Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Pěkná a čtivá kniha z období 2 sv. války.Děj se ubírá fakt fofrem takže za chvilku je přečteno.

29.05.2020 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Co k tomu dodat?Je to útlá kniha s velikým obsahem.I na pár stránek lze napsat krásný a dojemný příběh.

29.05.2020 5 z 5

Naděje má hluboké dno Naděje má hluboké dno Jaromíra Kolárová

Tahle skvěle napsaná a čtivá kniha je jedním z pokladů mé knihovničky.Ráda se k ní vracím,protože NADĚJE ta nás všechy drží.

29.05.2020 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Dnes odpoledne jsem otevřela malou nenápadnou knížečku a vůbec jsem nevěděla co mě čeká... .
Čekal mě krásně napsaný příběh na který hned tak nezapomenu.
Jsou malé knihy s velkým obsahem a tato je jedna z nich.
Pane Holube patří Vám velká poklona.

28.05.2020 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Pěkně napsané,čtivé a trochu tajemné.

28.05.2020 5 z 5

Co napsat,tohle je prostě skvělá kniha.Film byl taky výborný.

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Velmi povedené,jak kniha tak film.

28.05.2020 5 z 5

Šeptem: Soukromý život ve Stalinově Rusku Šeptem: Soukromý život ve Stalinově Rusku Orlando Figes

Skvělě napsaná a čtivá kniha(spíš tedy pořadná bichle) o životě normálních lidí v Rusku.Neustálý strach,teror a špiclování.Paradoxně se lidé nejsvobodněji cítili za války,kdy se všichni společně semkli proti jednomu nepříteli.Člověku při čtení běhá mráz po zádech.Doporučuji k přečtení.

Namydlená šikmá plocha Namydlená šikmá plocha Rudolf Čechura

Moc pěkný,stylem vyprávění mi to připomínalo jinou atorovu knihu-Šperhák.Čte se to skoro samo,škoda jen toho rychlého konce.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Tuhle knihu prostě miluju,je to jedna z mých nejoblíbenějších a nejčtenějších.Líbi se mi prolínání různých časových rovin.Nejraději mám indickou část.Je poznat že si autorka dala s knihou velkou práci.

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Jo tak tohle se mi líbilo. Zajímavě psané.

27.05.2020 4 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Skvělá knížka,snad každý zavzpomíná na svá školní léta.Za mě jedna z těch povedenějších autorových knih.

Nové nápady laskavého čtenáře Nové nápady laskavého čtenáře Michal Viewegh

Tak tohle snad fakt nee.Prečetla jsem ji jednou a už víckrát ani nechci.

27.05.2020 1 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Jo,dá se to číst,ale žádnej zázrak to fakt nejni.Když to srovnám s předchozími knížkami tak tahle je mnohem slabší.

27.05.2020 3 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Tuhle krásnou knihu jsem četla jako mlaďounká holčina(takže fakt dávno).A nejvíc mi v mysli zůstal popis lásky jejích rodičů.

Muž a žena Muž a žena Helena Šmahelová

Už je to fakt dávno co jsem tuhle knihu četla,ale vím že jsem fandila spíš manželovi.Páč on k tomu přišel jako slepý k houslím.A taky mi z celé knihy bylo tak nějak smutno.

27.05.2020 4 z 5

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

Krásná a velice čtivá knížka.Růži mi bylo líto,vždycky když už to vypadalo že se rodina usadí,tak buch zase změna,stěhování,sliby a dluhy.

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Taky jsem ji v dětství měla.Za mě je to nejkrásnější kniha dětských básniček a s ilustracemi pana Borna je každá stránka pohlazení po duši.

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Je těžké určit co je krásnější,jestli kniha nebo film.Hlavně je to úžasný příběh uprostřed nádherné přírody.

27.05.2020 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Naprosto skvělé,čtivé,humorné a oddechové čtení pro malé i velké.