kikikrat kikikrat komentáře u knih

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Moc milé čtení z krásného prostředí knihkupectví. Ze začátku jsem se nemohla začíst ale hned jak se to zlomilo jsem se na čtení těšila. Líbila se mi hlavně ta část se Sarou a Kristinou a některé části z tohoto příběhu ve mně ještě rezonují. Nečekejte přiběh plný akce a romantiky, je to spíš takové milé, pomalé a odpočinkové čtení.

07.10.2022 3 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Lepších 3,5*/5*. Já se zblázním, ta kniha má takový potenciál. Skvělé téma a prostředí a také postavy, které si oblíbíte. A právě to téma mi nepříjde dostatečně využité. Zároveň bych knihu určitě proškrtala a dala více prostoru konci toho vyšetřovaní, který byl najednou hned vyřešen a přitom právě to bylo na knize to zajímavé. Ráda si prečtu další díl a snad bude zase o něco lepší.

17.09.2022 4 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Lepších 4,5*/5*. Začátek byl pomalejší a mně trvalo déle než jsem se začetla. Když se ale dal příběh do pohybu, nemohla jsem přestat číst. Okamžitě jsem si oblíbila Van i Nesbitta a líbil se mi i vývoj Nathana a Gabriela. Milostný trojůhelník mě hodně bavil a to na ně moc nejsem. Ten konec byl epesní a já jsem z této série opravdu nadšená. Velice originální.

22.06.2022 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Lepších 2,5*/5*. Jako první musim napsat, že mi moc nesedí styl psaní autora. To je můj problém ale ten zbytek. Na začátku žádné pořádné vysvětlení. Hlavní postavy jsem si nedokázala oblíbit a kdyby umřela nějaká z nich nevadí mi to. Bylo tam pár zvratů ale na další stránce jakoby se nic nedělo. No a ten konec? Ajaj..
Pojmenování Bobek mi lezlo hodně na nervy. A skoro pořád se řešilo kdo má klíče.
Jediné dobré byl nápad a popsání situace,která může kdykoliv nastat.

30.04.2022 3 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Já tuhle duologii miluju! Byla jsem díky knize v Indii, Mexiku, znovu v Paříži a Amstrdamu a nevím jak to autorka udělala ale já tam s Willemem opravdu byla a užívala jsem si každý moment. Dlouho mě nic tak nevtáhlo do děje. Na knihy pořád myslím a ani se nechci pouštět do dalších příběhů. Jediné co tak jsem asi nepotřebovala tu novelku Jen jedna noc, tak nějak si člověk vše domyslel a porozumněl.

15.04.2022 5 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Lepších 3,5*/5*. Krásná obálka, kniha se skvěle a svižně četla díky krátkým kapitolám. Velice se mi libilo prostředí kuchyně. Celkově mi ale přišlo, že to vážnější téma klouzá tak nějak po povrchu a nedokázala jsem si oblíbit hlavní postavu. Ostatní postavy mi přišli zajímavější a sympatičtější. Jako milou a voňavou oddechovku doporočuji a taky ji doporučuji kvůli tomu, že vám dá chuť něco vařit a to podle sebe!

22.03.2022 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Zaujala mě hlavně svou obálkou. Čekala jsem příjemný oddych a to jsem také dostala. Kniha se skvěle četla ale byla pro mě naprosto průměrná. Postavy jsem si nijak neoblíbila a zápletku tak nějak odhladla. Ovšem to prostředí vinařství a čarodejnic bylo moc fajn.

03.04.2021 3 z 5

Teď je řada na mně Teď je řada na mně Angie Thomas

Dávám knize 3,5*/4*. Když jsem četla Vypálenou nenávist, zamilovala jsem si ten příběh a hlavně hlavní hrdinku Star. Často jsem četla názor, že tato kniha je lepší a možná proto jsem čekala víc. Hlavní hrdinku jsem si neoblíbila vůbec.. pořád tolik nadávala na svět kolem sebe jakoby ona za nic nemohla. Naopak se mi líbilo prostředí rapu a témata jako drogy, rodina a život v Gardenu. Kniha jistě stojí za přečtení ale možná stačí jednou.

07.02.2021 4 z 5

Naučte se tančit v dešti Naučte se tančit v dešti Veronique Maciejak

3,5*/5* kniha mi dala přesně to co jsem od ní očekávala. Spoustu rad a věcí k zamyšlení, které zrovna sednou do mé situace. Nicméně kniha je tak stroze a zvláštně napsána. Přišlo mi, že se víc zaměřuje právě na ty rady než na děj. Nedokázala jsem si oblíbit žádnou postavu. Špatná kniha to ale rozhodně nebyla.

07.08.2020 3 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

Další parádní díl. Jedna část mě tolik nebavila ale ten konec byl nečekaný! Rozhodně se těším na další díl.

01.07.2020 4 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Moc jsem nevěděla co od knihy očekávat hlavně protože novely moc nečtu. Kniha vypráví o mladém páru, který se potýká s problémy, které se v těchto letech zkrátka ještě neříkají nahlas. Líbilo se mi jak to spisovatel popsal a bylo zajímavé vidět jak se s tím hrdinové perou, každý jinak. Nicméně ten konec byl zvláštní, uvítala bych více prostoru.

25.04.2020 3 z 5

Chytrá a sexy Chytrá a sexy Jill Shalvis

Co na tuhle knížku říct... četla se dobře, hledala jsem nějaký oddech a toho jsem se dočkala. To by bylo k tomu kladnému.
Nerozumím tomu proč je v názvu “chytrá” protože to jí rozhodně nevystihuje. Občas mi ta ženská lezla na nervy..
Ta kniha rozhodně neurazí ale také ani nenadchne.

10.02.2020 2 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Dávám 3.5*/5* moc se mi líbilo zapojení některých prvků z jógy do vyprávění. Nicméně jsem si z toho nedokázala nic vzít, možná je to spíš má chyba.. Bylo hezké poznávat jak to chodí v Indii a celkově se kniha hezky četla.. jenže mi tam prostě něco chybělo... Pokud se ale chcete nenásilně dozvědět něco o józe a o Indii určitě si knihu přečtěte.

31.01.2020 3 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

3.5*/5* Jsem pořád taková zmatená. Nejdřív to pozitivní. Kniha se vážně skvěle čte, je určená mladším čtenářům a tak je i ten text trochu jednodušší. Kapitoly jsou krátké a to mi vyhovuje. Líbila se mi první část knihy kde je popisováno jak vše začínalo. Pořád se tam něco děje a celé je to skvěle vymyšlené a dává to smysl.
To negativní vidím v tom že bych to dětem přečíst nedala, i já jsem měla co dělat.. místy to bylo opravdu děsivé. Navíc jsem si nějak nedokázala oblíbit hlavní postavy. Nakonec mi nejvíc dělalo problém ( a je možné že je to jen můj problém) ale zdálo se mi tam toho tak nějak moc. Víte takové překombinované. Celkově ale nelituji přečtení. Stojí za to a pokud nemáte načteno tolik postapa jako já učitě vás ohromí!

31.08.2019 3 z 5

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Další bezvadný díl! Líbil se mi rozhodně víc než ten druhý protože tady bylo tak trochu víc Rjuka. A skvělej zvrat! Už se těším co bude dál.

23.07.2019 5 z 5

Časoběžník Časoběžník Ryan Graudin

Dávám této knížce 3.5* námět knihy je vážně super a anotace mě ihned učarovala. Protože kdo by nechtěl cestovat časem a dostat se tak na Titanic? Nebo na gladiátorské hry? Jen mě mrzí že chvíle na Titanicu nebyla delší. Měla jsem trochu problém s postavama možná je to chtělo trochu lépe vykreslit protože po celou dobu se mi vlastně zdálo že je neznám. Občas jsem se trochu ztrácela v ději ale celkově ta kniha stojí za přečtení. Ten konec se mi totiž líbil moc!

18.06.2019 4 z 5

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Já tuhle mangu prostě miluju! Druhý díl mě nezklamal. Naopak hltala jsem ho. Sledovat tu přestřelku mezi Kirem a L je prostě super. Opravdu neumí prohrávat. Jediné co bych vytkla je to že mi tam chybělo tak nějak víc Rjuka. O to víc se těším na další díl.

14.06.2019 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Moje první zkušenost s mangou a nemohla jsem si vybrat lepší. Od začátku mě uchvátil příběh i ilustrace. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

12.05.2019 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Právě dočteno a jsem nadšená! Musím se o to hned podělit. Většinou nemusím to střídáni postav, ale tady mě to bavilo. Bavil mě každý z nich. I když Edyon a March mi byli ze začátku protivní i je jsem si nakonec oblíbila. Nejvíce jsem byla nadšená z princezny. Věřím že v každé ženě je tolik síly jako má právě ona. Příběh je poutavý, zajímavý, jiný. Člověk má kolikrát vztek, strach a i radost. A vše dává smysl, vše navazuje. Je úžasné sledovat jak se jejich osudy střetávají. Láska je tam nenásilná a to je také velké plus. Po dlouhé době skvělé fantasy a to nemluvím o té obálce! Takže všem doporučuji.

04.04.2019 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Tahle kniha mě dostala! Vzala jsem knihu jako oddech a nestačila se divit co vše se v ní děje. Sama zápletka byla zajímavá ale mě bavilo i číst o tom jaký je život černochů... nebo aspoň život Starr a její rodiny. Je to tak Žmouli mě dostala a je mi nesmírně líto že už se s ní nesetkám. Knihu jsem přečetla jedním dechem...

02.02.2019 5 z 5