Ketfl Ketfl komentáře u knih

Calder Calder Mia Sheridan

Tato kniha nabízí nádherný milostný příběh, který se odehrává ve velice nepřejícím prostředí. Mnohé recenze prozrazují, kde se příběh odehrává, já vám to ale neprozradím. Sama jsem totiž do knihy šla bez předchozích informací a právě to, o čem kniha pojednává, mě velice překvapilo. Na jednu stranu příjemně, protože v knihách, které běžně čtu, se tohle často nevyskytuje. Na druhou stranu jsem kolikrát nestačila zírat, protože to byla jednoduše síla a fakt nechápu, že něco takového skutečně existuje.
Jako kontrast k tomuto tématu stojí nádherná, čistá a dechberoucí láska, která se zrodí mezi Calderem a Eden. Tito dva se poprvé setkají už v dětství, ale od začátku je jasné, že mezi nimi nesmí být žádný vztah. On je totiž obyčejný kluk a ona je všechno možné, jen ne obyčejná. Přesto jeden od druhého nemohou odtrhnout zrak a čím jsou starší, tím víc se snaží najít skulinku, jak spolu strávit čas.
Nakonec se Calder a Eden začnou bouřit proto jejich osudu. Milují se a chtějí být spolu, i když je jim předurčen jiný osud. Jisté okolnosti je nakonec donutí změnit co nejdříve své životy a věřte mi, že tato část příběhu vás rozhodně nenechá chladnými. Dokáží ale opustit vše, co v životě znali a udělat obří krok do neznáma?

10.07.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Kancelářská a hate to love romance. Prostředí New Yorku a Španělska... Já se zamilovala! Tato kniha má totiž všechno, co si představuji u pěkné romantické knihy.

Ano, námět a zápletka není ničím originální, přesto vše vyváží naprosto úžasný styl autorčina psaní a dokonale vykreslené charaktery postav, které si zamilujete. Aaron je přesně ten typ hlavního hrdiny, kterého já žeru. Fakt! Další chlap, kterého vítám ve své sbírce knižních mužských miláčků. Catalina je úžasná, soběstačná a paličatá jako mezek. Její smysl pro humor mě několikrát neskutečně rozesmál. Spolu s Aaronem tvořili úžasnou dvojici a ta jejich chemie? Úžasné! Jen jsem si někdy říkala, že nechápu, jak může být Lina tak slepá! Autorka umí skvěle popsat různé situace, pocity a emoce, takže jsem se do příběhu vžila, jako bych byla sama jeho součástí.

Knihu jsem si užila od první do poslední stránky. Jedná se o skvělou oddechovou romantickou knihu. Pokud tedy sháníte nějakou četbu třeba teď na letní dovolenou, tato kniha by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

04.07.2023 5 z 5

Princ Princ Devney Perry

Tak to je on. Pro mě zatím nejlepší díl série. A velkou roli na tom hraje Luke, nebudeme si nic nalhávat. Tohle je totiž muž, kvůli kterým se čtou knihy. Prostě chlap, který má všechny úžasné klady, a ještě je navíc pekelně sexy. Se Scarlett tvořili naprosto dokonalou dvojici. Jejich vztah byl plný výbušné chemie a vášně.
Celý příběh mě neskutečně bavil, konečně se tu vrací aspoň část toho temna. Spíš je to pořád takové mini temníčko, ale konečně se blížíme aspoň něčemu. Celý příběh se točí kolem vyšetřování a také ochrany svědka, což postaví Luka před zásadní rozhodování. Zvítězí láska nebo to, co je správné?

Příběh také poodkrývá další informace o životě Scarlett, ale také Presley, jejíž příběh jsme si již mohli přečíst v předchozím díle s názvem Princezna. Scarlett si mě získala svou sílou, odhodláním a ochotou obětovat svůj život, jen aby alespoň na chvíli okusila svobodu a získala život, po kterém vždycky toužila.

Kniha také představí příběh další dvojice, Lea a Cassie, a vypadá to, že bude na co se těšit. Já jsem upřímně moc zvědavá.

Princ mě opravdu neskutečně mile překvapil a stává se pro mě zatím nejlepším dílem série.

13.06.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Druhý díl série zavede čtenáře do Jinosvěta, světa víl, kde si Callie pomalu zvyká na nový život po boku svého druha, Desmonda Flynna. Dvojice se v průběhu druhého dílu blíže seznamuje skrze různá tajemství, která si postupně vyjevují. Přiznám se, že vztah Callie a Dese miluju, ale na to, že jsou to druhové, tak Callie musela tajemství z Dese doslova páčit! Autorka však krásně vykreslila postupný vývoj Callie a její uvykání nové roli, jakožto budoucí královny. Příběh také postupně ukazuje, jak to funguje v další vílí říši - Říši flory. Nechybí samozřejmě další vyšetřování, záhady a tajemství, které se postupně odhalují. Ze začátku jsem si říkala, že kniha asi nebude na plný počet hvězdiček, ale čím více jsem v ději postupovala, tak jsem svůj názor měnila. Závěr knihy je pak doslova grandiózní, čtenáře čeká jedna akce za druhou, jejichž vyústění jen naláká na třetí díl, od kterého si já slibuji neskutečně mnoho. Autorka má skvělý styl psaní, kterým vás natolik vtáhne do příběhu, že ho doslova zhltnete. Já jsem s příběhem moc spokojená a těším se na velké finále!

26.04.2023 5 z 5

Hříšně provinilá Hříšně provinilá Meghan March

Asi byla chyba číst tuto knihu hned po knize od Any Huang, protože tím více vynikly chyby, které tato série obsahuje. I u tohoto dílu musím pochválit styl psaní autorky. Kapitolky jsou krátké a celý text se fakt dobře čte. Příběh sám o sobě je ale strašně nudný. Bohužel i chování hlavních hrdinů mě v tomto díle už krapet unavovalo. Whitney je hrozně ufňukaná a pesimistická. Lincoln je na tom o něco lépe, ale je to takovej moula, nemůžu si pomoct. Pár scén pro mě bylo překvapujících, takže aspoň tohle mohu pochválit, ale jinak je to pro mě spíš zklamání. Rozhodně tato série nedosahuje úrovně předchozích sérií. Škoda. Třetí díl si nenechám ujít, ale celkově jsem spíše zklamaná.
2,5/5

07.04.2023 3 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Příběh Presley a Shawa mě moc bavil. Tato dvojice mezi sebou měla skvělou chemii a jejich vzájemné hašteření a dohady mě opravdu moc bavily. Líbily se mi i jejich životní příběhy a zápletka příběhu. Neříkám, že se v knize neustále něco děje, ale celý příběh je opravdu hezky napsaný. Autorce se musí rozhodně nechat, že má velice příjemný a čtivý styl psaní, díky kterému se kniha čte jedna radost. Za mě je tento díl i celkově zajímavější a čtivější než předchozí díl.

Bohužel knihu dost sráží to, že je prezentovaná jako součást temné romantické série. Upřímně? Temno čtenář dostane možná tak tehdy, když se příběh odehrává v noci. Jinak to temnotu dle mého názoru nevidělo ani z rychlíku. Od prvního dílu, který mi přišel "nejtemnější", tu tedy rychle sklouzáváme k obyčejné romanci. Tato romance je sice dobře napsaná, bohužel se může stát, že díky této mystifikaci nenaplní očekávání některých čtenářů. Já jsem z knihy ale i tak nadšená a další díl si nenechám ujít. Jen tu temnotu od toho už opravdu neočekávám.

Hodnocení: 4,5/5

26.02.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Přiznám se, že začátek knihy - tedy až na to vtipné první "seznámení" - mě příliš nezaujal. Na mě hlavní dvojice vedla až přeslazené dialogy, jediný Sig to tam svými vtipnými hláškami zpestřoval. Čím víc jsem ale v ději pokračovala, tím víc se mi příběh líbil. Když se cesty hlavní dvojice rozešly a znovu se setkaly až po pěti letech, tak mi dokonce i slzička ukápla, co následovalo. Příběh sám o sobě není ničím originální, přesto je to prostě kniha od Penelope a já jí nemohu upřít čtivost. Dost by mě zajímal i příběh Siga, který byl také velice smutný. Kdyby mu autorka věnovala samostatnou knihu, vůbec bych se nezlobila. Za mě pěkné.

09.01.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

První díl byl doslova převyprávění anotace, tak jsem byla zvědavá, jak si povede druhý díl. Za mě to bylo na podobné úrovni, jako díl první. Avery přišla o všechno - o rodinu, peníze, dobré jméno, nevinnost i o dům. Na druhé straně stojí Gabriel Miller - muž, který se tváří, že mu dělá radost, když vidí Avery zlomenou. Je to ale pravda? Tento díl rozplétá mnohá tajemství, kterými je opředena Averyina rodina. Jsem zvědavá, jaká tajemství přinese další díl. Jak to vlastně bylo s Helenou? Kniha je opravdu skvěle napsaná a lehce se čte. Začetla jsem se a byl konec. Přesto tomu něco chybí, takže víc než 4 hvězdičky tomu dát nemůžu. Ale na další díl jsem zvědavá.

PS: To oslovení Malá panno je ale fakt příšerné!

28.12.2022 4 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Už po přečtení prvního dílu, který byl teda dost zvláštní, především stran "pomsty" té hlavní hrdinky, jsem si říkala, že se na díl o Elise a Archerovi těším. A nejsem vůbec zklamaná. Jako takhle, není to žádné terno, ale četlo se to dobře. Prostě taková erotická jednohubka. Elise i Archer mi byli oba sympatičtí, hlavně ta jejich rivalita a nenávist ze začátku byla vtipná. No, jak se říká - mezi láskou a nenávistí je tenká hranice. Každopádně tento díl byl za mě rozhodně lepší než díl první.

14.11.2022 4 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Další povedená komediální romantika od autorky. Je fakt, že některé ty scény s Instagramem a hashtagy byly spíš smutné než vyloženě k smíchu - zvlášť vezmu-li v potaz, že někdo takhle ujetě i žije, ale některé scény byly doslova k popukání. Například když si hlavní hrdinka půjčovala auto, nebo ta scéna mobil-pes-zadek. No to jsem se nasmála! Člověk od knihy nemůže očekávat nic světoborného, ale když k tomu přistupuje jako ke komedii, tak to žádné zklamání být opravdu nemůže. Mně se to prostě moc líbilo. Sympatické hlavní postavy, vtipný pes a poselství příběhu - že internet prostě skutečný život nikdy nemůže nahradit. Hezké.

01.11.2022 4 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

Nádherný příběh o dvou spřízněných duších, které se spřátelili na univerzitě, zamilovali se do sebe, ale osud (a taky zákeřné činy jiné osoby) jejich cesty rozdělil. Nakonec se setkají po 15 letech. Pro mě to bylo opravdu krásné, ale neskutečně dojemné čtení. Těžko říct, jak by se život hlavních hrdinů vyvíjel, kdyby se jejich cesty nerozešly. Každopádně já věřím v to, že spřízněné duše se vždycky najdou, za všech okolností. Jsem si jistá, že takový příběh se může odehrát i v reálu. Moc pěkné to bylo.

04.09.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Hlavní hrdinka byla tedy něco. Zhýčkaná barbínka z bohaté rodiny, královna večírků, ale taky trapasů. Občas pěkně perlila. Líbilo se mi ale, že v průběhu knihy u ní nastala opravdu velká změna. Brendan byl takový medvídek, který se mi fakt zamlouval. Celkově to byla fajn letní oddychovka, která se příjemně četla. Líbilo se mi to.

03.08.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Zase jsem začala číst novou sérii, aniž bych si počkala na pokračování a jsem akorát na sebe brutálně naštvaná. Protože proč to dělám? Zase musím čekat na další díl, i když bych nejradši četla hned dál, abych věděla, jak se příběh bude vyvíjet. Ale není mi pomoci, tak co se dá dělat, že jo. Každopádně bylo to fakt skvělé, neskutečně mě to bavilo, knihu jsem si užila od začátku do konce. Autorka píše neskutečně čtivě, hlavní postavy jsem si oblíbila. Takový ty rádoby milostný trojúhelníky, ty jsou něco na mě, když kolikrát oba hrdinové jsou bratelní, ale každopádně pro mě jednoho Rotha, prosím. :-D No, nic. Teď budu už jen doufat, aby se další díl objevil co nejdříve.

27.06.2022 5 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Je skvělé, že má tato série vzestupnou tendenci. Tento díl se mi totiž zdál ještě o malinký chlup lepší, než díl předchozí. U té scény, kde si AJ spletl bary, jsem se i pěkně nasmála. Jinak se jednalo opět o erotickou jednohubku, která nejde nikterak do hloubky. Rozhodně neurazí, ale ani nenadchne tak, abych se ke knize nějak častěji vracela.

24.06.2022 3 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Mě tohle prostě strašně moc baví! Příběh je sice neskutečně krátký, až to zamrzí, ale je fakt, že autorka se prostě nemaže s něčím kolem. Příběh jede jak rozjetý vlak, pořád se něco děje a čtenář prostě musí číst, dokud není u konce. Navíc ta žhavá jiskra mezi hlavními hrdiny? Ano, ano, to já můžu. A ten závěr? Ach jo, já se z toho čekání asi zblázním.

06.05.2022 5 z 5

Už žádné předstírání Už žádné předstírání Vi Keeland

Toto autorské duo mám ráda a i když vím, že se nejedná o úplně tu nejvíc vrcholovou literaturu, tak mě ty knihy prostě baví a skvěle si u nich odpočinu. Tato kniha nebyla výjimkou, četla se skoro sama, ale je fakt, že byla taková víc... nudná. Prostě a na rovinu, autorky to rozhodně umí napsat i lépe. Tady se to chvílemi dost táhlo, pořád to váhání a tak dokola. No, rozhodně nelituji času stráveného nad touto knihou, ale že bych se k ní vracela v budoucnu nějak pravidelně, to asi také nehrozí. Každopádně těším se na další tvorbu!

28.03.2022 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Prosím vás, tohle že psala Elle Kennedy? Jako nechci říct, že by to bylo špatně napsané, to vůbec, ale mě to přišlo spíš jak "výcuc" z knihy, jako by tomu prostě kus chyběl. Jako jo, četlo se to samo, ale na takové dílečko je to až snad škoda papíru. No, nic. Počkám si na nějakou další tvorbu, která se snad zpátky přiblíží úrovni Off-campus nebo Briar U.

21.02.2022 3 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

No tak tohle bylo teda počteníčko! Za mě spolu s Aidenem jeden z nejlepších dílů této série. Evidentně mě baví číst o takových těch poškozených kusech, jak já jim říkám. :-D Bavilo mě to od začátku do konce. A raptor, no to bylo něco, nasmála jsem se. Pěkný, moc.

26.01.2022 4 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Začátek knihy mě příliš nezaujal, ale nakonec se to rozjelo a nebylo to špatné. Opět taková odpočinková četba, u které vypnete hlavu, i když hlavní zápletka byla zase něco na moje city a nervy. Bohužel, tohle se už některým lidem v životě přihodilo a vůbec bych nechtěla být v jejich kůži, musí to být něco příšerného. Jako jo, od dua jsem četla již lepší příběhy, ale i tento nebyl špatný, knihu jsem zase slupla jako malinu. Těším se, co si pro nás naše holky připraví dál. :-)

02.12.2021 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Tak tohle byl opravdu velice pěkný příběh. Čtení jsem si užila, ač je to pro mladší čtenářky, mě se styl psaní Kasie West opravdu líbí a určitě nejsem jediná, kdo si myslí, že tyto knihy potěší i starší čtenářky. Příjemně se to čte, většinou se řeší i nějaké téma - ať už v rodině, škole, nebo trable s láskou, takže příběh má hlavu, patu a i nějaký smysl. Myslím si, že tohle se opravdu povedlo. Moc ráda si od Kasie přečtu nějaký další příběh.

25.11.2021 4 z 5