem si ale četbu užila.

Příběh je líčen z pohledu hned několika osob. Všechny jejich osudy se, svým zvláštním způsobem, propletou a nebude se jednat o nic zrovinka příjemného.

Kdo nakonec zvítězí a kdo skončí v propadlišti dějin (možná i doslova)? Pokud Vás bude tato otázka tížit, pak si určitě tuto knihu přečtěte.

12.04.2023 3 z 5

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Kniha má edukativní charakter, a zároveň čtenáře nenudí. Autorka provázala skutečně žijící osoby s těmi fiktivními (či pozměnila některé vztahy mezi nimi) a ve výsledku vznikl strhující román s detektivním puncem.
Dočkáme se také nejednoho překvapení.

Nejedná se o literaturu faktu, ale o velmi neotřele pojatý příběh, který známe všichni, přesto jej nyní můžeme vidět z úplně jiné perspektivy. To, že autorka poskytla prostor také druhé straně se cení. Koneckonců, jak sama zmiňuje v samém závěru, ať Němci či Češi, všichni nakonec museli žít v tehdejší realitě.

Některé věci byly přehnané a některé uvedené do extrému, za to jeden bod dolů. Ta milostná linka mi přišla trochu na sílu, ale budiž. Přesto doporůčo.

Citace z knihy:

My Němci jsme si časem tak zvykli zastírat pravdu, že by mi nebylo zatěžko něco takového tvrdit. Jenomže za závojem lži, natolik opotřebeným, že prosvítá, se šklebí pravda.

Oč hlouběji zabředneme do viny, jíž zatížíme své děti a vnuky?

30.03.2023 4 z 5

Nejjasnější hvězdy Nejjasnější hvězdy Anna Todd

TAK TAKHLE NE!

Těšila jsem se na podobný příběh jako After a dostala jen táhlou nudu, ve které se střetnou dva lidé napojení na armádu, byť každý jiným způsobem.

Armádní prostředí mám ráda a čekala jsem tudíž nějaké drama. Místo toho jsem četla jen plnou snůšku keců a rádoby filozofických úvah o životě a válce.

Nezaujala mne žádná hlavní, ale ani vedlejší postava a děj byl suchopárný a proklatě zdlouhavý. Knihu bohužel nedoporučuji a dvěma navazujícím dílům se obloukem vyhnu. Jako řeknu vám, Hardin byl sice blb, ale aspoň nebyl nudnej :-D. Tady dostanete tak nanejvýš nepříliš mluvného vojáka a dívku, která se neustále za někoho omlouvá a stěhuje si do baráku naprosto cizí lidi.

Výňatek z textu s WTF efektem:

“Dnes měl košili s dlouhým rukávem, se jménem své jednotky na štítku, a k tomu modré džíny s roztřepenými nohavicemi, jako by je nosil už léta. Měla jsem chuť sáhnout si na ty roztřepené konce a cítit pod prsty měkká vlákna.” :-D

Ještě bych chtěla zmínit, že naprosto nechápu označení 17+ na přebalu knihy, neděje se tady naprosto nic nepřístojného, na rozdíl od série After, kde toto označení jaksi chybělo.

Pokud čekáte příběh podobný kupříkladu letošní novince na Netflixu Purple Hearts, tak se nedočkáte :-(.

12.12.2022 2 z 5