Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Byla jsem někdo jiný Byla jsem někdo jiný Ludmila Sinkulová

Tak konečně dočteno,ale tedy žádný zázrak.Chvilkama zajímavé čtení,ale bohužel i hodně nezáživného textu.A navíc ta komunistická agitace.

08.12.2020 2 z 5

Horečka Horečka Karel Pecka

Noo co napsat?rozhodně to nebylo lehké čtení.Bodo měl jen pár možností,útěk za hranice,návrat do vězení a nebo smrt.

06.12.2020 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

No tak to tedy byla jízda,knihu jsem dala na jeden zátah za odpoledne.I mě nejvíc zasáhla hned druhá povídka Vrátíš se?
Povídkové knihy moc nemusím,ale když jsou od dobrého spisovatele tak to je jiná.
Za mě hned po Houbařce nejpovedenější kniha od této skvělé autorky.

04.12.2020 5 z 5

3x Hercule Poirot 4 3x Hercule Poirot 4 Agatha Christie

Mé první setkání s Poirotem v knižní podobě.A musím říci že to byla paráda.

04.12.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

No tak tohle bylo fakt drsný,zhltla jsem to na jeden zátah.Koncentrované zlo a brutalita,jak se můžou někteří lidé takhle chovat k jiným lidským bytostem asi do nejdelší smrti nepochopím.A jen můžu doufat,že když selhala světská spravedlnost tak ta boží že je semele a to důkladně.
Tuhle útlou knihu bych z fleku zařadila mezi povinnou četbu,především pro sympatizanty a voliče KSČM.
Děkuji autorovi že tuhle knihu napsal a také děkuji za to,že takováto kniha vůbec může vyjít,že už se nemusíme bát zazpívat anglickou píseň nebo říct co si myslíme.
Naše nynější svoboda nebyla zadarmo a na to bychom nikdy neměli zapomenout.

01.12.2020 5 z 5

Moc pěkné počtení.Všechny postavy byli fajn, jen o některých by se mohlo více rozepsat.Příběh byl pěkný a kniha se dobře četla.

01.12.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jo jo,tak tohle bylo něco.Spisovatelčin úsporný styl vyprávění mi skvěle sednul,mám ho raději než zbytečné a zdlouhavé popisy.Knihu jsem zhltla za jeden den,čte se fakt skoro sama.Zuzana je silná osobnost a očividně přežije vše co jí život náloží.Hanuš je sketa a nic víc.A Jan?těžko říct,asi neměl dost trpělivosti.Konec byl překvapující ale perfektní.
Za mě každopádně výborný knižní počin.

29.11.2020 5 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Tak jsem právě dočetla tuhle skvělou knihu.Dokáže dát čtenaři opravdu hodně,člověk si uvědomí že osvobozením koncentračních táborů utrpení vězňů zdaleka neskončilo.Paní Edith se se svými strachy a traumaty nakonec dokázala vyrovnat byť to trvalo celý její život.
Velmi inspirativní kniha,prostě člověk sám musí chtít něco změnit a začít sám u sebe.

28.11.2020 5 z 5

Recepty z domácí lékárny Recepty z domácí lékárny kolektiv autorů

Skvělá kniha,ta by neměla chybět v žádné domácnosti.Čerpám z ní dobré rady už léta.

26.11.2020 5 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Carmen Korn

No nebylo to úplně špatný,ale prvni dil byl lepší.Tam se alespoň něco dělo.
Jak je tu zmíněno vícekrát i pro mě to bylo ke konci nekonečné a třetí díl budu číst jen z povinnosti.

25.11.2020 3 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Jo jo hodně čtivá bichle.I jsem si ji brala do práce na odpolední a místo svačiny četla,ale odtrhnout se pak a jít zase makat to mi stálo nadlidské úsilí:).

21.11.2020 5 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

No ze začátku se kniha četla trochu hůř,bylo tam velké množství postav a každou chvilku vyprávěl někdo jiný.Takže jsem se dost ztrácela.Pak s nástupem války je kniha trochu čtivější i děj lépe a rychleji plyne.
Tak a teď se pustit do druhého dílu,tedy až nám otevřou knihkupectví:).

17.11.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kolik toho člověk dokáže vydržet?A co ho vlastně drží při životě?Naděje,víra,pevná vůle nebo láska?
Cilčin příběh se mi líbil mnohem víc než Tatér,dostal se mi doslova pod kůži.Už teď se mi po Cilce stýská,jen je škoda,že v knize nebylo trochu víc o jejím pozdějším životě.
Kniha se čte jedním dechem a kdybych nemusela do práce,tak ji dám snad na jeden zátah.

11.11.2020 5 z 5

Střepiny v trávě / Slepé rameno Střepiny v trávě / Slepé rameno Vladimír Körner

Přiznám se upřímně že Slepé rameno mi moc neoslovilo a asi po 30 stránkách jsem skočila rovnou na druhou knihu Střepiny v trávě.Autor má docela zvláštní styl psaní,čtenář se občas musí hodně soustředit a nepřeskakovat řádky,jinak se ztratí.Co bych tak napsala k tématu knihy,určitě to muselo být pro obě velmi nelehké.Těžko říct jak by to skončilo kdyby matka projevila trochu víc citu a lásky.
Jinak ke knize jako takové,zarazila mě ta spousta překlepů,normálně si toho vpodstatě nevšímám,ale zde to bylo doslova do očí bijící.

09.11.2020 4 z 5

Hitlerovy ukradené děti Hitlerovy ukradené děti Ingrid von Oelhafen

A člověk by řekl,že s koncem války skončí i zlo a utrpení,ale bohužel ne.Ještě desítky let poté lidé trpí.Jak to musí být hrozné nevědět ba ani netušit kdo vlastně jsem a odkud pocházím,neznat rodiče ani rodnou vlast a jen tápat.
Kniha odhaluje jedno z dalších německých zel.

06.11.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tak konečně,konečně jsem se dostala k tomuto pokladu světové literatury.Řekla bych že tato kniha je nyní aktuálnější než kdy dřív.Zařadila bych ji jako povinnou četbu pro všechny,je to varovně zvednutý prst pro lidstvo a jakou dobu už.
Poslední věta z doslovu od pana Františka Novotného to výstižně shrnuje:
Bez vyspělé technologie se civilizace v nejhorším případě obejde,ale bez kultury ne,bez ní přestane být civilizací.

01.11.2020 5 z 5

Nebožtík na rynku Nebožtík na rynku Miloň Čepelka

Rozhodně netypická a zajímavá zápletka,ale nějak to nebyl úplně můj šálek kávy.

31.10.2020 3 z 5

I viděl Bůh, že je to špatné I viděl Bůh, že je to špatné Otto Weiss

Poetická a milá knížečka o neveselé době.

29.10.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

A tak to v té lidské společnosti fungovalo,funguje a bude fungovat do skonání světa.
Výborná nadčasová kniha kterou by měl číst každý.

28.10.2020 5 z 5

Mandlovník Mandlovník Michelle Cohen Corasanti

Když jsem si tuhle knihu přinesla z knihovny vůbec jsem netušila co mě čeká.Dočkala jsem se úžasného příběhu,drsného,syrového,ale i hluboce lidského.
Někdo knize vyčítá jednostrannost,ale ruku na srdce jde to v tomto případě jinak?
Kniha se čte jedním dechem,velmi doporučuji k přečtení.

28.10.2020 5 z 5