Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Ukrajina v měřítku 1:1 Ukrajina v měřítku 1:1 Oleh Kryštopa

Takové mnohdy smutné čtení.
Taky bych knihu doporučila všem remcalům.

08.09.2021 4 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

U mě dobrý.
Jako jo něco bylo až přes,ale bylo to napínavý.

07.09.2021 3 z 5

Kámen a mouka - Povídky ztichlého rock´n´rollu Kámen a mouka - Povídky ztichlého rock´n´rollu Vladimír Kouřil

Patrně více či méně autobiografie,řekla bych.
Nebylo to špatné, ale moc mi to nebavilo.Asi nejsem úplně ta pravá cílová čtenářka.

03.09.2021 2 z 5

Povídky toaletní Povídky toaletní Oliver Burian

Povídky toaletní?spíš sexuální:D.
Mužské ego v různých podobách.Ale jinak povídky jsou velmi čtivé.

01.09.2021 4 z 5

Byl jsem nechtěné dítě beze jména Byl jsem nechtěné dítě beze jména Petr Hroch Binder

Matku nedělá břicho,ale srdce-tak to prostě je a určitě to platí i pro táty(teda krom toho břicha).

Petra Bindera "znám" z Horního hradu a máme od něj i podepsanou knížku-První putování.
Ale od té doby už uplynulo spoustu času a až teď se mi náhodou v knihovně dostala do ruky tahle jeho skvělá kniha.
Úplně výjimečně se u knih dojímám,ale tady jsem na konci měla slzy v očích a byla jsem dojatá až na půdu.
Určitě si knihu koupím domů a i její pokračování:Můj život s mámou.
Je to kniha nejen o jednom nechtěném početí,ale i jako zamyšlení nad životem a smrtí.Našla jsem tam spustu zajímavých myšlenek.

31.08.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Upřímně řečeno,nerada čtu bestsellery,ale udělala jsem výjimku a udělala jsem dobře.
Kniha mě vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout až do poslední stránky.
Skvěle napsané a velice čtivé.

30.08.2021 5 z 5

Rudý pes Rudý pes Louis De Bernières

Takové milé pohazení po duši.I ve zvířecí řísi jsou velké osobnosti.

26.08.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Je to jako kdyby jste měli klubíčko vlny a pomalu ho rozmotávali,postupně se dostáváte k jádru věci a pomalu se začne skládačka dávat dohromady.
Moc pěkná a čtivá kniha.

26.08.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Takové příjemné dovolenkové čtení.Děj rychle utíká a celé se to krásně čte.

20.08.2021 5 z 5

Hrdinové Hrdinové Marek Pečenka

Taková milá a odddchová sonda do předřevolučního vysokoškolského života.
Moc pěkně se mi to četlo a klidně to mohlo být delší.

17.08.2021 5 z 5

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Mnooo,přiznam se že jsem to chtěla vzdát na 104 stránce a pak jsem se teda hecla a dočetla,ale nijak zvlášť jsem si to teda neužila.Po celé čtení jsem z toho měla takovou divnou náladu.
Téma je zajímavé a určitě by se o něm mělo více mluvit a více se řešit,to bezesporu.
Je to má druhá kniha od paní autorky a upřímně říkám,že asi poslední.

14.08.2021 2 z 5

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Nooooooo,tak to tedy byla jízda.Něco takového jsem opravdu nečekala.Styl psaní mi hodně připomínal Steinbecka,konkrétně Na východ od ráje.
Kniha se četla uplně sama a jen opravdu nerada jsem ji odkládala a věnovala se jiným činnostem.
Rozhodně doporučuji k přečtení.
Už mám v knihově zamuvenou Kam létají vrány.
Autorka je rozhodně Paní spisovatelka.

12.08.2021 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Rozkošná jednohubka.Onehdá jsem viděla český film z roku 1979 a byl velmi povedený.

09.08.2021 5 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Takový severských milostný trojúhelník,žádný šlágr.

09.08.2021 1 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Mnoooo,rozhodně se to dobře četlo,to zase jo.Ale ke konci autor ne že jen popustil uzdu své fantazii,ona mu z té uzdy musela vyloženě zdrhnout.
Čekejte něco mezi dokumentem,sci-fi a thrillerem.

Ale jako fakt by mi zajímalo co se tenkrát vlastně stalo.Dozvíme se to někdy?

07.08.2021 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Úplně namátkou jsem v knihovně narazila na tuto knihu,no proč ne?řekla jsem si.A rozhodně nelituji.Četla se sama a děj mě vtahoval čím dál tím víc.
Film jsem viděla,ale už kdysi dávno a tak jsem jím nebyla ovlivněna.
Pan Havlíček byl úžasný spisovatel který něco věděl o tom jak to tak na světě a mezi lidmi chodí.Škoda jen jeho tak brzkého konce,mohl nám tu zanechat ještě mnoho krásných knih.

05.08.2021 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Moc pěkný a čtivě napsaný příběh lidské odvahy,vnitřní síly,lidskosti a naděje.
Nehodnotím jak je kniha napsaná,mě se líbila a četla se mi dobře.A rozhodně mi nepřijde že by to bylo nějak odfláknuté nebo ploché,jak se tu sem tam píše.
Přečetla jsem ji na jeden zátah.

03.08.2021 5 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

Zajímavá sonda do života tohoto velkého umělce.A také zajímavé seznámení s životem za bohnickými zdmi.

03.08.2021 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Řekla bych,že je to nej kniha z celé řady.Fakt jsem se skvěle bavila a knížku jsem dala na jeden zátah.
Parádní počtení.

01.08.2021 5 z 5

Všechny ženy ve mně Všechny ženy ve mně Veronika Hájková

Moc pěkná kniha která se dobře četla.Některé příběhy pohladí po duši některé zahřejí u srdce,ale některé vás nechají zcela chladnými.

01.08.2021 5 z 5