kindlova42 kindlova42 komentáře u knih

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Byla by zajímavější kdybych ji četla jako první knihu, ale po tom co jsem přečetla skoro všechny série, pro mě byly některé pasáže nudné, jelikož jsem to vše měla již načtené z příběhu. Oceňuji hezky provedené ilustrace.

27.04.2020 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Překvapivě jsem si užila o moc víc první polovinu knihy, kdy hlavní postavy komunikovali jen na dálku. A pak když konečně přišlo osobní setkání, se dostavilo trochu i zklamání. Přišlo mi to dost uspěchané a vlastně si hlavní postavy moc nepovídali. A epilog to úplně zabil.
Myslím si, že kdyby se ten příběh zfilmoval, tak by to bylo mnohem zábavnější, protože na knížku, kde je vždy prostor postavy více rozvinout, to bylo slabé.

20.05.2024 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Četla jsem v angličtině, asi po dvou letech co jsem četla první dva díly v češtině. I přesto se mi tento díl četl dobře a rychle, ovšem určitě by bylo lepší číst celou triologii najednou.
Za mě teda měla postava Konstantina větší potenciál, který nebyl úplně využit, ale líbila se mi zápletka s královnou a její minulostí.
Uvažuju, že si přečtu i Trylle sérii :)

28.12.2023 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

No čekala jsem od druhého dílu trochu víc. První mě moc bavil a hned jsem chtěla v příběhu pokračovat, ale vše se zde táhlo, Sage myšlenky se furt opakují dokola. Upřímně se mi tady i docela zprotivila. Ta jediná část, která mohla být skutečně zajímavá byla uspěchaná.

21.09.2023 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

(SPOILER) Tak tohle byl pro mě velký zápas. Dělalo mi problém se začíst, protože jsem byla ponořená do příběhu Aelin a jejího dvoru a najednou jsem se ocitla na úplně novém kontinentu s úplně novými postavami, kdy je příběh vyprávěn z pohledu Chaola a Nesrym, kteří nepatří k mým oblíbencům.
Chaolovi jsem fandila ve druhém díle, ale pak obrátil o 180 stupňů a tak hrozně se mi zprotivil svým hloupým chováním, že jsem se na jeho díl vážně vůbec netěšila.
No a Nesryn byla taková nemastná neslaná v předchozích dílech.

No jsem ráda, že jsem to po dvou měsících dočetla (jindy mi to trvá 1-2 týdny). Přitom příběh nebyl vůbec špatný, líbilo se mi prostředí paláce i Torre a Nesrynina cesta k ruk lidem. Jsem ráda, že Nesryn nezůstala jen v pozici náhrady a rozhodla se pro vlastní dobrodružství se Sartaqem.
Yrene je milý přírůstek, kdy je jasný kdo ji v minulosti pomohl a těším se na jejich setkání. Pěkně to propojuje tuhle novelu s hlavním příběhem. Líbilo se mi odhalení důležitých věcí ohledně Valg královny a rozhodně je důležité tenhle díl přečíst.
A i když jak říkám se mi příběh líbil, přesto jsem měla problémy to číst a musela jsem se občas i nutit. Hlavně v první půlce knihy. Bylo by pro čtenáře lepší, kdyby se příběh šestého dílu namíchal s dějem z pátého a kapitoly se střídaly. Plynulo by to rychleji a i by mě to více bavilo.

Protože ať si říká kdo chce co chce, za mě se teda Chaol v tomto díle nevykoupil. Pořád je to takový sobeček, který soudí ostatní, ale sám se neumí pořádně podívat do zrcadla. A to ani nemluvím o tom jak strašně přelétavý a arogantní vlastně je. Ze všech postav co ve skleněném dvoře jsou, si dle mého názoru Chaol zaslouží happy end nejméně. Doufám, že v posledním díle nebude mít tolik prostoru, nebude zase útočit a kritizovat Aelin, že prostě bude držet hubu a krok :D
protože buďme upřímní, pro válku toho neudělal tolik jako ostatní, tady to vše zařídila spíše Nesryn a Yrene, ale už vidím jak mu v dalším díle budou všichni pět ódy jak to hezky chlapec domluvil a že vlastně on zachránil situaci (přitom on fakt skoro nic neudělal, kromě toho že si užíval s Yrene teda :D )

Má nelibost k Chaolovi mi nedovoluje dát obvyklé plné hodnocení. Takže bych dala 3,5*

27.04.2023 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

(SPOILER) Prvních cca 150 stran jsem měla problém se začíst, protože se příběh táhl a bála jsem se, že budu zklamaná…ale jakmile se tam všechno rozjelo tak mi to vynahradilo pomalý začátek a pak jsem zase nechtěla knihu odložit.
Upřímně jsem ráda, že Celaena a Dorian směřují k přátelství a myslím si, že romantický vztah s Chaolem je taky po tom všem nepravděpodobný, i zde bych preferovala přátelství.
Líbí se mi jak Dorian i Chaol nevědomě inklinují k rebélii proti králi.
A moc se těším na třetí díl a Celaenu ve Wendlyn (snad se konečně objeví i nějaký ten charismatický Vílák :)

02.01.2023 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

(SPOILER) V druhém díle se mi líbilo, jak autorka popsala, že Alina se s nárůstem moci mění a že to není nerealisticky jen perfektní hrdinka, která v sobě má pouze dobro. Čím více moci má a čím více intrik a bojů zažila, tím více pociťuje ctižádost, touhu po moci a temno v sobě samé. Je to uvěřitelně napsané a líbí se mi, že si to hrdinka uvědomuje a zápasí s tím (Uvidíme co u ní zvítězí temnota či světlo). Čeho nejsem úplně fanoušek je asi romantická láska mezi Alinou a Malem, prostě mi nepřijde moc přirozená a nefandím ji. Myslím si, že by bylo mnohem zajímavější sledovat jejich vztah z pohledu přátelství, jejich hluboké pouto ve smyslu rodiny (protože spolu vyrostli). Je mi hodně sympaticky princ Nikolaj, tak uvidíme zda jeho postava získá jak trůn, tak i Alinu :D
Konec knihy mě překvapil a jsem zvědavá co bude dál :)
Dala bych 4,5*

08.07.2022 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

(SPOILER) Políbená ledem je mnohem akčnější než první díl, ve kterém se čtenář se vším spíše seznamuje. Hlavní hrdinka Bryn začíná být více sympatická. Příběh mě bavil a dobře se četl. Zápletka na závěr měla trochu slepé místo (Opravdu jdou za králem jen s tvrzením bez jakéhokoliv důkazu a ještě to vyklopí v jeho nepřítomnosti a pak místo aby utekli jdou za zloduchem č.1 a myslí si, že ho přimějí se přiznat?…..no tak :D )
Ale jinak dobrý, nejradši bych začala číst hned třetí díl, ale nejdříve ho musím sehnat (je totiž vyprodaný).

02.01.2022 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

No musím říct, že mě tahle kniha příjemně překvapila. Koupila jsem ji ve výprodeji kvůli hezké obálce a neměla jsem žádná očekávání. Trollské království utajené před lidským světem a zaměňování dětí je originální námět a autorka píše čtivě. Příběh má zajímavou zápletku, která ještě není úplně odtajněná, a proto jsem zvědavá na druhý díl.
Hlavní hrdinka Bryn je místy trochu otravná, ale i přesto sympatická postava, kdy jsem moc zvědavá na její charakterový růst.
Dala bych 4,5* (půl hvězdy strhávám za konec, kdy jsem nedostala žádný pořádný tzv. cliffhanger na příští díl).

01.01.2022 5 z 5

Zvíře zrozené z noci Zvíře zrozené z noci Tochi Onyebuchi

Autor měl skvělou a originální myšlenku o pozřívačích hříchů, jejichž kůže je posetá tetováním, ovšem nedokázal to čtivě přivést k životu na stránkach knihy. Příběh se hrozně vlekl a zdlouhavé popisy nedůležitých věcí byli nudné. Za to když se objevilo něco alespoň trochu zajímavého, nedostalo to prostor a spousta věcí nebyla dobře vysvětlena. Vztahy postav byli zmatené a bez hloubky a často mi nedávali smysl. A totálně bizarní konec už vůbec nekomentuju. Nevím kde se stala chyba, jestli autor opravdu nedokázal využít potenciál zajímavého námětu či se něco ztratilo v překladu, ale tahle knížka mi nesedla a pokračování si nepřečtu.

14.12.2021 2 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

(SPOILER) Závěrečný díl trilogie neztratil na čtivosti! Řádky hltáte očima a přitom fandíte Genesis a jejich spojencům lidu Imago. Více se tady mění pohledy postav, které děj vypraví, než v předchozích dílech, což se mi líbilo. Jsem ráda, že jsem mohla všechny díly číst naráz a nemusela čekat na vydání pokračování, protože příběh byl tak nabitý, že bych něco určitě zapomněla.
Přesto, že mě to moc bavilo a velmi dobře se to četlo jako první dva díly a celkově byl konec příběhu uspokojivý… přišlo menší zklamání v postavě Jacquelyn Requin! Doufala jsem, že se o jejím dětství a životě mezi Imago dozvíme víc, ale nedošlo na to. Tato postava pro mě představovala velký potenciál, ale nedostala skoro žádný prostor, což je velká škoda.
Za to strhávám půl hvězdičky a kdyby to šlo dala bych knize tedy 4,5*.
Při čtení tohoto dílu, kdy se Imago snaží zachránit svůj druh a dostat se na Zemi, mě celou dobu napadala myšlenka, že kdyby to bylo skutečné, tak by je lidé asi nevítali zrovna s otevřenou náručí :D
Stačí se podívat jak se o území a jiné věci pereme mezi sebou a ani lidští imigranti to nemají moc jednoduché, ale kdo ví třeba zrovna mimozemští imigranti by se lidem líbili :D
Jinak ještě musím zmínit jak trefné bylo, když se Imago ptá jaký druh je na Zemi nejnebezpečnější a Emmett o tom nemusí ani vteřinu přemýšlet a odpoví člověk! Celý příběh trilogie je velmi hezkou ukázkou toho, že lidé jsou opravdu nejhorším predátorem na této planetě a chtějí vždy víc a víc.

12.11.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

(SPOILER) Tak teda dvojka byla ještě o trochu lepší než první díl. Bylo to asi tím, že se představili nový svět “Eden” (Magnie) a už to nebylo o soutěžení, ale o Genesis jako týmu.
Postava Morgan mi začala být více sympatická a dokonce i Anton je příjemná postava a těším se, že bude mít v dalším díle snad více prostoru.
Sblíženi postav beru jako velké plus tohoto dílu. Jak postava Emmeta zmiňuje, tak se z nich stává rodina. I když ne ze všech…rozhodně nechápu vůbec postavu Isadori, podle mě je mentálně labilní. V jedničce se ještě dalo pochopit, že se snaží sabotovat Emmeta, aby pomohla Roathymu. Ale její chování tady nedává smysl.
Svět lidu Imago (Adamitéů je zajímavý, v něčem se odlišují a v něčem jsou zase velmi podobní lidem. Škoda, že nedostali zatím úplně velký prostor a nevidíme více do jejich kultury.
Na koho jsem v posledním díle zvědavá je postava Jacquelyn. Doufám, že se dozvíme blíže o jejím dětství a vztahu s Imago.
Rozhodně je příběh Nyxia velmi čtivý a proto jsem musela závěrečný díl hned koupit, abych nemusela čekat jak to dopadne :)

09.11.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

(SPOILER) Zasloužených pět hvězd!
Zajímavá paleta postav včetně nedokonalého, ale uvnitř dobrého Emmeta. Příběh plný dramatických zvratů. Svět stejný tomu našemu, kde mocní nemají nikdy dost a chudí se neváhají chytnout jakékoliv příležitosti, aby změnili osud nejen sobě, ale také svým rodinám. Ovšem zde je svět doplněný o tajemnou vesmírnou misi, která v první knize je o souboji nejen s nepřáteli, ale také s dobrými kamarády. Nemůžu se dočkat až si v druhém díle přečtu příběh Emmeta a ostatních z planety Eden.
Bojím se o Bilála a jsem zvědavá na Morning, protože mi zatím není moc sympatická :D

26.10.2021 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

(SPOILER) Pasažérka se řadí mezi knihy, které se ke mně dostali úplnou náhodou a neměla jsem proto žádná očekávaní. Hned na první pohled mě zaujala obálka i název. Dle abstraktu jsem tušila tematiku cestování časem, kterou často nečtu.
Musím říct, že mě kniha mile překvapila a už po pár kapitolách jsem se do příběhu velmi začetla. Obě hlavní postavy Etta i Nicolas mi byli sympatické, i když mě občas iritovali svým rozhodováním. Jejich romantická linka byla jasná hned od začátku, ale vůbec mi nevadila (byla nenucená a vyplynula z děje). Cestování časem pro mě není nejoblíbenější téma, ale kupodivu mě tady i bavilo (nemohu posoudit jak dobře to měla autorka promyšlené, mě to takhle stačilo). Občas měli kapitoly až moc velké popisování prostředí, což mi čtení zpomalovalo (já mám radši dialogy mezi postavami či nějakou akci), ale i přesto děj hezky ubíhal. Dále se mi líbilo nenucené zakomponování problematiky rasismu a práv žen skrze historii.
Největším překvapením je pro mě postava, která měla nejméně prostoru v knize a to Rose (máma Etty), jsem zvědavá jak se vybarví v druhém díle. Ten si určitě přečtu, abych se dozvěděla jak to celé dopadne.
Dala bych klidně 4,5*

13.10.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Příběh se mi líbil. Četl se hezky a bavil mě. Hlavní postava čarodějky Lou je odlišná od běžných hrdinek, které většinou jsou počestné, nemluví sprostě a neužívají si tak života. Postava Reida je ze začátku trochu nudná vzhledem k jeho postavení, ale přesto všechno se vám zamlouvá jeho slušnost vůči Lou. Romantická linka se vyvíjela nenuceně a byla příjemná. Zvraty a tajemství jsem občas předvídala dopředu, ale i tak jsem pořád byla začtená a na konci je zejména jedna věc, kterou jsem nečekala a kterou bude zajímavé prozkoumat v dalším díle :)

18.06.2021 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

I třetí díl se mi dějově líbil. Mělo to spád a kniha velmi rychle ubíhala. Hlavní hrdinka je postavena do pozice, kdy není možné se rozhodnout správně, ať udělá cokoliv. Jakékoliv rozhodnutí sebou nese závažné důsledky.
Získala jsem odpovědi na skoro všechny svoje otázky, které ve mně vyvolaly předešlé díly.
Ovšem musím ubrat jednu hvězdičku za konec celé triologie, který nebyl naprosté zklamání, ale bohužel jak už je trendem u většiny knížek, byl dle mého názoru uspěchaný.
Celý příběh i konec třetího dílu v sobě má potenciál na další pokračování z tohoto knižního světa :)

03.07.2020 4 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Knihu jsem si koupila v knihkupectví, protože byla v akci a zaujala mě na ní zajímavá obálka a anotace. Musím říct, že jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že je to první autorčin počin, protože kniha je opravdu zajímavá a hezky napsaná. Také pro mě byla čtivá a děj hezky plynul.
Velmi oceňuji vyprávění příběhu z pohledu dvou postav Bena a Hošiko, které umožnilo poznat tento dystopický svět o to lépe. Obě hlavní postavy jsou mi sympatické. Trochu mě zarazilo, že děj celé knihy se vlastně odehrál jen ve 3 či 4 dnech a oni neměli moc času být spolu o samotě a jen tak mluvit. Proto se mi jejich romantická linka, kdy pro sebe skoro od prvního setkání chovají silné city, nejdříve zdála nesmyslná. Ale když jsem jejich příběh dočetla dokonce bylo v tom takové hezké zadostiučinění, kdy jde o to, že v sobě našli něco, co tomu druhému chybělo. Ben v ní našel pravý cit/lásku, což byla ta jediná věc, která mu v jeho luxusním životě chyběla. Hoši zase v Benovi nalezla naději.
Kniha je svým tématem diskriminace a nenávisti mezi lidmi různého původu velmi aktuální. A i když naše lidské dějiny již takovou to krutost a nespravedlnost znají, je velmi strašidelné uvědomit si, jak reálný by tento příběh mohl být.
Knihu rozhodně doporučuji a plánuju si koupit druhý díl, protože chci vědět jak to pro Bena a Hoši dopadne :)

24.05.2020 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Knížka se mi moc líbila. Postavy Kazi i Jase jsou mi velmi sympatické jako protagonisté příběhu. Autorka nezklamala a znovu mě přinutila knížku zhltnout během dvou dnů. Těším se moc na další díl :)
(Jediné co mi drásalo nervy byly neustále chyby v textu, jako špatné skloňování rodu, překlepy a záměna písmen ve slovech apod. Nakladatelství, které knihu přeložilo a vydalo si zřejmě nelámalo hlavu s nějakou korekturou)

04.05.2020 5 z 5