kikikrat kikikrat komentáře u knih

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

3,5*/4* po dlouhé době jsem přečetla knihu za jediný den. Dala mi přesně to co jsem od ní očekávala oddech, zábavu( ano smála jsem se nahlas) romantiku a téma rodiny. Možná může být kniha kratší a některé části tam být nemusí ale já si knihu prostě užila.

09.09.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví E. E. Holmes

3,5*/5* nápad a čtivost perfektní. Vadil mi dlouhý začátek knihy, kde se skoro nic nedělo. Konec ten byl naopak urychlený a na posledních stránkách se toho stalo tolik. Vztah Jess a Evana byl useknut a nevysvětlen. Je to vážně škoda protože jinak je to zajímavá kniha.

17.08.2020 3 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Tenhle komiks mě na začátku polapil a já nemohla přestat číst. Bylo to výborné. Svět pohádek trochu jinak, trochu více drsný... Jo a ty ilustrace jsou skvělé.

24.06.2020 5 z 5

Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve Martin Lodewijk

Není to špatné ale asi bych si potřebovala přečíst co bylo předtím a vlastně i potom. Nicméně děj mě bavil.

24.06.2020 3 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Už nepatřím do téhle věkové kategorie ale tahle knížka mě dostala. Byla jiná než všechny ostatní.. byla originální, milá, smutná. Chvílemi tam bylo tolik vzteku, který jsem cítila společně s Brie. Bylo tam silné pouto přátelství, lásky a rodiny. Skvělé, tato kniha si zaslouží pozornost.

03.05.2020 5 z 5

Americký roadtrip Americký roadtrip Patrick Flores-Scott

Chtěla jsem dát 3,5*ale nakonec musím dát 4* za to krásné poselství, které kniha má. Není to jen obyčejný road trip.. je to cesta za poznáním rodiny a sama sebe. Kapitoly jsou krátké a tak se kniha moc dobře četla. Vadilo mi jen, že jsem díky tomu tak úplně nemohla každou postavu poznat pořádně. Odpočinula jsem si u ní a dozvěděla jsem se, že naději má každý z nás tak jako Teo a jeho rodina.

18.04.2020 4 z 5

Říkejte mi Greta Říkejte mi Greta Valentina Giannella

Dávám 3,5*/5*. Určitě nejsem cílová věková skupina ale i tak jsem se dozvěděla mnohé zajímavosti a to jak i já můžu nějak přispět světu. Doporučuji hlavně mladším čtenářům.

14.03.2020 3 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Miluju řeckou mytologii a tady jsem si jí mohla opět oživit. Příběh Kirké byl zajímavý, upřímný a krásný. Kniha byla napsána tak, že jsem se s Kirké sžila a přijde mi jako bych jí znala. Myslím, že mi bude chybět...Ona, její příběhy a návštěvníci.

28.01.2020 5 z 5

Máme holý ruce Máme holý ruce Magdaléna Platzová

Krásné připomenutí věcí, které se stali a na které často lidi zapomínají. Pobavila jsem se nad upřímností 17 leté dívky. A bylo to krásné připomenutí pana Havla. Já jsem z knihy nadšená.

31.12.2019 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

4.5*/5 Tohle byl tak nádherný příběh z tak zlé doby ... Oblíbila jsem si hlavní hrdinky, oblíbila jsem si cirkus i když mu jinak nijak nefandím. Bylo to celé tak jemné, okouzlující a zároveň smutné. Noa mi sem tam přišla trochu naivní a vždy jsem si musela připomenout že je jí teprve tak málo a zažívá tak zlou dobu.
Naopak Astrid byla silná a fascinující žena.
Prosím dejte knize šanci. Určitě vás nezklame.

26.08.2019 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Dávám 3,5*. Neměla jsem v úmyslu knihu číst ale všude bylo tak kladné hodnocení. No takhle určitě nelituju že jsem knihu přečetla. Byla velice čtivá. Jenže už jsem tak nějak veděla kdo je záporák a jak se mu pomstí. Navíc ten konec... Žádný rodič se nezmění tak rychle. Možná se v knize řešilo moc témat najednou a žádné tak nějak úplně. Nicméně věřím že si v tom každý dokáže najít to své.

26.07.2019 3 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Postapo je můj oblíbený žánr... ať je to drsný postapo nebo postapo kde je popsán život po katastrofě a to je zrovna v této knize. Musím říct, že kniha se četla sama.. měla spád. Slyšela jsem osobně spisovatelku o knize mluvit a opravdu měla vše promyšlené a sama tomu věří a já vlastně taky.. nežiju v představě že si budem všichni pomáhat. Jediné co mi na knize nesedělo jsou dny tak jsem je pak už prostě ignorovala. Četla jsem lepší ale určtitě stojí za přečtení !

13.10.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Nečtu knihy z vesmíru ale zalíbila se mi anotace a tak jsem si řekla že to zkusím. Mám z toho rozporuplné pocity. Postava Jazz se mi moc líbila, nebyla nijak protivná a vlastně jsem ji vše věřila. Problém byl dlouhý začátek kde se nic nedělo a také ty dlouhé vědecké popisy. Zvrat na konci to trochu zachránil. Takže pro mě spíš průměr????

05.10.2018 3 z 5

Jaká byla Cassidy Holmesová Jaká byla Cassidy Holmesová Elissa R. Sloan

S knihou jsem ze začátku dost bojovala, nesedlo mi to prostředí. Cassidy a Merry byly skvělé postavy. Yumi byla taková nijaká a Rosu jsem si neoblíbila za celou knihu. Celkově si myslím, že by knize prospělo méně stran. Posledních 200 stránek bylo totiž super. K plusu přidávám, že se tu setkáváte se spousty závažných témat.

02.05.2024 3 z 5

Den je krásný Den je krásný Amabile Giusti

Chemie mezi těma dvouma funguje skvěle. Měla jsem trochu problém někde v polovině knihy, kdy jsem měla pocit, že se ti dva trochu motají v kruhu a nikam se neposouvají. Konec mi vháněl slzy do očí. Byl to krásný zážitek, celá tahle kniha. Doporučuji všem, kteří v knihách rádi cestují, nevadí jim vážná témata a trochu pomalejší romantika.

24.04.2024 4 z 5

Můj přízvuk je skutečný Můj přízvuk je skutečný Kunal Nayyar

Lepších 3,5*/5*. Pokud čekáte, že tu bude něco o seriálu Teorie velkého třesku a jeho hercích tak budete zklamaní. O tom je tam toho minimum. Já jsem očekávala příběh indického herce o tom jak se dostal do Ameriky a k seriálu, o jeho rodině a zvycích a to jsem také dostala. Ze začátku mě kniha moc nebavila ale pak přišel zlom a zbytek knihy jsem si užila. Hrozné jsou ale ty šílené chyby v knize.

24.04.2024 4 z 5

Robot v divočině Robot v divočině Peter Brown

Krásná kniha, která děti seznámí se zvířaty, s robotem, který se stal jejich přítelkyní a s tím, že ať už je maminka jakákoliv důležité je, že se stará. Je to taky kniha o přátelství a o odvaze. Zvířata i roboti toho mají mnoho společného, jsou naprogramováni k přežití. Skvělá kniha s krásnou ilustrací.

24.04.2024 5 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Do knihy jsem se okamžitě začetla. Autorka vás od začátku ale postupně seznamuje se světem, takže nejste hned přehlceni. A ten svět je krásný! Protkaný přírodou a místy jako je univerzita, palác nebo knihovna ( to potěší každého knihomola). Hlavní hrdinka vám bude sympatická, není to taková ta dívka co jí od začátku vše vychází a vším proplouvá. Zároveň s tím jak poznává svět se Elin vyvíjí. Guvernér je zahalen tajemstvím, které se vám postupně odkrývá. Je to pomalejší fantasy(není tu neustálá akce) ale rozhodně se nenudíte. Neměla jsem pocit nějakých vycpávkových stran. Magie protkané rostlinama je tu jen málo. Ničemu to ale nevadilo, celé to zkrátka skvěle fungovalo. Já miluju přirodu takže o to víc jsem byla okouzlena.
Všem milovníkům přírody, fantasy s krásným světem a také náznaky mytologie moc doporučuji.

12.04.2024 4 z 5

Než tě nechám jít Než tě nechám jít Kennedy Ryan

Nešlo o obyčejný romantický příběh ale uzdravování sebe sama a o udzdravování vztahů. Bylo tu krásně vykresleno partnerství a rodičovství. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a velmi rychle si je oblíbíte. Střídají se tu kapitoly, takže poznáte pocity obou hrdinů. Kniha i když s nelehkým tématem se mi četla dobře a proplouva jsem jí. Dejte si pozor protože se tu řeší deprese, ztráta a jiné. Přestože se mi kniha opravdu líbila nedokázala mě zasáhnout tak jak jsem si představovala. Dávám tedy 4* ale zasloužené. Doporučuji všem kterým nevadí romantika protkaná važným tématem a vášní.

07.04.2024 4 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Asi tři povídky mě neoslovily nějak vůbec. U některých jsem byla hodně překvapená koncem. U zbytku převládal humor, který mi sedl a líbil se mi. U jedné povídky jsem vlastně nevěděla zda se smát nebo být smutná a to bylo teda hodně na zamyšlení. Na konci knihy najdete ještě přílohy kde vám například autor poradí pár komentářů ke knize, které můžete využít.
Vybírám:
,, Pobavila jsem se, ale místy mě i zamrazilo. Navíc jsem narazila i na velmi zajímavé myšlenky. “

03.04.2024 4 z 5