Kerberos Kerberos komentáře u knih

Zabitý před klášterem Zabitý před klášterem Zuzana Koubková

Zatím nejlepší díl série,jsem zvědavá jak se budou odvíjet osudy hlavních hrdinů.Zatím to vypadá,že by se jejich cesty měly rozdělit.Musím si sehnat další díl.

10.04.2021 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Poslouchala jsem audioknihu a musím říct,že mě to moc neoslovilo.

10.04.2021 3 z 5

Ztracený templářský poklad Ztracený templářský poklad Zuzana Koubková

Knihu beru jako detektivku z historického prostředí,takže nebudu posuzovat chyby,taky nejsem historik.Samozřejmě Niedl ani Vondruška to není,ale tak na úrovni Bauera.Další díly mají lepší hodnocení takže se do nich asi pustím.

07.04.2021 3 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Ema mi byla od začátku nesympatická, takže vše co se jí stalo jsem jí přála.Prostě ji pálilo dobré bydlo,ale co chudák Erik.

06.04.2021 4 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Kniha je velmi čtivá,osudy rodin tak propletené,že jsem si prolistovala předchozí díl ,abych si některé věci připomenula.Doba to byla těžká a lidé se museli o ten chléb více poprat. Škoda,že je to poslední díl, snesla bych pokračování.

05.04.2021 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Moje první série od Petera Maye,velká spokojenost,i když jsem nečekala,že vyřeší dvě vraždy v jednom díle.Enzo mi bude trochu chybět.

02.04.2021 5 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Dobře napsaná detektivka,tak pěkně postaru.Detektiv a jeho pomocník ala Sherlok Holmes,uvidíme jak bude autor pokračovat v dalších dílech.

31.03.2021 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Knihu jsem sháněla,protože jsem slyšela dobré recenze na seriál.Nejdřív to byla e kniha ve které bylo tolik chyb ,že jsem to vzdala,Tak jsem si počkala na knihovnu.Dobře Piper byla naivní a udělala chybu,ale čekat šest let než ji zavřou je zvláštní.Celkově nezanechlo vyprávění žádný velký dojem,brzy zapomenu.

30.03.2021 3 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Tak tahle kniha mi moc komická nepřipadala.Celkem smutný příběh o zneužití obézní,osamocené dívky Annie,která se nechá vlákat do reality show.Zákulisí soutěže,neupřímnost,prospěchářství.

28.03.2021 4 z 5

Práskač Práskač Jan-Erik Fjell

Dlouho jsem nevěděla o co tady vlastně jde,co ty tak rozlišné příběhy spojuje.Konec vše objasní.Doufám,že další díl bude ještě lepší.

26.03.2021 4 z 5

Alžběta II.: Život moderní panovnice Alžběta II.: Život moderní panovnice Sally Bedell Smith

Nedávno jsem shlédla dokument o princezně Margaret a začala sledovat seriál Koruna.Chtěla jsem si některé události porovnat.Kniha je dobrá, i když ne příliš záživná,splnila svůj účel.Doplnila mi některé mé neznalosti.Každopádně seriál Koruna všem doporučuji.

20.03.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krátké humorné postřehy,které ukazují jak to vidí pan Eben.Musím s ním naprosto souhlasit.Poslouchala jsem audio namluvené samotným autorem ,což je přidaná hodnota.Určitě doporučuji jako pohlazení po duši.

17.03.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Autorka se díl od dílu zlepšuje.Vražda nebo neštěstí,smrt celé rodiny,zapeklité vztahy.Kniha se dobře čte,nedokázala jsem se odtrhnout.Už se těším na další díl,který má letos vyjít.

14.03.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět humorná jednohubka.Teď co jsem shlédla filmové zpracování se mi promítají v podvědomí jednotliví představitelé a paní Tichá - Balzerová naprosto vede.

13.03.2021 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Celkem dobrý historický román,jednu hvězdičku ubírám za obsáhlost.Prostředí módního salonu mi vyhovovolo,exotika různých míst,válka,šponi.Ráda bych se podívala na seriál,který byl podle knihy natočen,bohužel je jenom ve španělštině.

13.03.2021 4 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Velmi varující,jsem ráda,že nemám děti v nebezpečném věku,ale mám strach o vnučku.Doufám,že si to děti ohlídají.Na film se asi nepodívám,stačily mi ukázky.

08.03.2021 4 z 5

Příhody Maxipsa Fíka Příhody Maxipsa Fíka Rudolf Čechura

Naše oblíbená,čteme opakovaně.

02.03.2021 5 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

Forsytha čtu léta,opět akční ,napínavé,střídají se akce a prostředí,jen tomu chybí příběh.

02.03.2021 4 z 5

Slonům vstup zakázán Slonům vstup zakázán Ludvík Středa

Milé vyprávění pro nejmenší,četla jsem s vnučkou.

02.03.2021 4 z 5

Srdce v tme Srdce v tme Táňa Keleová-Vasilková

Hodně smutný příběh,hlavní hrdinka je nespokojená a až ji zasáhne tragická událost,tak si uvědomí,že by to raději vrátila zpět.Tak už to v životě bývá,že si nevážíme obyčejných věcí.

28.02.2021 5 z 5