Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Přišel befel od císaře pána Přišel befel od císaře pána Jiří Kamen

Je to pěkná kniha sice tedy svými rozměry trochu větší.Ale působila na mne bohužel trochu chaoticky,změna vypravěče co pár stránek.

03.09.2020 4 z 5

Sto zázraků Sto zázraků Zuzana Růžičková

Co víc napsat?Je to prostě úžasná kniha o výjimečné osobnosti.Život se s ní nemazlil,ale ona si vždy vybojovala své místo na slunci.Obdivuju její nezdolnou vůli jít si za svým snem.Ještě víc než pasáže z koncentračních táborů mě zasáhlo vyprávění o jejích pocitech po válce a taky jak se k ní a k její mamince zachovali jejich známí.
Paní Růžičková,hluboce před vámi smekám,prožila jste plnohodnotný život.

31.08.2020 5 z 5

Služka Služka Hana Lasicová

A mě se to náhodou líbilo,čtenář se dozví něco málo z toho jak to chodilo za císaře pána.Také i něco o pocitech chudé dívky z venkova když se dostane do velkoměsta.A že skákala ve vyprávění sem a tam?tím to jen umocnilo dojem že příběh opravdu vypráví stará žena na sklonku svého života.Jen bych ráda věděla co dělala Anka po návratu domů,to už v knize bohužel není.

30.08.2020 5 z 5

Kamenný řád - III. Ožehlé haluze Kamenný řád - III. Ožehlé haluze Vojtěch Martínek

Smutné bylo loučení se starými známými.Klidně bych uvítala ještě jeden díl,ale ten by byl ještě smutnější.Až by poštulkovský grunt skončil v rukou JZD a co by provedli se členy rodiny ani nechci pomyslet.

29.08.2020 5 z 5

Kamenný řád - II. Meze Kamenný řád - II. Meze Vojtěch Martínek

Další milé setkání s rodem Poštulkových,čte se jedním dechem.

26.08.2020 5 z 5

Kamenný řád - I. Kamenný řád Kamenný řád - I. Kamenný řád Vojtěch Martínek

Ze začátku jsem měla trochu strach jak se mi to bude číst a že to bude trochu těžkopádné. Ale naštěstí nee,knížka se čte pěkně.Možná jen pro dnešního čtenáře je tam moc popisů lidí,věcí a krajiny.S postavami se člověk doslova sžije.Krásné počtení,už se těším na druhý díl.

25.08.2020 5 z 5

Hlídka v Ardenách Hlídka v Ardenách William Wharton

No řikala jsem si co jsem to z té knihovny zase přitáhla?Ale pak jsem se začetla a chvilkama se skvěle bavila a chvilkama zase žasla nebo litovala ty chudáky kluky.Skvělá kniha,rozhodně mohu doporučit.

19.08.2020 5 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

No nebylo tu úplně špatný,ale za mě je to spíš červená literatura.Někdy jsem se do čtení musela nutit.

17.08.2020 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Moooooc pěkná a velmi čtivá kniha.Člověk je vtažen do děje hned od první stránky a má pocit že je součástí příběhu.Hlavní postavy mi byli všechny sympatické a moc fajn.Mám ráda příběhy obyčejných lidí,hlavně žen.Inu jak se říká,ženská vydrží víc než člověk.Jen mi tak přijde že víc a víc přibývá těch ufňukanců a věčných nespokojenců a ubývá těch rváčů s osudem.

15.08.2020 5 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Po mnoha letech jsem si opět přečetla tento skvost české literatury a velmi těžko se mi o ní píše.Je to velmi silná kniha která zaměstnává čtenářovi myšlenky nejen během četby,ale i dlouho po ní. Vyvolává i řadu otázek:na čí straně je nakonec vlastně vina?šlo něčemu z toho zabránit?poučí se někdy lidstvo?pochopí někdy že zlo a msta plodí zase jenom zlo a mstu?a že nenávist je jen nekonečná spirála která nevede k žadnému konci.Napadá mě jedno staré přísloví,že každý z nás má v sobě dva vlky,hodného a zlého a vítězí ten kterého krmíš.
Také já bych tuto knihu zařadila jako povinnou pro všechny.

12.08.2020 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Ale jo,je to taková napínavá oddechovka.Na mě tedy už trochu přeslazená.I jsem sama se sebou bojovala abych se nekoukla jak to dopadlo,ale odolala jsem až do úplného konce.

04.08.2020 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Moc pěkné čtení,autor nás jako vždy zavede do jižních čech.Krásně napsaný příběh o obyčejných lidech v jejich obyčejném životě,ale napsáno neobyčejně čtivě.

26.07.2020 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Tak tedy,tohle byl zásah přímo do srdce.Kniha mě úplně pohltila,měla jsem pocit že jsem součástí života paní Milady a její rodiny.Jen tedy mě malinko rušili opakující se pasáže,ale to je jen taková drobnost.Jinak je to skvěle napsaná a velmi čtivá kniha o naší bezesporu nejznámější političce,nikdy mě nepřestane udivovat její vnitřní síla,nezdolnost a pevná vůle.Vždy jsem ji obdivovala a nyní po přečtení této knihy můj obdiv nejen vzrostl,ale zahrnuje i její rodinu a přátele.Dopisy na rozloučenou jsem přečetla se slzami v očích,škoda jen že ti kterým byli určeny se jich mnohdy nedožili.
Myslím,že milost od prezidenta by nikdy nemohla dostat, jednak pro ně byla politicky,lidsky i mravně nebezpečná a jednak by to Gotwaldovi v Moskvě neprošlo.
Velký dík autorovi za krásnou poctu této mimořadné ženě a jejím blízkým.

23.07.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Co k takové knize napsat?Bylo to smutné a syrové,ale byla tam i naděje-ta lidská kotva k životu,bez ní by ta hnusná válka pohltila mnohem více lidí.Určitě doporučuji k přečtení.

20.07.2020 5 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

Taková příjemná milá oddechovka,přečteno téměř na jeden zátah.Můžu doporučit do batůžku na dovolenou.

07.07.2020 5 z 5

Sůl země 2 Sůl země 2 Jiří Marek (p)

Pokračování příběhů obyčejných lidí,ale oproti prvnímu dílu je tu více politiky,včetně prvního sjezdu strany.

02.07.2020 4 z 5

Sůl země 1 Sůl země 1 Jiří Marek (p)

Moc pěkné čtení,připomíná mi to knihy od pana Neffa(Zlá krev,Císařské fialky atd.).Myslím že si asi nikdo nedokážeme představit v jaké bídě lidé žili,takové knihy by si měl přečíst každý kdo je věčně nespokojený a žehrá a nadává.

23.06.2020 5 z 5

Na všechno buď připraven! Na všechno buď připraven! Petr Štěpánek

Skvěle napsaná a hodně čtivá kniha.Velice cenné svědectví z Československých lágrů.Doporučuji.

21.06.2020 5 z 5

Mne soudila noc / Dopis Kláře Mne soudila noc / Dopis Kláře Valja Stýblová

Přiznám se že jsem četla jen první čast knihy,bylo to moc pěkné,ale smutné.

21.06.2020 5 z 5

Jo tak tohle byla jízda.Za mě stopro lepší než Stoletý stařík,mnohem víc jsem se bavila.Autor má skělý smysl pro absurdní situace,hlavně oceňuju ze čtenář nemá ani nejmenší tušení kam se děj bude ubírat.Prostě skvělá humorná oddechovka.

11.06.2020 5 z 5