kilometr kilometr komentáře u knih

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

"Tak co?!" povídá mi."Obċanský průkaz máš?!",a když jsem jen neštˇastně zavrtěl hlavou,tak se mu úsměv rozlil doslova po celý tváři a s tím úsměvem mi řek:"Vsadˇ se,že tě ho nauċím nosit!".65%.

29.11.2019 3 z 5

Miloš Forman v kostce Miloš Forman v kostce Jan Lukeš

Rubikova kostka života a díla ċesko-amerického režiséra z pera jeho ċekého analytika,pamětníka i zpovědníka.60%.

29.11.2019 3 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Já si tedy tohle autorovo vzpomínání moc neužil.Jen párkrát jsem se pousmál.60%.

25.11.2019 3 z 5

Arizona Arizona Jaroslav Jan Paulík

Trvalo dlouho,než jsem se touto knihou prokousal.Některé pasáže čtivě poetické,ale celkově vzato mně tento trampský příběh neoslovil.50%.

25.11.2019 3 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Třetí letos přeċtená kniha od tohoto autora.U všech jeho knih jsem se výborně bavil.100%.

24.11.2019 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Povedené povídky a musím speciálně poděkovat kamarádovi,který mi tohoto autora našel na půdě a já se s ním v práci několik dní proċítal.Díky štěpánku!75%.

Zrada v Andělském Dvoře Zrada v Andělském Dvoře Richard Sobotka

Přepadení Andělského Dvora bylo úvodním poċinem proti partyzánské akce Sperber-Krahujec.Povedená kniha,která za přeċtení stojí.60%.

24.11.2019 3 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Tak tohle bylo hodně slabé.Tomu příběhu se fakt nedalo ani trochu věřit.40%.

24.11.2019 2 z 5

Lovecká vášeň Lovecká vášeň Richard Sobotka

I druhá kniha od tohoto autora se mi líbila.Pytlácké příběhy byly ale přeci jen o trochu lepší.70%.

Plný batoh pytláckých příběhů Plný batoh pytláckých příběhů Richard Sobotka

Má první kniha od tohoto autora a urċitě budu v této pytlácké sérii pokraċovat.Velmi pěkné ċtení.80%.

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Pokud se kniha věnuje historkám s Bobem a tím,co všechno předcházelo vzniku knihy,je velmi čtivá.Vadilo mi však neustálé omílání autorovi minulosti o tom(i u mě má palec nahoru za to,jak to zvládl),jak si zkazil život.65%.

15.11.2019 3 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Vše podstatné se vlastně čtenář doví až v doslovu.Na Kinga trochu "jiná" kniha,ale dva dny života ji v klidu věnujte.60%.

13.11.2019 3 z 5

Ennio Morricone a jeho filmový svět Ennio Morricone a jeho filmový svět Jan Šmíd

Kniha ve které si autor splnil svůj sen a setkal se se svým milovaným hudebním skladatelem.Mě se takové knihy líbí.80%.

12.11.2019 4 z 5

Příběh filmu Po strništi bos Příběh filmu Po strništi bos Jan Svěrák

V podstatě se knize dá vytknout jen to,že by mohla nabídnout ještě více informací o vzniku filmu.A líbila se mi mnohem více,než film.70%.

02.11.2019 4 z 5

Kouzelná hůlka 2: Amulet šíleného boha Kouzelná hůlka 2: Amulet šíleného boha Michael Moorcock

Tak po zcela průměrném 1.dílu,tu máme pokračování,které v rámci žánru je podstatně slabší a tudíž mu uděluji známku ještě nižší.Na 3.a 4. díl již nedojde,je to ztráta času.15%.

02.11.2019 1 z 5

Černý drahokam Černý drahokam Michael Moorcock

Po knize jsem sáhl jenom proto,aby zkrátila mé čekání na jinou(rozuměj lepší) knihu.Průměrná fantasy,která nesahá takovému Conanovi,ani po pupík.50%.

01.11.2019 3 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Knihu mi donesl do práce kamarád,který ji našel na půdě.Se všemi povídkami a dalším čtením měla téměř 700 stran a pár dní mi zpříjemňovala nejen pracovní přestávky.70%.

30.10.2019 4 z 5

Bílý pavouk Bílý pavouk Heinrich Harrer

Knihu jsem dostal přečtení od kamaráda,který ji zakoupil už jako vyřazenou z databáze knihovny.Velmi dobré čtení.70%.

30.10.2019 4 z 5

Poselství ze srdce světa Poselství ze srdce světa Alan Ereira

Indiáni Kogi varují:Tato kniha je silně nezáživná a její poselství už dneska nikoho nepřekvapí.A za všechno může Kolumbus.20%.

14.10.2019 1 z 5

Vlak osamělého muže Vlak osamělého muže Mika Waltari

Cestuji rád a o cestách jiných na papíru zvěčněných čtu většinou rád,ale tato kniha mě kdovíjak neoslovila.Snad našel,co hledal.60%.

10.10.2019 3 z 5