Kerberos Kerberos komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První díl jsem poslouchala a moc mě nezaujal.Druhý díl se mi líbil víc ikdyž se odehrává v intelektuálním prostředí soupeřících spisovatelů.Celkem brutální vražda autora nactiutrhačského pamfletu,mnoho možných pachatelů velká nenávist. Cormoran a Robin jsou dobrá dvojka.

09.02.2023 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Historicke drama odehrávající se koncem druhé světové války okolo Přerova.Kniha se dobře četla,pro mě přibližovala kraj mého dětství,mrzí mě,že už se nemůžu zeptat prarodičů , protože už nejsou naživu.

06.07.2021 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Grangé je můj oblíbený autor,četla jsem skoro všechny jeho knihy .Tato se odehrává v nacistickém Německu v privilegovaných vrstvách.Brutální vraždy krásných žen mají zůstat utajeny.Vyšetřováním je pověřen Franz Beewen,který vyhledá pomoc u psychoanalytika Simona a psychiatričky Miny.Pachatel velmi překvapivý .Doufám,že bude podle knihy natočen film.

17.05.2023 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Čtivě napsaná kniha o Josefu Hasilovi agentu převaděči ,hrdinovi,který unikal pohraničníkům,agentům STB i smrti.Můj pocit z knihy vyjadřuje citace.Já ti nějak nevím. Převedli jsme fůru lidí, to je pravda, zachránili
jsme jim krky. Ale spočítej si, kolik našich zavřeli, kolik jich popravili. To jsou, kamaráde, jasný počty. Odsralo to daleko víc přátel,
sousedů, bráchů a sester, než kolik lidí bylo zachráněnejch.

12.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jsem ráda,že se Bryndza vrátil k Erice Fosterové.Opět skvělá detektivka,jen by měl autor myslet na to aby z ní všechny ty úrazy neudělaly invalidu.

17.02.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Po předchozím díle jsem si řekla - končím. Jsem ráda, že jsem to neudělala, tento díl byl opět skvělý. Doufám, že autora osobní tragedie neodvede od psaní, už se těším na další díl.

16.05.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pro mě zatím nejlepší autorčina kniha.Četla jsem jedním dechem do pozdních nočních hodin.Příběh lékaře,který si alkoholem zničil slibnou kariéru.V době kdy dostane novou šanci zase zklame a znovu se propadá, nastartuje ho smrt otce a rozpadající rodina k novému začátku ?

28.11.2019 5 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Knihu jsem poslouchala v slovenštině,skvělý zážitek.Pro mě je nejlepší Červený kapitán ,tento díl bych řadila mezi pět nejlepších.Zajímavý námět na zfilmování.

11.08.2023 5 z 5

Odložená spravedlnost Odložená spravedlnost Petr Čepek

Četla jsem na doporučení a byla jsem mile překvapena.Trochu jiná detektivka z českého prostředí.Autor od kterého jsem nic nečetla,ale určitě si seženu i jiné jeho knihy.Doporučuji.

04.05.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Když jde o dědictví neznají bratra ,sestry ani rodičů. Příběh plný lží, starých tajemství a chladnokrevného jednání. Napínavé čtení.

17.11.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Díl plný vražd ,které vypadají jako sebevraždy. Spojuje je jen hromádka kuchyňské soli. Vyšetřování je ztížené dobou kovidovou a obžalobou Carla z pochybení v případu s nastřelovačkou hřebíků. Tentokrát otevřený konec o to víc se budeme těšit na pokračování.

01.11.2022 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Líbí se mi autorův styl psaní, příběhy smutné z pohnuté doby. Sudety v roce 1945 popisované z pohledů české i německé rodiny, které jsou nucené bydlet určitou dobu v jednom domě. Krutost koncentrovaná v osobě národního správce Tomečka, kterému nikdo nebrání v vraždění, znásilňování, braní úplatků. Příběh končí smutně a otevřeně, třeba bude následovat pokračování.

23.10.2022 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Knihy z amišského prostředí se mi líbí a náčelnice Kate je velmi sympatická. Tentokrát rozplétá případ, který je uzavřen a nikdo z kolegů se do něj nechce zaplést. Za svou svéhlavost ponese následky.

31.10.2021 5 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Příběhy Františka Niedla jsou velmi čtivé a tentokrát popsal důležitý úsek dějin jen na pár stránkách.Bitva u Kresčaku a smrt krále Jana je mnohem obsáhleji popsána v knize Ludmily Vaňkové - Dvojí trůn,vodič slepého krále se tam jmenuje jinak a zahyne.

20.06.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Velmi dobře napsáno ,budu autorce věřit je bývalá forenzní vyšetřovatelka se znalostí antropologie a archeologie.Vyšetřovatelka Sayer je sympatická,pachatele jsem rozpoznala brzy,ale nechtělo se mi věřit,že je to opravdu tak.Pustím se do dalších dílů.

27.02.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

První díl jsem nečetla,doufám,že se k němu vrátím.Laura mi připadala nevyrovnaná,dost jí ujížděly nervy.Detektivní zápletka dobrá,konec otevřený,takže čekám pokračování.

25.01.2023 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Knihy Lenky Chalupové se mi líbí ,mají pro mě přidanou hodnotu tím, že se odehrávají v místech kde jsem prožila dětství a před mnoha lety opustila. Známá jména, atmosféra, poutavě napsáno .Určitě si přečtu vše co autorka napíše.

30.04.2022 5 z 5

Mrazivé tání Mrazivé tání Dana Stabenow

Tak to byl hodně akční a zároveň bláznivý díl.Pád letadla,útoky medvědů ,konflikty v aleutské komunitě řešené pomocí střelných zbraní a to všechno musí Kate řešit.

09.05.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Kniha je psána čtivě, ale nejde do hloubky. U historického románu bych čekala více dat a popisů událostí. Když srovnám s knihou Ludmily Vaňkové ,která je psaná také poutavě, ale obsáhleji a s více historickými fakty.

30.12.2022 4 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

Druhý díl se mi líbil dokonce víc než první možná proto ,že už znám hlavní postavy a sympatizuji s nimi. Budu pokračovat dalšími dvěma díly.

21.11.2022 5 z 5